Skocz do zawartości

fazy zasilania w ASUS deluxe na LGA775

Recommended Posts

Jak w temacie czy to prawda że asus w swoich płytach stosuje tani trick czyli po 2cewki na faze zasilającą, tak więc w deluxe masz 8 faz a w p5q-e masz 4 fazy i czy 8 faz styknie do max oc Quada ?

Pod LGA775 jaka najlepsza płyta do max oc Quad - które sie sprawdzają najlepiej i są wytrzymałe ?

która lepsza??? EVGA 132-CK-NF79-A1,Asus P5Q Deluxe

Nieprawda - ja w P5Q Deluxe mam 16 pełnowartościowych faz zasilania, a zgodnie z danymi producenta, wszystkie są wykonanie z najwyższej jakości materiałów... Fazowość faktycznie daje rezultaty: mam niemal niewzruszone napięcie procesora i faktycznie odczyty odpowiadają temu, które ustawię w BIOS. Moim zdaniem mimo wszystko wystarczą ci 4 fazy, a 6 to już pod OC jak znalazł.

Skoro masz asusa deluxe opisz po krótko coś na temat płytki wady i minusy,chętnie przeczytam :] jak by ci sie chciało ;)

Czy gtx285 spokojnie wejdzie jak i wszelkiej maści coolery na cpu,no i pci-exprees x16 ile ma w rzeczywistosci.

Jak wygląda sprawa z oc,czy system stabilny,są jakieś problemy z plytką,mocowaniem czegoś itp.

?????????????

Lubię narzekać, więc zacznę od wad: przez ostatnie dwa miesiące kompletny brak aktualizacji (czy to BIOS, czy układu dźwiękowego, kontrolerów...). EFI-BIOS zatrzymał się na jednej, ledwie działającej wersji Beta (tylko ta płyta otrzymała EFI od Asusa do tej pory). Tylko jeden port PS2 (mogący pracować zarówno z myszką, jak i klawiaturą). Więcej wad nie znalazłem - trudno mi się do czegokolwiek przyczepić.

Zalety - rewelacyjne możliwości OC: przekonasz się, sam. 16 faz zasilania robi swoje - napięcia stabilne, jak głaz! ("Rock-solid, heart-touching", jak piszą na pudełku) Jak za bardzo dovoltujesz, albo domegahertzujesz (;)) coś i komputer nie wstaje, wystarczy go wyłączyć i włączyć, by taktowania wróciły do ostatniej poprawnej konfiguracji. Daje +5 do wydajności ogólnej podzespołów :] Przeglądając rankingi doszedłem do wniosku, że moje wyniki są lepsze od tych samych konfiguracji opartych na innych płytach głównych. Stabilność - do tej pory nie uświadczyłem żadnego samoczynnego reseta. Zintegrowana karta dźwiękowa jest naprawdę niezłej jakości! Przebija mojego starego SB Live! 5.1 Digital.

GTX285 wejdzie bez problemu, coolery raczej też... PONOĆ w starej rewizji może przeszkadzać kondensator przy górnym slocie. Kolejność złącz jest przemyślana i szeroka karta graficzna zasłoni najwyżej PCI-E x1. Są trzy złącza PCI-E x16, jednak dwa ostatnie są blisko siebie ("Obecność aż 3 gniazd PCIe x16 zdolnych do jednoczesnej pracy w trybie 2x PCIe 2.0 x8 (niebieski i górny czarny) + PCIe x4 (dolny czarny)"). Radiatory na płycie głównej są dość wysokie i osadzone blisko gniazda procesora, więc nie wiem. U mnie bez problemu wszedł AC Freezer 7 Pro i Thermaltake V1 np. Dość uciążliwy jest tylko montaż urządzeń IDE (nie SATA), ale to tez kwestia obudowy.

Podziekował za info.

-mam jeszcze pytanie odnosnie rewizji twojej płyty bym wiedział że to ta w której nie przeszkadza kodensator?

