Skocz do zawartości

AMD VS INTEL + NVIDIA


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Abizer,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zapytać, jakie połączenie będzie się ogólnie lepiej prezentowac wydajnściowo w grach: AMD FX-3150 + HD7970 czy i7 3770 + GTX 660Ti  przyjmując referencyjne taktowania kart oraz  zakładając zbliżoną wydajność pozostałych podzespołów. Wiadomo, że w przypadku AMD jest to przewaga karty, a po stronie intela i zielonych widać wyższość procka. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o gry, żadne tam obróbki filmów, cinebenche itp. :). Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych testów oraz zestawień porównawczych na konfiguracjach z takowymi podzespołami.

Link to post
Share on other sites

kupowanie i7 dla samego znaczka "i7" to głupi (delikatnie mówiąc pomysł).

 

Topowy i5 jakim jest model 3570k w zupełności wystarczy Ci na ładnych kilka lat.

 

Ja robię intel+radek (3570k+7870xt w planie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i5 i i7 to dokładnie te same procesory (3570k, a 3770k) jedyna różnica to brak HT w i5, gry zaś z HT nie korzystają. A te co wykorzystują wielowątkowość (vide Crysis 3) paradoksalnie najlepiej chodzą na FX-8350.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

paradoksalnie najlepiej chodzą na FX-8350.

zaraz delfinn przyjdzie i zacznie śpiewkę że FX najlepiej se radzi w misji Welcome to the Jungle i że na 4700 mhz dopiero pozwala dogonić I5 ...

Link to post
Share on other sites

Technologia HT daje tylko dodatkowy cykl zegara rdzeniowi, moduł w  FX fizycznie posiada 2 jednostki obliczeniowe (aczkolwiek pojedyńczo są one znacznie słabsze od 1 rdzenia w procesorach Intel Core), więc jeśli coś korzysta z wielowątkowości to FX radzi sobie świetnie, jeśli nie korzysta lepiej brać Intela. 

Link to post
Share on other sites

OK. Dzięki wielkie, teraz wiem jak się sprawy mają. Nie wiem czy nie będzie offtopu, ale zaryzykuję, bo chę sprawe doprowadzić do końca :P : jako że nie planuję bawić się w żadne hardcorowe OC a już na pewno nie sli czy crossfire, pomyślałem o chipsecie H77 i mam  na uwadze taką oto płytkę http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H77V_LE, do tego myślę jakieś 8gb ramu 1600Mhz no i zasiłka 700w oczywiście nie żadnego tam no-name'a. Co sądzicie? Po zorientowaniu się w sytuacji finansowej wybór GPU padł na 670tke, bo trafiła sie okazja nówki za niecałe 1400zł a niestety troszkę kasy jeszcze muszę przyoszczędzić :/  .Procek zostawałby ten I5.

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Na H77 nie zrobisz żadnego OC, wobec tego zakup procesora z serii "K" mija się z celem. Weź MSI Z77A-G43. W kwestii karty graficznej to HD 7970GE kosztujący tyle co GTX 670, jest wydajniejszy od GTX 680 (za wyjątkiem gier AC3 i Crysis 3), więc moim zdaniem wybór jest prosty. 700W nie potrzebujesz i wystarczy spokojnie jakiś Enermax NAXN 550W. 

Link to post
Share on other sites

Ta obudowa to mogiła, weź Gladius M40 - masz od razu 3 wentylatory w zestawie i filtry przeciw-kurzowe. 



I jeśli chociaż troszkę siedzisz w temacie komputerów złóż swój zestaw sam, zrobisz to dużo staranniej i będziesz miał frajdę :P 

Link to post
Share on other sites

Nie no to to złozyłem sam, faktm faktem późna pora więc pare błędów sie wkradło :P. Mój autorski koszyk.Prosiłbym o jakąś wzmianke tudzież opinię na temat tych "ważniejszych" podzespołów z linku. Nurtuje  mnie sprawa dysku ssd, bo nie mam palącej potrzeby żeby kupić, ale zdam sie na Waszą opinię. Koszyk zaraz zmodyfikuję. Btw, pewnie, że lubie sobie pokonfigurować nawet i tak na sucho, faktycznie, frajda jest wielka. Najwiecej adrenaliny wyzwala końcowa liczba pod kreską :P


 

http://techplanet.pl/zamowienie/2fcc568a88c011e2a8e84c72b94edc4a/platnosc-i-dostawa/

 

 

jescze nad jakimis 3 wentylkami i chłodzeniem CPU sie zastanawiam

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

gtxxorowi chodzilo o to zebys to sam poskladal do kupy :-)

Wiem, wiem, przyironizowałem troszke :P  A teraz poproszę o jakąś konstruktywną ocenę oraz propozycje coolera jeśli łaska. Btw, jak przyjdzie złożyć to oczywiście jak zawsze najwięcej problemów będę miał właśnie z coolerem, nie lubie się z  nim grzebać, ale jakoś dam radę reszta  to pikuś :P

Nurtuje mnie ten zasilacz jeszcze, czy go nie braknie jak bym robił oc procka i karty. poprostu chce mieć pewność.

 

A powedz mi manfred, Ty w swojej obudowie zmieniałeś wentylatory tzn chodzi mi o to, czy wywalałeś tamte 3 i wkładałeś swoje 6 czy dokupiłeś tylko do tych co już były?

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Dobra, więc co myślicie na temat tego
http://techplanet.pl/zamowienie/2fcc568a88c011e2a8e84c72b94edc4a/platnosc-i-dostawa/

 

Przydały by się jeszcze ze 3 w miarę ciche wentylatory do pracy w poziomie (wiadomo, że w poziomie przeważnie pracują glośniej :/ ) no i jakieś lepsze chłodzenie do CPU

 

Co sąddzicie na temat tego monitorka, nada sie do powyższego zestawu?

 

http://sklep.benchmark.pl/product/174599/Sprzet_komputerowy/Peryferia/24_iiyama_ProLite_E2480HS_B1_LED_czarny.html
 


 

Moge liczyc jeszce na jakąś opinię? Z góry dziękuję :)

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Osobiście nie brałbym monitora na matrycy TN tylko VA bądź IPS, zasilacz bym dał XFX Core 550W - tańszy a również bardzo mocny choć niemodularny. I grafikę bym wziął od Sapphire bo (choć nie jestem na 100% pewny) Gigabyte ma zablokowaną regulację napięć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...