Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu PC do Gier, filmów 1080p, 3700zł


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Potrzebuję komputera głównie do gier (gry na tv 40" 1920x1080P), filmów FullHD(BD), multimediów, internetu.

Do kwoty 3700zł.

Sprzęt kupię na stronie agito.pl

Aktualnie wybrałem coś takiego:

 

 
Uploaded with ImageShack.us

 

Proszę napisać czy zasilacz wybrałem dobry czy może lepiej wybrać wersję korsarza v2 bez odpinanych kabli, bo akurat wybrałem model z odpinanymi, modularny.

Może lepiej jakiś OCZ ?

A może Zasilacz SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W ?

Kupiłbym Deus'a G1 600W, lecz w agito.pl go nie mają a tylko tam kupię cały zestaw.

Chciałbym coś cichego, co będzie dobrze trzymało napięcia i wystarczy do mojego zestawu teraz jak i kiedy będę podkręcał procesor.

 

 

Czy zasilacz będzie miał odpowiednią wtyczkę do zasilenia grafiki ?

Będę robił w późniejszym czasie OC, kiedy zacznie brakować tych mghz.

Również w późniejszym czasie kiedy będę kręcił CPU zakupię lepsze chłodzenie typu MACHO.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tylko się potem nie żal na forum że ci płyta padła.

 

Można prosić o skonkretyzowanie wypowiedzi ?

Będę wdzięczny.

 

będziesz podkręcał?

 

Będę podkręcał w przyszłości, na start powinno wystarczyć to, co fabryka default'owo da.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest ok.

 

Zasilacz spokojnie wystarczy.

 

Polecam jednak dołożenie tych paru złotych do i5-3570k + MSI Z77-G43.

Wydajność będzie wyższa, a i jest parę przydatnych bajerów - np. USB 3.0

 

 

tak jak nwchades pisze.

 

dołóż parę złociszy do i5-3570k i Z77A-G43.

 

Zasilacz Deus G1 500W powinien być ok. ewentualnie zobacze też xfx core 550W

 

Jednak się skuszę na tego 3570k.

Teraz tylko zmartwiło mnie to, że płyta z77a-G43 nie posiada wyjścia dzwięku cyfrowego coaxial'nego oraz optycznego.

 

Czy zamiast Z77A-G43 mogę wybrać MSI Z77A-G45 ?

 

Ulegnie coś zmianie ? czy to jest ta sama płyta różniąca się tylko i wyłącznie wyjściami SPDiF ?

Link to post
Share on other sites

 

Polecam jednak dołożenie tych paru złotych do i5-3570k + MSI Z77-G43

 

 

Lepiej zostać z 2500k + ASrock Pro3 B3 - połączenie takie w żaden sposób nie ograniczy OC procesora. Mocna sekcja zasilania z porządnymi radiatorami jest pewna w tej kwestii. 2500k po OC pod 4.5 Ghz praktycznie zrównuje się z 3570k @ 4.5 Ghz. 

 

Chyba wiesz że takie połączenie jest skierowane pod OC procesora, jeżeli nie zamierzasz tego robić to można sporo zaoszczędzić nie tracąc na wydajności. 

 

 

a i jest parę przydatnych bajerów - np. USB 3.0

 

Asrock Pro3 B3 ma złącza USB3.0 na panelu więc w zasadzie traci się tylko możliwość podłączenia USB3.0 na obudowie.  

Link to post
Share on other sites

Lepiej zostać z 2500k + ASrock Pro3 B3 - połączenie takie w żaden sposób nie ograniczy OC procesora. Mocna sekcja zasilania z porządnymi radiatorami jest pewna w tej kwestii. 2500k po OC pod 4.5 Ghz praktycznie zrównuje się z 3570k @ 4.5 Ghz. 

 

Chyba wiesz że takie połączenie jest skierowane pod OC procesora, jeżeli nie zamierzasz tego robić to można sporo zaoszczędzić nie tracąc na wydajności. 

 

 

 

Asrock Pro3 B3 ma złącza USB3.0 na panelu więc w zasadzie traci się tylko możliwość podłączenia USB3.0 na obudowie.  

 

Sądzisz, że kiedy teraz nie będę podkręcał CPU a zrobię to wtedy kiedy zacznę tego potrzebować, np za rok, dwa kiedy defaultowe taktowanie będzie za słabe na granie to będzie to błędne myślenie ?

 

Wg. mnie proc z płyta pod OC jest przyszłościowym wyjściem no chyba, że się mylę :) ?

Naprostuj mnie, bo jestem ciemny w kwestii komputerów ;)

Edytowane przez ynku1985
Link to post
Share on other sites

 

Sądzisz, że kiedy teraz nie będę podkręcał CPU a zrobię to wtedy kiedy zacznę tego potrzebować, np za rok, dwa kiedy defaultowe taktowanie będzie za słabe na granie to będzie to błędne myślenie ?

