Skocz do zawartości

Phenom II X4 965BE - Wysokie temperatury


Recommended Posts

Witam

 

Mam następujący problem:

Przesiadłem się z platformy Intela - i3 540 na szybszej AMD Phenom II x4 965BE.

Wszystko działa lepiej (zwłaszcza w grach) lecz po dłużesz chwili zauważam lekkie przycięcia oraz że coś głośno chodzi w budzie.

Okazało się że na procesorze jest 80*C jak grałem w WoW na ultra (innych gier jeszcze nie sprawdzałem) lecz jak jest w spoczynku to temperetura jest w normie czyli 36*C.

Chłodzenie z procka jest boxowe, wypiszę na wszelki wypadek parametry kompa.

 

Procesor: AMD Phenom II x4 AM3

Mobo: Gigabyte GA-870A-UD3

Pamięć: Kingston HyperX 2x4GB DDR3

Grafika: Gigabyte AMD Radeon 7750 1GB DDR5

Dysk: WD Black 750GB

Zasilacz: Qoltec Tornado 505W

 

Bios jest aktualny, wszystkie parametry odnośnie zegarów w biosie są domyślne.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Spojler
Link to post
Share on other sites

Masz to boxowe z heatpipe? Zakup na to wentylator o jaknajwiekszych lopatkach czyli jakis o duzym przeplywie powietrza przy malych obrotach bo ten cienki oryginalny jest koszmarny i nie daje rady. No i pewnie masz tania obudowe bez dobrego przewiewu wiec radze wyciac te oslonke z tylu co wiatrak wypycha powietrze bo ta oslonka bardzo przeszkadza a nic nie daje.

Edytowane przez damianox9
Link to post
Share on other sites

Buda standardowa Full ATX bez pokrywki. Pisałem chłodzenie boksowe. Dobrze dociśnięte - jak dotykam chłodzenia to parzy.

 

PS: Z napięciem to już sprawdzam.

Edytowane przez Spojler
Link to post
Share on other sites

Mam colaboratory liquid ultra i ona chyba nigdy nie wysycha. Koszt co prawda spory ale predzej zmienisz chlodzenie czy procesor niz paste.

 

Jak parzy to znaczy ze dobrze odprowadza cieplo wiec pasta dobrze nalozona. Gdyby byla zle to by radiator byl chlodny. Wiatrak jest beznadziejny. Jakis taki co by pasowal tylko zeby mial te 2cm grubosci albo wiecej i jakis cichy zeby byl. Koszt 20zl moze taki wiatraczek. U mnie na 955 takie rozwiazanie dawalo rade i nie przekraczal 65 stopni w lato i przy znosnym poziomie halasu. Takie rozwiazanie jest lepsze od wiezowych bo chlodzi okolice procesora. Mam teraz wiezowe to sie plyta grzeje bardziej i mimo ze procesor chlodny to krecic go nie moge.

Link to post
Share on other sites

Już rozwiązałem problem.

Problem leżał w złym ustawieniu prędkości wiatraka w Biosie. Był ustawiony na AUTO, po przełączeniu na PWM rozwiązało problem. Co do obniżenia napięcia nie polecam, komputer niestabilnie pracował.

I tak po następnej wypłacie zmienię na coś dużo wydajniejsze chłodzenie.

 

Do zamknięcia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...