Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

Kupiłem szczelinomierz,ale po oglądnięciu tego filmiku,chyba użyje imadła i młotka.

Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania do naklejania taśmy klejącej procek tak jak to zrobił ten koleś?(jaką taśmę mogę użyć,żeby procka nie zbierać z podłogi ?zwykłą przeźroczystą,taśmę pakową,taśmę izolacyjną,chodzi mi o to żeby za dużo kleju na tym nie zostało)

Chciałem zamontować blok bezpośrednio na krzem,tylko że musiałbym kupić EK Water Blocks EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy.

Tylko to kosztuje 17zł +kw ,ile stopni zyskam w ten sposób?(jeśli wogóle)Czy lepiej normalnie wymienić pastę i założyć IHS na krzem,użyć silikonu do wysokich temperatur i go skleić  jak ten gostek?

Mam w domu CLU,ale trochę się boje żeby się nie dostam na vram,jakiego środku izolującego używa ten gość?Może poprostu kupić GC-Extre­me który według testów jest lepszy od CLU,tańszy i nie przewodzi prądu?

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dla mnie najlatwiej skalpowac nozykiem technicznym i tyle w temacie :) a tutaj jakies zabawy z imadlem,  kazda wartwa czegokolwiek do dodatkowy izolator IHS tez jest izolatorem mimo iz przewodzi cieplo. Ja mam IHS zalozony ale nie klejony trzyma IHS zapinka procesora a miedzy IHS a stopą coolera mam jakas srebrna paste, ale CLP miedzy krzemem a IHS. 

Link to post
Share on other sites

PatryT

Ja mam Ek Supreme HF i z tego co wiem to blok nie dojdzie do rdzenia ze śrubami które były w zestawie z nim(wysokość IHS).

Zobacz ten filmik od 9:27,koleś sfazował 4mm ze śrub:

Ty użyłeś śrub które były w zestawie z LTx i bez żadnej przeróbki zamontowałeś blok na krzem?

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

http://images64.fotosik.pl/1124/f58b1923a129cdc8.jpg


Masz takie same śruby montażowe,bo patrzyłem na istrukcję montażu Twojego bloku i wydaje mi się że masz inne.

Wysokość tych śrub to 11mm, nie ma szans że sam procek bez IHS jest aż tak wysoki.

Sciągłem czapkę z proca,moje imadło jest do bani(strasznie stare) i procek przy walnięciu wylatywał z niego.Użyłem szczelinomierza,0,1mm,jak wszedł to potem 0,2mm i 0,3mm.Trochę miałem cykora że po procku bo zarysowałem pcb,ale chodzi na szczęście.Użyłem Artic Silver 5,temp. po sciągnięciu gorsze niż przed nim.Przy zamykaniu procka IHS trochę zjeżdża w dół przy docisku,mam też zamontowane oginalne chłodzenie intela.Chciałem go oskalpować przed założeniem chłodzenia wodnego i sprawidzić czy chodzi,tak z chłodzeniem wodnym byłby trudniej,jak założę poprawnie  blok wodny i użyję CLU lub Gelid Extreme,to dopiero zobaczę czy zabieg przyniósł spadek temp.Gdzie na pcb procka są jakieś ścieżki w razie gdy CLU by trochę wycikło za krzem zaczeły by przewodzić prąd?

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

No ty masz easy mounta, także inne śruby masz, fakt

 

Co do clu i przewodności prądu, to nie ścieżki a tranzystorki są problemem. Wiele ludzi zabezpiecza je zykłą pastą termo lub sylikonem

 

W zielonym kwadracie masz zaznaczone 

 

http://img849.imageshack.us/img849/2614/jv8i.jpg

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Dzięki za potwierdzenie z tymi śrubami.Może w pracy ktoś mi je da radę z frezować.

Linia tych tranzystirków występuje w haswellach,czyli ja posiadacz ivy bridge nie muszę się o to martwić,więc użyje CLU.Kupię Gelid na kartę MSI HD7970 która jest jeszcze na gwarncji,podobno CLU przy czyszczeniu schodzi razem z napisami.

Link to post
Share on other sites

Angela.pl w której miałem kupić EK Water Blocks EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy,napisała mi  że EK dopiero przyśle im to w połowie lipca,a ja nie mam zamiaru tyle czekać.

Podjadę do jakiegoś ślusarza żeby mi zebrał trochę materiału z tych śrub.Pytanie tylko ile?

Gość na filmiku którego zamieściłem powyżej  mówi coś o 4mm,co wy na to?Obecnie mają one 11mm.

Białyboski i Etemity.

Piszecie żeby nie używać CLU z alluminium,to niby gdzie ja mam coś z allu.?Bloki wodne,IHS,czy powierzchnie rdzeni procesorów na karcie czy procesorze?wątpie że robią to z alluminum,Bloki mam na bank niklowane.

Link to post
Share on other sites

Wiem też mam teraz msi hd7970 i jest jedna plomba na śrubcę przy rdzeniu,ale próbowałem ją odkręcić małymi konbinerkami i da radę,więc nie będe używał śrubokręta więc plomba zostanie nienaruszona.Są jeszcze jakieś inne plomby?Nie chcę nie miłych nie spodzianek jak będe zakładał blok wodny:)?

Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuję to tylko ta na śrubce. BTW zrobiłeś to na tyle delikatnie, że nie widać NAJMNIEJSZEGO śladu na śrubie?

 

 

e\\ sorry za OT. rozmowa przeniesiona na PW

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak pisze jimhaumman, wystarczy śrubkę z plombą odkręcić kombinerkami jako ostatnią i nie trzeba wtedy nawet siły używać. U siebie z phantoma tak zdejmowałem chłodzenie i plomba na śrubie wygląda jak nowa . Można jeszcze podgrzać plombę i nożykiem odkleić, ale wtedy trzeba jeszcze bawić się w klejenie jej 

Link to post
Share on other sites

Zmierzyłem wysokość IHS ma on 3mm,od strony procesora jego głębokość to około 0,5mm.

Jeśli śruby montażowe mają 11mm i wtedy blok dochodzi do procesora,to wypadało by sfazować z nich 2,5mm.

Tylko trzeba chyba wziąść pod uwagę że trzeba zdemontować zapinkę na procesor która dociska go w socket.Jak myślicie ile to jest, 0,5-1mm? Czyli sfazować 3-3,5mm?Koleś na filmiku z poprzedniej strony mówił coś o 4mm?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...