-

Są trzy złącza PCI-E x16, jednak dwa ostatnie są blisko siebie ("Obecność aż 3 gniazd PCIe x16 zdolnych do jednoczesnej pracy w trybie 2x PCIe 2.0 x8 (niebieski i górny czarny) + PCIe x4 (dolny czarny)").

Tzn.jesli uzyje karty drugiej np.do physx a konkretnie uzyje drugiego slotu,to bede miał przy dwóch pełne 2x16 czy dopiero jak zajme wszystkie trzy to pracują pozostałe 2 sloty 2x8 pcie.?

-ile max wyciągnie ta płytka przy oc fsb (przy 600mhz jest stabilna) nie muli jej?

-za ile kupiłeś płytke?

to by było na tyle :wariat: ale fajnie że może sie wypowiedzieć ktos kto już jest w posiadaniu tej płytki :D

Ja mam Radeona 4870, więc problem kondensatora mnie nie dotyczy... Oto te dwie rewizje:

http://www.frageek.com/files/images/asu ... Deluxe.jpg

http://pic.xfastest.com/MB/ASUS/P5Q-Del ... xe-111.jpg

Przy pierwszym slocie PCI-E widać kondensator w pierwszej rewizji.

Jeśli chodzi o użycie dwóch różnych kart (jednej do fizyki), to nie mam pojęcia, czy to zadziała - ludzie na forum nieraz poruszali ten temat, poszukaj takich informacji, bo nie chcę cię wprowadzać w błąd.

FSB? Zależy od pamięci, procesora i mnożnika... U mnie na 550 śmigało wszystko bez problemu. Niedługo będę pokdręcał dalej, bo zmieniłem procesor :hahaha: Przekażę ci info, ale raczej nic więcej nie zdziałam z moimi Reaperami 1066 :D

Płytka kosztowała za dnia zakupu 490zł w najtańszym sklepie (w Kompu ponad 600 :wariat:)

"Jeśli chodzi o użycie dwóch różnych kart (jednej do fizyki), to nie mam pojęcia, czy to zadziała - ludzie na forum nieraz poruszali ten temat, poszukaj takich informacji, bo nie chcę cię wprowadzać w błąd"

Zadziałać zadziała na pewno.Chodzi tylko o to by na płycie głównej w drugim slocie w,którym chcemy umieścić karte pod PhysX było pełne PCI-Express X16.Jeśli będzie to np x4 lub x8 to dodatkowa karta pod PhysX zamiast zwiększyć wydajność spowoduje jej spadek. :D

siema :D Qpers możesz mi opisać krok po kroku jak zaktualizować bios :help: chyba 2.3 najnowszy.Co do płytki to rewelka ;) ilość funkcji i możliwości :) a karta dzwiękowa az sie chce słuchać,stary prawdziwy analog choć i optyczne wyjscie też posiada,jeszcze nie obadałem jej do konca ale widze wypas taki że :co:

cos za cos sli,tri sli albo stabilność i wysokie oc,nie ma idealnych płyt,w kazdej znajdziemy jakis minus lub siajowy rozstaw wej/wyj i układów itp. ;)

Tu jest mowa o Asusie P5Q Deluxe,który oferuje Coss Fire,a jeśli chodzi o SLI to można zakupić coś na nforce 780i SLI i wtedy mamy pełne x16 w każdym slocie PCI-Express http://icomp.pl/produkty.php?sid=plyty_glowne-241 :co:

Coś można by wybrać jeśli chodzi o SLI >>>

MSI P7N SLI PLATINUM

EVGA nForce 790i

ASUS STRIKER 2 EXTREME

ABIT FATALITY FP-IN9 SLI

GIGABYTE GA-EP45-DS4

To się ciesz póki możesz :menda::):hahaha:

Nie rozumiem uśmiechu... Jeśli chodzi o OC i wydajność ogólną komputera, to chipsety nvidii to nędza. Warto w nie inwestować jedynie, gdy zamierzamy korzystać z SLI.

