Skocz do zawartości

SE Neo V aktualizacja z GB na ICS czy root i inne cuda?


Recommended Posts

Witam!
Chciałbym zainstalować avasta w trybie root na moim SE Neo V tak aby w razie W trochę łatwiej niż trudniej odnaleźć telefon w razie zagubienia, kradzieży oraz chciałbym usunąć nieco niepotrzebnych i nieużywanych przeze mnie aplikacji głownie systemowych oraz Plusa.

Do tego potrzebuje jak mówi Pan avast zrootowanego telefonu a jak spr. takowego nie posiadam po wpisaniu kodu servisowego mam jednak możliwość odblokowania bootloadera(tylko jeszcze nie wiem co mi to daje xD ? ) 

W miedzy czasie jak się przymierzałem do zrootowania telefonu aplikacja Sony PC Companion podała mi zupełnie inną informacje niż sam telefon- mianowicie telefon twierdził ze ma najnowsze oprogramowanie a SonyPCC twierdzi ze może zaktualizować mojego GB do ICS a dokładnie: 

z:
4.0.2.A.0.62
na:
4.1.B.0587


I teraz moje pytanie brzmi jak w najszybszy, najbezpieczniejszy czyt. najlepszy bo najmniej skomplikowany sposób zrootować Neo V. Przy czym zaznaczę, że wcale mnie jakoś do ICS nie ciągnie. Jeśli nie ma takiej konieczności jakiś wielkich atutów tej aktualizacji no chyba ze root z ICS jest latwiejszy niz z GB ?
Chodzi mi po prostu o najprostrzą metode aby zrootowac telefon czy jest to jakaś różnica w metodologi postepowania jesli teraz z GB zaktualizuje na ICS?

Co daje mi tak naprawde ICS po za tym ( z tego co czytam) większą zasobożernościa tego systemu?

Prosiłbym o wyrozumiałość ponieważ mielę różne fora telefono androidowe od 2 dni i jak na razie to wiem czego w ogolę chce, wiem że gdzieś dzwoni tylko w tym problem że jeszcze nie wiem gdzie dokładnie bo to nie moja tematyka jednak dlatego zwróciłem się do tego działu z nadzieją , że znajdą się tutaj osoby posiadające wiedzę na temat nie tylko sprzętu pc lecz będą chciały pomóc może nieco bliższym bardziej zrozumiełym dla mnie językiem.

Jedyne co jak na razie zrobilem to ustawiłem tel w tryb debugowania USB i możliwość instalacji aplikacji z poza marketu

Link to post
Share on other sites

Właśnie po to napisałem do mojego jakby rodzimego forum na dział tel bo myślałem że tutaj jakoś innym jezykiem zostanie mi to wytłumaczone bo tam tych poradników po ang nie rozumiem ani trochę ale dzięki za odzew.


Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320350

ale z tego co się rozwineło tuta to sie chyba okazalo że sprawa jest bardziej skomplikowana niz wyglada.j http://forum.android.com.pl/f444/neo-v-mimo-wa-ae-czonego-debugowania-usb-nie-daje-sie-sflashowaae-czy-aktualizowaae-do-4-1-b-0587-a-276041/ 

Edytowane przez NObel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...