Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od wakacji zbieram się do kupna komputera jednak zawsze było coś ważniejszego. Od tamtego czasu przeczytałem dziesiątki jak nie setki tematów na różnych forach i z kompletnego laika zrobiłem lvl up i jestem już laikiem lekko kojarzącym :P Ale do rzeczy:

 

  • Zastosowanie komputera :Gry
  • Maksymalna kwota :7000zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :Tak, najpierw do 4ghz, a dalej jak braknie mocy
  • Których części potrzebuję :buda, monitor, klawiatura, myszka, podkładka
  • Rozdzielczość mojego monitora :Aktualny: 1440:900 i teraz FHD
  • Części z poprzedniego komputera :Monitor samsung 931bw (chcę aby dwa monitory były podłączone do jednego kompa, i na jednym bym grał, a na drugim monitorowanie pracy podzespołów, oglądanie streamów i wyświetlanie buildów do scII)
  • Specjalne wymagania :Monitor 120hz
  • Własna propozycja zestawu :http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73859&s=73758&s=73082&s=74649&s=67286&s=68680&s=65140&s=71916&s=69321&s=67056&s=66975&s=73469&s=70268&s=43068&s=73972&s=70524
  • Inne : Jeżeli do końca marca pojawi się fractal design arc midi r2 to go wezmę a jeśli nie to zalmana

​Teraz parę słów wytłumaczenia:

i7 dałem, bo jest zaledwie 200zł droższy, a po zobaczeniu testów procków w crysis 3 wywnioskowałem takie coś:

intel pentium-2rdzenie-ok 20fps

i3-2rdzenie 4 wątki-ok 40fps

phenom x4- 4rdzenie- ok 40fps

Dlatego analogicznie doszedłem do wniosków, że wątki już są wykorzystywane w 2 rdzeniowych konstrukcjach to później też się przydadzą.

 SSD można dać 120 GB ale i tak żadnej gry tam nie dam bo by mi było szkoda miejsca :D

Reszta już według waszego uznania.

Link to post
Share on other sites

Jest ok.

Kartę weź:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,34520.html

I dorzuć do dysku SSD 120 GB ;) Jednak ;P

Co do peryferii to się nie wypowiadam bo to już zależy od subiektywnych odczuć.


@Edit UP

Dopłacać 300zł, żeby Asus? ^^ Sapphire też ma ładne chłodzenie :>

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

skoro starsza generacja procesora to po co z77?...nie lepiej dedykowany chipset pod sandy bridge (bez problemów z niekompatybilnościa - skoro Z77 jest po ivy bridge...to niech bedzie pod ivy bridge....nie ufam takim kombinacjom typu proc sandy bridge a płyta pod ivy bridge...wolalbym nie ryzykować jakiś cudów mimo ze producenci zapewniaja kompatybilnosc)?....jeśli planujesz w przyszlosci zmiane na nowszy procek - zmiana na 3770K wyjdzie totalnie nieoplacalnie w takim przypadku....zapowiadana generacja Haswell ma inny socket...

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiem gdzie tu problem? Ta SB można dać tak samo pod Z77, jak IB pod P67 (ale w tym drugim przypadku trzeba zaktualizować bios) Jeżeli to jest ten sam socket to nie ma prawa nie działać :)



Mam pytanie, Mianowicie czy jeżeli system mam na dysku SSD to czy gry mogę dać na hdd? Pytałem się o to informatyka i podobno tak nie można. Na początku (w myślach) go wyśmiałem, bo wtedy połowa zestawów tutaj składanych byłaby bez sensu. Będąc prawie pewnym odpowiedzi wolę się jednak upewnić, czy nie będzie z tym problemów.

Link to post
Share on other sites

@rafalomizeria

owszem działać będzie...zapewne wszystko...ale nie wykorzystasz wszystkich mozliwośći tego chipsetu bo nie masz procesora ivy bridge...wiec po co doplacac do płyty skoro i tak tego nie wykorzystasz bo montujesz sandy bridge'a?

 

załoze sie zeplyty pod sandy bridga podobnie wyposazone w zestaw portów i dobre sekcje zasilania znajdziesz w nizszej cenie niz z77...

 

dla przykladu: nie wykorzystasz pci express 3.0 z procesorem sandy bridge...karta graficzna bedzie dzialac w starszym standardzie. 

Link to post
Share on other sites

Ok, to jeszcze w celach informacyjnych mam parę pytań:

-Czy wiadomo kiedy wyjdą nowe serie k. graficznych (niestety nie udało mi się znaleźć, ale może wy coś wiecie)

-Czy wiadomo kiedy (dokładnie) ma się pojawić fractal design arc midi r2?



To jeszcze na zakończenie co lepsze? Dark rock advanced czy scythe ninja 3? Będzie to siedziało w fractal design arc midi r2 (którego na 100% kupię)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...