Ja też jestem bardzo zadowolony z tej dźwiękówki :pajac:

2301 to najnowszy BIOS do tej płyty. Najłatwiej, ściągnij go sobie z oficjalnej strony Asusa:

http://support.asus.com/download/downlo ... uage=pl-pl

Następnie skorzystaj z programu AsusUpdate:

http://www.eprogramy.org/programy-pc/program/2845

Aktualizowałem już 4 razy i nigdy nie było problemów (poza EFI, bo ten BIOS to już za pomocą pendrive'a. Zresztą jest beznadziejny w tej wersji, poczekaj na nie-betę).

Nie rozumiem uśmiechu... Jeśli chodzi o OC i wydajność ogólną komputera, to chipsety nvidii to nędza. Warto w nie inwestować jedynie, gdy zamierzamy korzystać z SLI.

i tym sie własnie kierowałem :rotfl: nie da sie niestety wszystkiego pogodzić,w tym wypadku dobrze napisał Qpers nie pierwsza i ostatnia opinia do takich nalezy.Fakt, mnie takze interesowało sli z drugiej strony na jakim szczeblu miała by sie wydajnośc i oc,super było by gdy wszystkie te cechy omawiane na takiej płycie sie znalazły,ale nie w tej cenie co omawiany tu produkt :wariat:.A z pewnoscią ten produkt zasługuje na bite 10,nie bede chwalił bo mam,tylko co wybrałem ;).

Qpers na chwile obecną wykreciłem q6600 na ustawieniach auto podnosiłem tylko fsb a strapa w biosie ustawiłem na 400.Proc. poszedł lekko jak nizej na zdieciach i pojdzie dalej bo próbowałem na 3.7 i płyta spokojnie bez restartu sie uruchamia co jest miłym dla mnie zaskoczeniem po przesiadce z msi p35.Ale do jednego mam uwage: temperatura procka! i na bank zmieniam chłodzenie,teraz mam ThermalTake V1 nie jest taki zły do konca,ale w tym wypadku potrzebuje najlepsze chłodzenie powietrzem jakie jest ? i jakie polecacie pod lga775 ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba826a20c22260f9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/164911879970ba9b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39cc8df279aa8679.html

widać dokładnie po oc system za******a,dodatkowo ustawiona koligacja na 4 rdzenie wiec porobie wiecej testów a także w grach.

Odpowiem ci tutaj od razu na twoją PW...

Nie warto ustawiać wszystkiego na "auto", chyba że zależy ci jedynie na dużym wyniku w MHz. Większość tych opcji zwiększa potencjał OC kosztem wydajności ogólnej komputera. Polecam ci poeksperymentować w programach diagnostycznych (Sandra np) z włączonymi/wyłączonymi opcjami.

Ja strapa nawet nie ruszałem szczerze mówiąc - nie było takiej potrzebny. Zostawiłem go na auto.

Ja też mam Thermaltake V1 :D Jestem z niego bardzo, bardzo zadowolony. Temperatura zależy głównie od ustawionego napięcia - jakie ustawiłeś? Tylko nie pisz, że auto... 1,425 na sztywno? Zaraz ci napiszę, jakie u mnie panują temperatury przy tym napięciu...

Więc tak: przy napięciu 1,425 i FSB 420 w Orthosie Prio9 osiągam przy parzystych testach (przy nich mam najwyższe temp) 62°C na procesorze i do 68°C na rdzeniach.

Ostatni raz testowałem programy od Asusa na Windows XP i tam z odczytami nie było problemów.

Włączasz/wyłączasz automatyczną kontrolę obrotów funkcją "Q-Fan Control" w kategorii Power -> Hardware Monitor. Muszą być podpięte do odpowiednich złączy na płycie głównej (3 takie tylko są bodaj).

strap mam na 400

napiecie procka przy 3.6ghz 1.375

reszta na auto bo nawet gdy bym chciał pozmieniać to nie wiem jakie wartosci podać,w tym biosie ustawien do pierona.

jak byś mogł podac swoje ustawienia biosu,w koncu mamy to samo:)

w koncu na ile masz oc cpu bo jak 420 to 3.8ghz chyba ze jak piszesz nie ruszałes strapa to automatycznie mogł ci przydzielić niższy.