 

Nie no tutaj masz 100% rację w myśleniu ... dlatego uważam że możesz śmiało zostać przy 2500k + Asrock Pro3 B3, nie widzę tutaj konieczności przesiadania się na 3570k + droższa mobo na Z77 gdyż po OC obydwa CPU zrównują się niemal wydajnością. 

Link to post
Share on other sites

Nie no tutaj masz 100% rację w myśleniu ... dlatego uważam że możesz śmiało zostać przy 2500k + Asrock Pro3 B3, nie widzę tutaj konieczności przesiadania się na 3570k + droższa mobo na Z77 gdyż po OC obydwa CPU zrównują się niemal wydajnością. 

 

Więc jeżeli takich różnic nie ma między tymi CPU to po jakiego grzyba Intel wypuszczał 3570K skoro ten 2500k mu dorównuje ?

 

I kolejne pytanie:

 

Czy płyta główna z zestawu, który wyżej złożyłem to jest to ta sama płyta co asrock p67 PRO3 B3 ?

Pytam ponieważ na agito.pl nie ma w opisie płyty tego dopisku B3

Link do tej płyty głównej: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html

 

I ostanie pytanie:

 

O co damianox9 mogło chodzić kiedy pisał o tym, że płyta się może paść ?

Wiesz co miał na myśli ?

Cytuję: "Tylko się potem nie żal na forum że ci płyta padła."

Edytowane przez ynku1985
Link to post
Share on other sites

 

"Tylko się potem nie żal na forum że ci płyta padła."

 

MSI Z77-G43 jest podstawową płytą od MSI na chipsecie Z77 przez co nie można mieć pewności iż płyta nie ograniczy OC pod 4.5 Ghz.

 

 

Więc jeżeli takich różnic nie ma między tymi CPU to po jakiego grzyba Intel wypuszczał 3570K skoro ten 2500k mu dorównuje ?

 

Pobór prądu, wydajniejszy zintegrowany układ graficzny oraz no jakaś tam różnica jest po OC typu http://pclab.pl/art52137-13.html

 

Zawsze lepiej kupić 3570k + Asrock Pro3 B3 ....mocna sekcja zasilania Asrocka pozwoli na mocne OC a porządne radiatory zadbają o odpowiednie temperatury na sekcji zasilania. 99% płyt P67 ma już zaktualizowany BIOS do obsługi Ivy, jednak lepiej upewnić się u sprzedawcy. 

Link to post
Share on other sites

MSI Z77-G43 jest podstawową płytą od MSI na chipsecie Z77 przez co nie można mieć pewności iż płyta nie ograniczy OC pod 4.5 Ghz.

 

 

 

Pobór prądu, wydajniejszy zintegrowany układ graficzny oraz no jakaś tam różnica jest po OC typu http://pclab.pl/art52137-13.html

 

Zawsze lepiej kupić 3570k + Asrock Pro3 B3 ....mocna sekcja zasilania Asrocka pozwoli na mocne OC a porządne radiatory zadbają o odpowiednie temperatury na sekcji zasilania. 99% płyt P67 ma już zaktualizowany BIOS do obsługi Ivy, jednak lepiej upewnić się u sprzedawcy. 

 

Czyli na 100% mogę być pewien, że 3570K  będzie znakomicie współgrał z asrock p67 PRO3 tak ? (pomijam bios, który asrock będzie miał wgrany pod IV) ?

 

Jest jakieś prawdopodobieństwo, że coś będzie nie tak ? co przy Z77 nie wystąpiłoby ?

 

Jak możesz to napisz jeszcze proszę czy ta płyta http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html

to jest ASROCK  P67 PRO3 B3

Edytowane przez ynku1985
Link to post
Share on other sites

 

Czyli na 100% mogę być pewien, że 3570K  będzie znakomicie współgrał z asrock p67 PRO3 tak ? (pomijam bios, który asrock będzie miał wgrany pod IV) ?

 

Tak nic nie będzie się z sobą gryzło ani wpływało negatywnie

 

 

Jak możesz to napisz jeszcze proszę czy ta płyta http://www.agito.pl/...-79-462991.html to jest ASROCK  P67 PRO3 B3

 

Nie to jest inna wersja, wersja B3 ma poprawioną obsługę SATA II

Link to post
Share on other sites

ja mam 3570k z Z77 G45 i szczerze ci ten zestaw polecam choćby z tego powodu że 3570K ma startowy wyższy mnożnik, a też MSI samo podkręci ci procka do ok 4.2 z tego co chyba pamiętam 

 

Który model płyty głównej posiadasz ?

MSI Z77A-G45 czy MSI Z77MA-G45 ?

Pytam ponieważ między nimi jest dość spora różnica cenowa.

 

Oprócz wyjść SPDIF różnią się one czymś jeszcze ?

Edytowane przez ynku1985
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...