Skocz do zawartości

Słuchawki do 150zł -tylko muzyka.


Recommended Posts

Nie zrażajcie się tym potokiem liter :)

 

Witam!

Poszukuję słuchawek do 150zł gdzie 90% to będzie słuchanie muzyki.Bardzo zależy na dobrej jakości dźwięku. Bardzo często słucham muzyki-typu rap.Więc bardzo zależy mi na dobrych niskich basach oraz głębokich wyraźnych dźwiękach ,a także na mocnym wygłuszaniu otoczenia.Mam duże zamiłowanie do firmy seenheiser. Posiadam już słuchawki tej firmy,ale są to zwykłe douszne słuchawki i jak za słuchawki za 30zł bardzo dobrze grają.Ostatnio zacząłem słuchać muzyki na słuchawkach dokanałowych i zrozumiałem,że dzięki maksymalnym wygłuszeniu otoczenia dźwięki są o katastrofalnie!!! lepsze i głębsze-szczególnie basy.Zgubiłem oryginalne wkładki do słuchawek dokanałowych i kupiłem jakieś zamienniki i o wiele gorzej teraz grają.Dlatego wiem że dobre wygłuszanie otoczenia jest bardzo ważne.
Na razie jestem jak najbardziej przekonany do słuchawek sennheiser hd 202.Tylko nie wiem jak jest ze sprawą wygłuszania dźwięków otoczenia.Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o HD 202 to one bardzo ładnie tłumią dźwięk, nie odcinają całkowicie ale ładnie wyciszają otoczenie. Korzystałem z nich przez kilka lat. Mają spektrum lekko ustawione na bas więc powinno Cię to zadowolić. Obecnie korzystam z senków HD 205 i w zasadzie różnica jest minimalna. HD 201 nie brałbym pod uwagę, nie wygłuszają w ogóle otoczenia choć jak na słuchawki poniżej 100zł to brzmią w miarę ok. Najlepiej polecam wybrać się do jakiegokolwiek sklepu elektronicznego i posłuchać słuchawek. HD 202 często są wystawione na pokaz.

Ja 3 lata temu HD 202 kupiłem za 89zł (wtedy średnio chodziły za 95zł)
HD 205 kupiłem za ponad 200zł i uważam że nie są warte takich pieniędzy.

HD202 przy takiej cenie są niesamowicie opłacalne, nie wiem po ile teraz chodzą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o HD 202 to one bardzo ładnie tłumią dźwięk, nie odcinają całkowicie ale ładnie wyciszają otoczenie

 

Do tej pory słuchałem trochę do dobrych słuchawkach dokanałowych - tak tłumiły dźwięki z otoczenia że zdarzyło mi się chyba z 3 razy że gościu z auto na mnie trąbił z ok.2 metrów i już miał wychodzić z samochodu.Zdarzyło ci się kiedyś takie coś?:D

Link to post
Share on other sites

Bardzo często słucham muzyki-typu rap.Więc bardzo zależy mi na dobrych niskich basach

Dołóż 40zł do Fostex (Creative) Aurvana Live .Nie zawiedziesz się.Akurat brzmienie  będzie pasować.

 

kiedyś HD202 może i były fajne, ale teraz jest ze 20 par lepszych słuchawek.

Link to post
Share on other sites

A jak z tłumieniem dźwięku,tłumią dźwięki całkowicie,czy częściowo.Pamiętam że kolega kiedyś dał mi posłuchać na słuchawkach jakiś tam skull candy i gdy je założyłem,to koledzy się ze mnie śmiali,ponieważ krzyczeli do mnie dość głośno ja się na nich nawet nie spojrzałem,bo nic kompletnie nie słyszałem :)

Najbardziej martwi mnie wygoda tych słuchawek,czy nadadzą się na miasto,że względu na swoje rozmiary itd....

Link to post
Share on other sites

A jak z tłumieniem dźwięku,tłumią dźwięki całkowicie,czy częściowo.Pamiętam że kolega kiedyś dał mi posłuchać na słuchawkach jakiś tam skull candy i gdy je założyłem,to koledzy się ze mnie śmiali,ponieważ krzyczeli do mnie dość głośno ja się na nich nawet nie spojrzałem,bo nic kompletnie nie słyszałem :)

Ponawiam pytanie...

