Skocz do zawartości

Dystrybucja cyfrowa czy pudełka ?


Recommended Posts

Witam graczy :D

 

Osobiście kiedy tylko jest możliwość kupienia gry w sklepie na płycie w pudełku to tak właśnie robię.

 

Wyjątki kiedy wybiorę wersję cyfrową;

1. Poprostu brak edycji płytowej przykładowo dodatki do Skyrim gdzie w pudełku i tak jest tylko klucz do pobrania zawartości. Inny przykład  "I am Alive" czy "Miasmata" gdzie wydawcy przewidzieli tylko wersję cyfrową a ja bardzo chciałem w to zagrać.

2. Jeżeli jest jakaś mega promocja na przykład Portal 1 i 2 na steamie kupiłem za ok 6 euro w letniej promocji gdzie w sklepie sam Portal 2 na płycie kosztuje między 110-120 PLN.

3. Wersje demo i tzw. "free to play."

 

Poza- tym zawsze kupuję płytę w pudełku.

 

Zalety posiadania pudełek;

- masz kolekcję gier na swojej półeczce i poprostu widzisz za co zapłaciłeś

- w przypadku włamania na konto możesz udowodnić że te gry z konkretnymi kluczami są Twoje.

Minusy wersji pudełkowych

- Jesteś ograniczony przez sklep - godziny otwarcia, wyczerpane zapasy itp

- przy dużej ilości gier kolekcja zajmuje dużo miejsca

 

Plusy wersji cyfrowych

- posiadasz dane na serwerach i nie zajmuje Ci to miejsca w domu,

- kupujesz kiedy chcesz nie ogranicza Cię sklep godzinami otwarcia czy zapasami

Minusy "cyfrówek"

- w przypadku włamania / przejęcia konta, ciężko udowodnić że Ty jesteś właścicielem konta i konkretnych kluczy do gier

- mimo wszystko nie masz tego fizycznie w domu - to trochę tak jakbyś kupił spodnie ale mógł je ubierać tylko w danym sklepie bez posiadania na wieszaku %-):D8-)

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jest mi to obojętne, bo dla mnie liczy się gra sama w sobie, a nie to czy mam pudełko czy nie. Przeważnie wybieram cyfrowe dystrybucje, bo są po prostu tańsze niż pudełkowe i nie muszę się martwić tym że będzie to kolejna rzecz która zbiera kurz.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

dla mnie liczy się gra sama w sobie

Dla mnie liczą się też dodatki, jak plakat, popiersie, denary, kubek z kośćmi czy model katapulty - lubię je sobie postawić koło peceta na biurku. Cyfrowych się tak nie da :P

Link to post
Share on other sites

Ja wolę pudła. Po pierwsze od dziecka zawsze coś tam zbierałem i kolekcjonuje do dziś. Ot dla samej przyjemności posiadania gier na półce. Po drugie jestem w 100 % pewny, że gry są legalne i pochodzą z legalnego źródła.

 

Najpewniejszym sklepem dla wersji cyfrowych jest oczywiście Steam czy Origin. Zdarzają się tam fajne promo, jednak ogólnie ceny są tam zaporowe. Warto szukać gier w serwisach Amazon, Gamersgate, GMG, ZAVVI oraz na Muve.pl, gram.pl itp. Pełna profeska i świetny support.

 

"Legalne" biznesiki z kodami typu Keye.pl, FabrykaKluczy.pl, Gamecodes, Inexus, Moonqq.pl. itp nie są godne zaufania (stosują oszustwa podatkowe, przekręty, klucze pochodzą z dziwnych zagranicznych dystrybucji). Steam nie współpracuje z tymi serwisami, ponieważ nie są to autoryzowani sprzedawcy. Co ciekawe serwisy te zarejestrowane są w najodleglejszych stronach świata (Hong Kong, Cypr, Panama, Antyle Holenderskie). Faktura może iść wieki, a w razie problemów nie ma co liczyć na szybką reklamację. Aha! W razie kradzieży konta gdy nie mamy dowodu zakupu jest bieda, więc o to też warto zadbać...

 

Podsumowując działalność tych serwisów (cytując bezpośrednio support Steamowy): Steam absolutnie nie bierze pod uwagę jeśli kody będą złe lub jeśli na ich postawie zostanie zawieszone nam konto!

 

Cz warto oszczędzić te parę złociszy dla takiej niespodzianki ? Decydujcie sami.

 

Super promocje z allegro to już omijajcie z daleka, bo to zazwyczaj pranie kasy, zakupy przez kradzione karty kredytowe itd. Kod może działać ale ryzyko bana jest wysokie. Dodatkowo wspieracie złodziei i bandytów.

