Skocz do zawartości

Najlepsze chłodzenie do OC w Q9550


Recommended Posts

W kolejnym tygodniu kupuje Q9550 i fajnie by było kto ma takiego proca aby mi polecił najlepsze i najbardziej optymalne chłodzenie do niego.. Na chłodzenie mogę wydać do 300zł.. Proszę podać swoje spostrzeżenia.. Dzięki z góry za poradę i pozdrawiam.. No chyba że boxowe wystarczy ale wątpliwe to raczej jest..

Link to post
Share on other sites

Witam To zależy czy chcesz podkręcać i jak mocno procka jeśli będzie on śmigał na standardzie i w obudowie masz porządek i dobrze jest wentylowana to standardowe powinno styknąć ale jeśli chcesz się bawić w O/C to polecam SCYTHE Orochi http://www.allegro.pl/item448000590_scy ... 8_775.html Wymaga może troszkę dużo miejsca ale jest świetny cichutki i naprawdę bardzo wydajny!!!!

Link to post
Share on other sites

Myślę że nie więcej niż do 3.4GHZ..Sprawdziłem to chłodzenie i tylko kwestia czy wejdzie w obudowę..Na styki..Jest na maksa cichy więc był by dobry..Nie mam żadnych dodatkowych wentylatorów w obudowie a moja obudowa to taka tania od Mustang..

Link to post
Share on other sites

Myślę że nie więcej niż do 3.4GHZ..Sprawdziłem to chłodzenie i tylko kwestia czy wejdzie w obudowę..Na styki..Jest na maksa cichy więc był by dobry..Nie mam żadnych dodatkowych wentylatorów w obudowie a moja obudowa to taka tania od Mustang..

Nie no, po prostu ręce opadają :|...

 

WYRZUĆ TĄ OBUDOWE :!::!:

 

Lepiej kup sobie inną, np. CM z serii Elite 33x (koszt ~120zł), a za resztę kup Mugena lub Ultre 120 (A lub Extreme) + wentylator np. Fander.

To będzie o wiele lepsze rozwiązanie, niż wkładanie Orchiego do Mustanga.

 

Pozdrawiam, ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za przekonywującą odpowiedz co do obudowy To może lepiej już jak zakupię Raidmax Sagitta bo jest bardzo ładna.. Wiadomo wygląd kwestia gustu.. Osobiście jaką obudowę posiadasz? Pozdro

Skoro masz zamiar wydać ok.200zł na obudowę, to załóż temat na PCLab.pl (bo na forum benchmark-a mało kto zagląda ;)) i napisz o jaką obudowę Ci chodzi.

Sam aktualnie posiadam...Mustanga ;), dlatego wiem co to za badziewie. Przymierzam się do kupna CM Centurion 534 (zbieram fundusze), ale Tobie się podobają bardziej 'egzotyczne' obudowy, więc Ci jej nie będe polecał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Schodząc z tematu o procku, chciałbym dopytać się o waszą opinię nt tych tanich obudów. Czemu od razu padły słowa: "wyrzuć" Co jest takiego złego w zaoszczędzeniu 50 zł na blaszanym pudle? :)

Nie każda obudowa nadaje się do umieszczenia w niej 'lepszych' podzespołów, chyba, że jest to komputer biurowy typu zamknij boczną ściankę i zapomnij, dodatkowo schowany głęboko pod biurkiem, mało widoczny. Ale nie jest to regułą :roll:
Link to post
Share on other sites

Napisałem o tym, bo już gdzieś słyszałem złe opinie o tańszych nie markowych obudowach. Nikt nie wyjaśniał nigdy dlaczego są "złe".

 

Co do Twojej odpowiedzi - w zasadzie do każdej obudowy da rade włozyć te same podzespoły (zunifikowane wymiary - atx i pochodne) - czasami ktos musi sobie kupić wiekszą/wyższą bo np. chce upchnać kilka dysków/ napędów, albo mocno rozbudowane chłodzenie - ale to jest tylko pewnien odsetekk użytkowników komputera - a co z resztą, czemu mają przepłcać?

Link to post
Share on other sites

Napisałem o tym, bo już gdzieś słyszałem złe opinie o tańszych nie markowych obudowach. Nikt nie wyjaśniał nigdy dlaczego są "złe".

 

Co do Twojej odpowiedzi - w zasadzie do każdej obudowy da rade włozyć te same podzespoły (zunifikowane wymiary - atx i pochodne) - czasami ktos musi sobie kupić wiekszą/wyższą bo np. chce upchnać kilka dysków/ napędów, albo mocno rozbudowane chłodzenie - ale to jest tylko pewnien odsetekk użytkowników komputera - a co z resztą, czemu mają przepłcać?

Ok. Rzecz gustu, jednemu nie zależy na ładnej obudowie czy funkcjonalności (szczególnie) i wybierze w miarę tanią byle żeby miała 5 zatok 5,25", a inni znowu bardziej patrzą na funkcjonalność no i na wygląd też. Nie do każdej budy włoży się grafikę o długości 27cm, czy cooler o wysokości 16cm, czy nawet kable ładnie poukładać, nie mówiąc już o używaniu śrubokręta :mrgreen:
Link to post
Share on other sites

Z reguły takie obudowy są lekkie (co jest wadą bo łatwo wchodzi w drgania), mają mało miesjca na wentylatory, i w ogóle sa jakieś takie nie tego. Generalnie dla overclokerów lepsza ejst obudowa z wyższej pólki.

 

choć zdarzają sie wyjątki, kupiłem dla dziewczyny keidyś obudowę za 60zł do której nie maiłem się czego przyczepić i ważyła 6kg.

Link to post
Share on other sites

naskladalem sie w zyciu troche komputerow i musze powiedziec ze po 10 latach pracy nie nawidze szajsiastych obudow. wyciagasz z pudelka, stawiasz na stole i obudowa zaczyna sie kiwac bo jest krzywa i nuzki nie stoja rowno na blacie - pierwszy objaw szajsu, otwierasz obudowe i mozesz elementy wewnatrz powyginac palcami - drugi objaw szajsu , wkladasz plyte glowna i po chwili okazuje sie ze nie mozna powkrecac wszystkich srubek bo otwory nie pasuja, a te ktore wkreciles ukrecaja gwiny w kolkach montazowych - trzeci objaw szajsu, kiedy w koncu uda ci sie zmotowac kompa , po odpaleniu stwierdzasz ze wspanialy chinski zasilacz zaczyna wyc na najwyzszych obrotach i grzac sie niemilosiernie - jezeli twoja obudowa spelnie te warunki wyzuc za okno !!

 

Tak na powaznie modecom jest chyba teraz najtaniszym/najlepszym rozwiazaniem, mimo to ze na przestrzeni ostatnich lat zjechal z jakoscia

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...