 

Oprócz tego słyszałem że nie warto brać tych słuchawek jeżeli będziemy słuchać na zintegrowanej karcie dźwiękowej ja posiadam płytę która wyróżnia się właśnie bardzo dobrym dźwiękiem msi b75a-g43,po za tym jestem skłonny kupić nowy telefon właśnie po te słuchawki.Ja myślicie wycisnę dużo z tych słuchawek?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Pioneer SE-M290/ SE-M390 są warte uwagi. Mają głęboki bas, są dynamiczne, a jakość wysokich tonów jest super. Kosztują około 150zł, mają duże muszle, i wygłuszają znakomicie otoczenie. Posiadam i polecam.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk ze zintegrowanej karty w płycie to szajs. W zasadzie szkoda coś polecać do czegoś takiego. Lepiej zainwestuj najpierw w jakąś kartę dźwiękową. Nawet coś 8-letnego będzie dużo lepsze niż badziewie w płycie głównej.

Co do tłumienia HD202. To nie są słuchawki które mają odciąć. One tłumią ale nadal słyszysz ludzi dookoła. Takie totalne odcięcie jest raczej niezdrowe dla ucha i w pewnych sytuacjach niebezpieczne. Ponownie zachęcam do przymierzania nausznych słuchawek jakikolwiek model wybierzesz.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk ze zintegrowanej karty w płycie to szajs. W zasadzie szkoda coś polecać do czegoś takiego. Lepiej zainwestuj najpierw w jakąś kartę dźwiękową. Nawet coś 8-letnego będzie dużo lepsze niż badziewie w płycie głównej.

 

Co do tłumienia HD202. To nie są słuchawki które mają odciąć. One tłumią ale nadal słyszysz ludzi dookoła. Takie totalne odcięcie jest raczej niezdrowe dla ucha i w pewnych sytuacjach niebezpieczne. Ponownie zachęcam do przymierzania nausznych słuchawek jakikolwiek model wybierzesz.

Jaką najtańszą kartę polecisz która będzie lepiej grała od zintegrowanej?

Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja,czy te słuchawki(muszle)zakrywają całe uszy,jak w tłumieniem dźwięku i basami?

W moim przepadku całe ,choć duże muszle na pewno nie mają. Tłumienie jest w miarę dobre, aczkolwiek słychać je trochę na zew.Niskich tonów jest dużo przez to są nieco zamulone, przez zasłonięcie średnicy. Bas jest słabo kontrolowany, ale nie oczekujmy nie wiadomo jakiego brzmienia od słuchawek za mniej niż 200zł, bo i tak są dobre na swój sposób.

 

Najbardziej martwi mnie wygoda tych słuchawek,czy nadadzą się na miasto,że względu na swoje rozmiary itd....

To jest kwestia indywidualna, nie ma sensu polegać na opinii innych. Dla mnie są  bardzo wygodne, ale na pewno nie dla wszystkich i nie zapomnijmy, że są to słuchawki zamknięte

 

Oprócz tego słyszałem że nie warto brać tych słuchawek jeżeli będziemy słuchać na zintegrowanej karcie dźwiękowej ja posiadam płytę która wyróżnia się właśnie bardzo dobrym dźwiękiem msi b75a-g43,po za tym jestem skłonny kupić nowy telefon właśnie po te słuchawki.Ja myślicie wycisnę dużo z tych słuchawek?

jak każde dobre słuchawki potrzebują dobrego źródła, aby zagrały na miarę swoich możliwosci , tak samo jest w tym przypadku. Fenom tych słuchawek jest taki, iż można podłączyć DACa za 1000zł, a one i tak bardzo dużo zyskają w przeciwieństwie do innych modeli w tym segmencie. Nie ma takich drugich, nawet Superlxy. Na integrze grają tak sobie, a zupełnie z inną jakością na układzie wartym 800zł.

 

Jaką najtańszą kartę polecisz która będzie lepiej grała od zintegrowanej?

Aby słuchawki pokazały, choć trochę co potrafią, no to np. Xonar DX,D1, FiiO E10. Optymalnie Audiotrak HD2, ale to droższe rozwiązanie. Karty Creativa nie wymieniam, bo jeszcze bardziej je zamulą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...