Skocz do zawartości

i5 3750k ;p67 b3 czy z77a-g43/g45- co wybrać


Recommended Posts

zastanawiam się nad tym zestawem http://zapodaj.net/da5e4a63c2492.png.html,cpu będzie i5 3570k,ostatecznie 2500k, i jakie mobo wybrać do ok, 400 zł pod ten zestaw,będzie oc. + -4,5GHz.

Nie wiem co kupić.W zestawie jest mobo p67 b3 bo składałem w cenie orientacyjnej.

A i jeszcze jedno pytanko co lepiej zrobić otóż: "wybrać 7950 i z77 extreme 4" czy "MSI G43 lub G45 i 7970"?

Czy lepiej P67 b3+2500k+7970? Pomóżcie.

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

3570K + MSI Z77a-G43

2500K + Asrock P67 Pro3

a GPU? jest kolosalna różnica pomiędzy 7950 a 7970?

Czy lepiej zabrać lepsze mobo extreme 4+7950+i5 3570k?

Komp ma być głównie do gier.

Czy te MSI mają skopany bios?bo coś mi się odbiło o uszy.

na extreme 4 ponoć dobrze się kręci lepiej od msi ale nie wiem czy nie szkoda na extreme 4 kasy i lepiej dołożyć do  GPU?

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

Na MSI Z77A-G45 chłopaki z forum wykręcają spokojnie 4,5 Ghz na powietrzu,
Konkurencją dla Extreme 4 jest MSI Z77A-GD55  a może i nawet GD65 jak porównamy sekcję zasilania, która też się bardzo dobrze kręci ;)
Na twoim miejscu zainwestowałbym w MSI Z77A-GD55

Link to post
Share on other sites

a sprawa GPU?najlepszy wybór?Tak jak pisałem wypowie się ktoś na temat 7950 i 7970,w sumie miałem już kupować i5 3570k+z77 extreme4+7950 i teraz nie wiem jakie gpu wybrać starczy 7950 czy doinwestować koniecznie do 7970 ?

Nie wykluczam zakupu msi w.w :rolleyes:Założyć nowy temat w dziale kart graficznych czy pomoże ktoś tu?

 

 

 

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

Jak ja robię na g43 4,6ghz to większych problemów z OC nie będzie na droższej g45 i myślę , że w tej kwocie co podałeś najlepszym wyborem będzie wymieniona g45. Co do grafiki to jeśli możesz dołożyć to oczywiście , że jest sens brać 7970.

@up

Lepszym wyborem jest g45 ze względu na radiatory na całej sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites

Karta R7970 będzie znacznie wydajniejsza od R7950

Ranking: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

biorac pod uwage ten ranking bez zastanowienia bralbym gtx660ti, tanszy od 100zl i wydajniejszy od hd7950.

Lepiej poszukaj testow i zastanow sie czy ta ilosc fps'ow jest warta doplaty 400zl. osobiscie ta roznice wolalbym wykorzystac na dobre chlodzenie lub dysk ssd

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możesz dorzucić 50 zł to dobrym zakupem też będzie GA-Z77X-D3H wysyłam link z jej kręcenia - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-z77x-d3h-test/strona/17436.html - udało się wyciągnąc 4,5 GH/z. Masz przynajmniej pewność, że na tyle da się na niej rozkręcić i nie zrobił to kolega kolegi :)

Edytowane przez hyziek
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ciąć koszty względem dobrej płyty głównej typu msi g45 lub asrocka extreme 4 i dopłacać do tej 7970,będę robił oc cpu i gpu(jeśli wybiorę 7950) . Gdy wybiorę G45 i 7970 wtedy zestaw uczyni mnie 3,5k gdy wybiorę extreme 4 i 7950-to zestaw wyniesie 3,3k.

Nie chce zbytnio przepłacać bo na zestaw miałem przeznaczyć 3 tyś,a jeszcze przed tym miały być i5 2500k i p67 pro3 i 7950.Ale zdecydowałem dopłacić do lepszej konstrukcji ivy bridge.

Zgłupiałem od tego wszystkiego.



Ma ktoś jakieś pomysły? 

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

Ok,to albo zrobię dokładkę albo zrobię tak jak piszecie czyli i5 3750k+g45+7970 lub 7950 nie wykluczam 660Ti,proszę nie zamykać wątku jak coś to będę pytał bo planuje zakup w tym lub na następny tydzień.Dzięki za pomoc.

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...