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem mnóstwo samych kluczy. Nie mówię o steamie albo originie ale na allegro. I nic się nie dzieje z kontem a mam je już kilka lat. Zawsze można do każdej gry tworzyć osobne konto :)

Edytowane przez fripin
Link to post
Share on other sites

Czyli wystarczy jedna gra "z nieprawego łoża", żeby całe konto zawiesili?

 

O ile się orientuję występują dwa rodzaje banów:

 

Ban na grę.

 

Nie możesz grać w konkretną grę/gry z kolekcji np. za czitowanie na multi aka używanie nielegalnych programów wspomagających grę. Karę nakłada Valve Anti-Cheat system (VAC). Ban jest permanentny i nie ma możliwości zdjęcia.

 

Ban na całe konto.

 

Za łamanie następujących reguł serwisu:

  • używanie zhakowanego klienta Steam
  • chargeback - tzw "cofnięcie zapłaty z portfela internetowego"
  • aktywacja Steam Giftów z nielegalnych źródeł
  • włamywanie się na konta Steam
  • podszywanie się pod Steama w celu wyłudzenia haseł i informacji dotyczących kont
  • kupowanie, sprzedawanie i handel kontami

Za przewinienia powyżej nie możesz zalogować się w ogóle na konto i tracisz dostęp do wszystkich gier. du*a blada czekolada.

 

P.S. Jeżeli już koniecznie chcecie kupować na allegro to wybierajcie największych. Jednak pamiętajcie nie macie 100 % gwarancji, że wszystko będzie cacy. Steam banuje konta czasem po wielu miesiącach (toczą się sprawy o nielegalne zakupy za kradzione pieniądze).

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites

Trochę nie w porządku.

To tak jakby ktoś kupił np. kradziony rower, oczywiście nie wiedząc o tym, że kradziony, bo sprzedawca zapewniał, że pochodzi z legalnego źródła. A policja wpadając na trop kradzież zabrałaby oczywiście rower, ale ponadto, samochód mieszkanie i wszystkie pieniądze z konta :/

Link to post
Share on other sites

 

 

"Legalne" biznesiki z kodami typu Keye.pl, FabrykaKluczy.pl, Gamecodes, Inexus, Moonqq.pl. itp nie są godne zaufania (stosują oszustwa podatkowe, przekręty, klucze pochodzą z dziwnych zagranicznych dystrybucji)

(...)

Steam absolutnie nie bierze pod uwagę jeśli kody będą złe lub jeśli na ich postawie zostanie zawieszone nam konto!

 

często na tych serwisach są po dwie pozycje tej samej gry np:

Sid Meier's Civilization V: Brave New World - 80zł

Civilization V: Nowy Wspaniały Świat DLC VPN Activated - 50zł

 

różnica jest taka że pierwsza opcja to steamowy klucz dla wersji EU, a druga dla wersji RU i wklepując tą drugą możemy się nawet i pożegnać z kontem na którym możemy mieć i gier za 2tys euro, oczywiście jest to tylko szczęście/pech, tak samo jak było z BF3 przez Origina, pełno było tanich kluczy na allegro które okazywały się dystrybucją ruską, jedni na nich grali rok czy dwa, inni tracili nawet i po tygodniu.

 

Tak czy siak wracając do temu, dla mnie głownie dystrybucja cyfrowa, kiedyś rzeczywiście jak były pudła, 300stron instrukcji, jakieś gadżety to było coś fajnego, a na chwilę obecną pudełko dvd + link skąd mogę ściągnąc pdfa z instrukcją...

Lubię Steama głownie za przeceny (mój portfel już nie tak bardzo :P), dwa że mogę zawsze gre wywalić lub zainstalować na nowo, fakt konieczności stałego połączenia (chociaż można przejść w tryb offline) i jego szybkości przy pobieraniu niektórych tytułów ważących ponad 10gb troche może trwać na gorszych łączach

A osobiście nie lubię Cenegi z której kody na steama nie wchodzą, więc w sumie to chcąc być legalnym i dać zarobić polskiej firmie jesteś za to gnębiony, czy to właśnie przez brak kompatybilności klucza, czy też powolnym wydawaniem patchy...

 

Za co jeszcze lubię Steama to fora z każdej gry gdzie można sprawdzić opinie o niej, jednocześnie będąc w stanie sprawdzić czy ktoś kto o niej pisze jest zwyczajnym hejterem czy może jednak grał w nią ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...