Skocz do zawartości

9800 GTX+ jaki zasilacz ??


Recommended Posts

nie wiem jak z reszta sprzętu(podaj szczegóły) ale jeśli z tego samego segmentu co karta to zapewniam cie że wyrobi. Ogólnie nie jest to jakiś strongman , ale w tym segmencie wyrobi. Ale zapomnij o podkręcaniu i unowocześnianiu, wtedy będziesz już musiał wymienić zasiłkę

Link to post
Share on other sites

Mam Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz, Asus P5Q-SE, Kingston 3GB DDR2 800MHz CL5, HDD Samsung Spinpoint 250GB i Asus GeForce EN6600 256MB/128bit którego zamierzam wymienić. Mówiąc o podkręcaniu macie na myśli podkręcanie procka czy karty graficznej? Ma tam 480 W wszystkiego, a Modecom może jest shitowy ale ma zabezpieczenia.

Link to post
Share on other sites

Już nie przesadzajcie bo jakoś mi dziwnym trafem na ModComie śmigało wszystko prawie dwa lata, do momentu aż poszło na sprzedaż. Jakaś taka durna tradycja panuje w tym kraju, że kademu radzi się zasilacz OCZ, Corsaira itd. czyli same najdroższe modele, które działają tak samo jak ModeCom. Sprawdzaliście go w środku? Mierzyliście napięcia? Uruchamialiście go na jakimkolwiek sprzęcie? Z opinii w internecie równie dobrze ja mogę wywnioskować, że Tagan czy OCZ to shit bo u kogoś się zjarało, albo spowodowało uszkodzenie sprzętu. Tak to jest jak jakiś ciolek kupuje najbardziej prądożerne podzespoły, a później płacze że mu chodzić na 500W nie chcą :D Właśnie z takich przypadków pochodzi większość opinii, już nie raz się z tym spotkałem. Pamiętajcie, że DROGIE wcale nie znaczy NAJLEPSZE

 

Peace :)

Link to post
Share on other sites

Też mam podobny problem. Mam na razie 8600GT i zamierzam się przesiąść na 9800GTX+. Czy jest szansa żeby to chodziło, nie zamierzam robić OC. Mam zasilacz Modecom Feel III 520W. Do tej pory radził sobie bez problemu na AMD 4800+ x2(65nm), płycie Asusa M2N-SLi Deluxe, 2x1GB RAM GEiL, 2 dyskach(1 mogę odpiąć) i 2 napędach.

Nie chciał bym teraz wymieniać zasilacza, gdyż kupiłem go stosunkowo niedawno, a i budżet mam nie za duży.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 500-520W wyrobi. Jeśli nie to komputer nie będzie stabilny i będzie trzeba go wymienić. Najłatwiej po prostu sprawdzić. Uruchom 3D marka i sprawdź stabilność. Niemniej prawda jest taka że 500W w przypadku komputerów do gier to obecnie absolutne minimum i będzie trzeba pomyśleć o zamianie zasilacza. Na jakąś dobrą markę.

Link to post
Share on other sites

Pisze, że ma 500W, ale czy rzeczywiście tyle ma? Modecom to jest Modecom... nic dobrego :geek:

Andrzej przecież Modecom robi wysokiej klasy zsilacze, np. MC albo Volcano, ale Feel czy premium to produkt naprawdę niskeij jakości i w ogóle nie warty swojej ceny.

 

 

Z zasilaczem Feel 500W wygrywa Modecom MC-350.a od tego Feela wolałbym Deltę 400W z allegro za 50zł.

Link to post
Share on other sites

Andrzej przecież Modecom robi wysokiej klasy zsilacze, np. MC albo Volcano, ale Feel czy premium to produkt naprawdę niskeij jakości i w ogóle nie warty swojej ceny.

Nie no zacznijmy od tego, ze Modecom nic nie "robi", tzn nic nie produkuje. Poza naklejkami na wyroby sprzedawane pod swoja marka.

To jest po prostu jedna z wielu firm, ktore OEMowe produkty "obrandowuje" swoim logiem i wrzuca na rynek. Z tego co mi wiadomo serie Volcano robili w kooperacji z FSP (wlascicielem marki Fortron). A FSP to niezla firma i pewnie dlatego produkt zbiera niezle recenzje.

Pewnie serie Feel robili z tanszymi chinczykami i stad problemy z tymi zasilaczami (slaba konstrukcja + slabe elementy + slabe wykonanie).

Swoja droga to zjawisko takiego rebrandingu jest strasznie powszechne tylko do naszej swiadomosci to czesto nie dociera;)

Np wyroby firmy Pentagram to typowe bezmarkowe sprzety z chin z polska nalepka. Kiedys trafilem na chinska strone, gdzie byl pokazane cale akcesoria komputerowe jako no-name z mozliwoscia naklejenia swojego loga:-)

Link to post
Share on other sites

krataj to sie zgadza, chodziło mi bardziej o produkt danej firmy,a nie to że ona go fizycznie produkuje.

 

Bo przecież OCZ czy corsair sami nie robią zasiłek ;]

 

np. Modecom MC-350 i Amacrox 400 (350W) to ten sam zasialcz z inną obudową i wentylatorem.

 

 

Ale to wsyztko nie zmienia faktu, że Modecom to dobre zasilacze (oczywiście poza ww. seriami).

Link to post
Share on other sites

Bo przecież OCZ czy corsair sami nie robią zasiłek ;]

To jest wlasnie kolejna ciekawostka bo z tego co wiem to dla Corsair robi OEMowo firma Seasonic. I tak produkty Corsair sa wychwalane a Seasonic troche pomijane i rzadko doradzane. Czy ma to jakis sens? ;-)
Link to post
Share on other sites

Ja bardzo sobie cenię firmę seasonic i własnie tej firmy chciałem kupićzasilacz, ale gdy się dowiedziałem, że prawie identyczny zasialcz mogę mieć o 50zł mniej i z 5cio letnią gwarancją, a do tego produkuje go właśnei seasonic no to wybór był oczywisty 8-)

 

 

 

p.s.

 

Przenieście temat do zasilaczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...