Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

do przyklejenia IHS.

 

 

Bierz wysokotemperaturowy bezoctanowy.

 

Jeżeli chcesz aby to było zrobione dobrze i w przyszłości ihs trzymał się dobrze, to polecam Ci najtańszy klej do szyb samochodowych. Tylko pamiętaj o porządnym docisku podczas klejenia bo inaczej będziesz miał cyrki 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@@PatrykT, Tak jak pisze Patryk, przy przyklejaniu pamiętaj o mocnym dociśnięciu. Jeśli przykleisz i zostawisz bo dociśnięcia to możesz co najwyżej pogorszyć oddawanie ciepła, po przez zwiększanie odległości ihs'a od rdzenia. 


Co to kleju do szyb, to rzeczywiście spisze się tutaj wyśmienicie. 

Link to post
Share on other sites

tak , w idle pokazuje chyba ok. za to cpu z coś nie bardzo w idle

 

 

Bo CPU-Z nie był projektowany by pokazać aktualne napięcie procesora i podejrzewam że to właśnie on może cię okłamywać

 

A w HWMonitor na jaką wartość patrzysz? vcore lub vcore0/1/2/3... ?

Link to post
Share on other sites

Bo CPU-Z nie był projektowany by pokazać aktualne napięcie procesora i podejrzewam że to właśnie on może cię okłamywać

 

A w HWMonitor na jaką wartość patrzysz? vcore lub vcore0/1/2/3... ?

 

O ja głupi :D źle patrzyłem , trzyma stabilnie tyle ile w biosie :D dzięki :D

Link to post
Share on other sites

​Lapping to raczej inwestycja czasu i zabawy.

Ktoś się może orientuje jak to jest właściwie z tym lappingiem? Jak wyrównamy stopę coolera i cpu to konieczne jest stosowanie pasty. W sumie może kiedyś to sprawdzę, jakie wyniki ma na 100% styk ale bez pasty i później z różnymi ilościami. Ale najpierw muszę zrobić lapping, a wpierw budę :D No chyba że ktoś badał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dostałem i5 3570k więc oskalpowałem i5 3570k :D No i mam teraz goły rdzeń, mam wyczyszczony ihs i mam blok wodny. No i teraz pytanie. Jeśli i tak i tak mam zamiar na blok wodny pakować Liquid Ultra więc czy jest sens używać ihs? Może lepiej podłożyć termopada 1mm żeby docisk był też na pcb a nie tylko rdzeń i pominąć ihs? Zawsze to jeden kawał metalu mniej do termoprzewodzenia.

Link to post
Share on other sites

Blok wodny możesz spokojnie ładować bez żadnych dodatkowych śmieci, poza tym termopad 1mm to dużo za grubo, tam co najwyżej można oplikować coś o grubości maks 0.25mm

 

 

A co do tego czy ładować ihs czy nie, to u mnie różnica z ihs i bez to było ok 13st na korzyść bez ihs

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Oto człowiek, na którego można liczyć :) Polać temu Panu :D

Co do skalpu... Zrobiłem 2 maleńkie ryski na pcb odsłaniające lekko miedź ale są one bardziej widoczne niż wyczuwalne pod paznokciem. Dodatkowo procesor się bootuje bez problemu i widzi wszystkie 4 kości pamięci więc chyba nie schrzaniłem aż tak mocno. Może pokryć te ryski lakierem dla zabezpieczenia?

Link to post
Share on other sites

Termopad to kiepski deal z czasem traca wlasciwosci przewodzenia ciepla, malo inwazyjnym rozwiazaniem bedzie Coollaboratory Liquid Copper minimalnie gorszy niz CLP/CLU ale nie wlutowywuje sie w miedz.

 

Nie no to oczywiste. Bardziej chodziło mi o użycie termopadów żeby wyrównać docisk na pcb a na rdzeń CLU.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...