Skocz do zawartości

Wentylator 140mm do pracy w poziomie - ok. 50 zł


Recommended Posts

poczytalem mase recenzji wentylatorów i mam problem. Ogolnie jeśli chodzi o prace wentyli w pionie to spoko coś sobie dobrego wybiorę na tył obudowy. ale jeśli chodzi o wentylator na spód i top (praca w poziomie) to teraz nie wiem co wybrac...podobno wiekszosc wentyli nie nadaje sie do pracy w pionie z uwagi na terkoczące łozyska, które z czasem sie zacierają i wentyl do wywalenia. 


 


Pytanie: co polecacie do pracy w poziomie??cena do 50 (max 65) zł za sztuke (potrzebuje na razie 2 sztuki...no moze 3...kazda 140mm)...


Słyszałem dobre opinie jesli chodzi o prace w poziomie o enermaxach (lozyska twister), ewentualnie jakies inne, może łożyska FDB?...bequiet silentwings nie wydają się dość wydajne (przy zamontowanym filtrze)...myslalem o wentylatorach na top ok. 1100-1300 obrotówz dobrą wydajnośćią i względną ciszą (tzw złoty srodek). na spód może coś mocniejszego (zamontowany filtr) i mniej cichego bo w sumie chyba i tak ze wzgledu na polozenie (dol obudowy) nie bedze go za bardzo słychac.


 


z początku myślalem tez o noiseblockerach XK2 względnie ciche...i względnie wydajne (45 zł za sztuke)...ale czy do pracy w poziomie dadza rade (zasysanie powietrza z dołu i wypuszczanie na topie)?

Link to post
Share on other sites

Wiesz kolego. Ja w swojej obudowie mam wentylatory i 140mm i 120mm. Te poziome to są jakieś tanie modele. Pracują w tej pozycji kilka lat i absolutnie nie terkocą, są nadal tak samo ciche jak zaraz po zakupie. Nie ma też różnic w generowanym dźwięku w porównaniu z prawie trzy krotnie droższym enermaxem jakiego też posiadam.

Myślę że problem z pracą wentylatorów ustawionych poziomo to jakiś mit, chyba że takie problemy pojawiają si po 3-5 latach...

Ja swoje wentyle podpiąłem pod panel kontroli obrotów (4 z 6 jakie mam w obudowie). Jest cicho gdy tego potrzebuję i wydajnie gdy komputer jest obciążony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...