Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

DjXbeat, no całkiem niezłe te temperatury masz. W sumie u mnie na początku też nie były zbyt tragiczne, ale ostatnio zauważyłem, że powoli zaczęły wzrastać, w czasie grania, to też skalpowanie szykowało się wcześniej czy później. Ogólnie pasta pod ihs była suchutka i zeskrobywałem ją paznokciem a przy pocieraniu palcami dosłownie sypała się :/

 

r-auto, dokładnie tak jak pisał PatrykT. Po zastosowaniu clp/clu na ihs znikną wytrawione na nim napisy a przez to traci się gwarancję. A zastosowałem clp pod ihs, bo to jedna z najlepszych past termoprzewodzących a z tamtej strony i tak nikt nie zauważy. Ok, można powiedzieć, że straciłem gwarancję, bo go skalpowałem. Otóż zawsze można przykleić ihs z powrotem, a kto przy sprawdzaniu procka będzie go odklejał ? ;)

Ewentualnie zastanawiałem się też nad zakupem jakiegoś byle jakiego uszkodzonego procka pod lga1150, zdjąć mu ihs, oszlifować i założyć na ten proc oraz zastosować clp z obu stron, a oryginalny ihs schować do pudełka :P Aczkolwiek stwierdziłem, że ogólnie szkoda zachodu.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

DjXbeat, no całkiem niezłe te temperatury masz.

 

Przy 4.7Ghz 1.36V temperatury w tym samym teście dobijają już do 90C więc tutaj już zmiana pasty była by zalecana jednak nie używam takich ustawień na co dzień bo w zupełności wystarcza mi 4.5Ghz natomiast 4.7Ghz 1.36v jest w 100% stabilne ;)

W grach rzadko przekraczam 60C a wentylatory mam skręcone na ~500rpm.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

wtedy nie byłoby sensu tracić gwarancję i skalpować. Jak coś robić to porządnie, czyli CLP/CLU

 

@MasterBarti

dobra robota

Nie widzę sensu w użyciu super efektywnej pasty a potem przyćmienie jej możliwości inną na bazie silikonu...

 

To jak jakby kupić super dysk ssd a podłączyć go pod sata I 

Link to post
Share on other sites

mr-auto, to nie do końca jest tak jak Ci się wydaje, fizyka się kłania (na 2x grubszej warstwie pasty silikonowej jest większy spadek efektywności). To dodatkowe kilka °C, które zawsze może się przydać (widziałem gdzieś kiedyś takie testy, ale nie umiem ich teraz na szybko znaleźć).  Dlaczego nie użyję jej na IHS, już pisałem. Jeśli to nie jest dla ciebie wystarczający powód... to nie mamy o czym rozmawiać. No i jakoś wybitnie droga ta pasta nie była, 33zł.

 

/edit

http://overclock.pl/articles/show/id/596,3,5,testy-wydajnosci

to nie dokładnie ten test o których myślałem, tam była większa różnica, ale widać o co mi chodzi.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Jestem z was dumy :D aczkolwiek sama zdjecie IHS to utrata gwarancji :P ja mam CLP polozone tez na IHS plus wypolerowane IHS i stope COOLERA na papierze wodnym sciernym podczas polerowania sie okazalo ze strasznie ten IHS nie równy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatura w pokoju to 19 stopni.
  ty naprawde siedzisz w takiej temperaturze ? dla kompa dobrze ale dla mnie optymalna temperatura to 22 st.

 

Co do skalpowania to pod koniec roku kończy mi się gwarancja na 4770K wiec może się zastanowie choć nigdy nie potrzebowałem podkrecać go wydajność jest wystarczająca teperatury też są OK - więc nie wiem czy jest sens bo jak nowa generacja będzie wydajnejsza sporo to po prostu go wymienie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiecie może, czy jest ktoś sprytny na tym forum i potrafi zmienić pastę na lut na prockach? ;]

 

A da się krzem zlutować? bo z tego co pamiętam właśnie z tego składa się rdzeń procesora znajdujący się pod IHS'em

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

@up, jakoś w innych prockach fabrycznie lutują ;) Ale niekoniecznie takim samym stopem, jak lutujesz w domu kable.

Kiedyś na jakimś zagranicznym forum widziałem, jak ktoś wymieniał pastę na lut i operacja się powiodła, ale koszta i czas tej zabawy był niewspółmierny do zysków, bo przy jakiejś paście opartej o ciekły metal było to samo a taniej, znacznie łatwiej i szybciej.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Nie wiecie może, czy jest ktoś sprytny na tym forum i potrafi zmienić pastę na lut na prockach? ;]

 

W odmętach internetu jakiś czas temu pojawił się artykuł gdzie gość zlutował taki procek. Pomijając całą zabawe to sam koszt takiej zabawy dla jednej sztuki jest chory

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A zapłacisz za oryginał z 50$ lub więcej o ile uda się znaleźć ? Ramki drukowane na drukarce 3D, jedynie co je odróżnia od msi to brak tych poprzeczek co utrzymują procka (wymiar nie osiągalny dla drukarki). Tą kwestie idzie załatwić kawałkiem taśmy izolacyjnej (wrzucałem foty wcześniej). Mam u siebie ramkę ok 2 tygodnie, u siebie zauważyłem wyrównanie temperatur rdzeń, z nią rozbieżność wynosi 3 stopni teraz, bez niej miałem 6 stopni różnicy na rdzeniach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...