Skocz do zawartości

GTX690, prawdopodobnie uwalona, czy mogę ją ożywić


Recommended Posts

To może opisze swój problem z GTX690.
Wszytko zaczęło się od zmiany chłodzenia firmowego i chęć zejścia z temperaturami.
Zamontowałem chłodzeni temperatury pięknie poleciały w dół w idlle.

Zapuściłem FurMarka pięknie ładnie w stres, około 3 minut i to by było na tyle przygody ze zmianą chłodzenia.
Pojawił się czarny ekran i już od wczoraj do dziś karta nie wstaje, najgorsze jest to że od 5 dni latałem na modowanym biosie, zastanawiam się jak przywrócić oryginalny, może by wstała?

Objawy, logo GTX się pali , wiatrak kręci, podpięte pciex 2x8pin, żaden monitor nie podłączony.
Wchodzę w DOS by flasha zrobić.
nvflash -i2 D2.rom  wywala mi komunikat że nie mam grafiki nVidi.
nvflash --list brak adapterów nvidi.
Oczywiście podgląd robie na wbudowanej grafice z cpu.
Kolega radzi bym odłączył grafikę cpu , hdmi z płyty i podłączył monitor pod GTX690 i na ślepo zrobił flash. Wszystko sobie już wyliczyłem .
Tylko czy to zda egzamin skoro nie wykrywa mi żadnych adapterów to jakim cudem zacznie nagle wykrywać, ten zabieg przełączenia nic nie da moim zdaniem.

Przepinałem kable do innych wyjść na zasilaczu ,  zmieniałem porty PCIEX cały czas ten sam objaw brak obrazu.
Co mogę jeszcze zrobić, ktoś może cos doradzić?

Link to post
Share on other sites

Pochwal się lepiej jakie to "modowane" chłodzenie chciałeś założyć do tej karty.

 

Jeżeli uszkodzony jest mostek SLI (a na to wygląda) to karta nadaje się do kosza albo na serwis bo i tak tego nie będą naprawiać tylko dostaniesz nową. Tyle w temacie.

 

Nie zauważyłem, że masz kartę gigaszajsu... nie dostaniesz nowej. Będą tą reanimować :D

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

Gdyby nie ten bios, to wszystko byłoby ok, nie pokapowaliby się   :/ Jest jedno rozwiązanie - uwalić BIOS. Możesz bardzo łatwo to zrobić. Kablem po stykach od biosu, jak karta będzie chodziła (parę razy tak zrobić, ponownie włączać komputer i jeszcze raz to samo). Druga metoda, która zadziała na 100% - napięciem popieścić na "+" i "-" biosu. Brzmi to dość dziwnie, chorendalnie, ale chyba jest to jedyne rozwiązanie wg. mnie. Jeśli wyślesz taką - umarł w butach. Spróbować możesz, nic nie tracisz.

Link to post
Share on other sites

Ale panowie macie extremalne rozwiązania, a ja nic z tego nie łapię, grafikę już wymontowałem, jutro spakuje i jadę ja oddać, chyba az takich numerów nie będę robił, bo jeszcze sam sobie krzywdę zrobię.
Jeżeli jest jakiś znawca tematu z wawy to zapraszam, może spróbować zrobić karcie kuku by  nic nie można było wywnioskować.
Ciekawe ile taka naprawa kosztuje, ktoś się orientuje?
Dzięki koledze tommyt1983 mam już link do napraw grafik, ale nie sprawdzałem jeszcze kosztów.

Link to post
Share on other sites

Wymiana mostka PLX (pex8747) i karta zacznie działać.

 

Jak znam życie to założyłeś to chłodzenie i nie odprowadzało popranie ciepła z niego. Gdyby uszkodzeniu uległa sekcja zasilania w karcie to miałbyś pokaz fajerwerków.

 

Raczej wątpię w to, żeby chciało im się sprawdzać bios. Co najwyżej wgrają najnowszy. Oddaj to na gwarancję i bardziej już nie kombinuj bo naprawdę będziesz miał stylowy przycisk do papieru za 4k PLN.

 

Najważniejsze pytanie. Jaka była oryginalnie pasta termo-przewodząca?

 

P.S.

 

Tego mostka z tego co patrzyłem nie da się kupić w detalu.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

 

Tego mostka z tego co patrzyłem nie da się kupić w detalu.

w evr powinni miec dostep

 

 

BTW: sama wymiana chłodzenia = utrata gwarancji? 

w 90% przypadkow tak

 

Jak robisz to umiejetnie to nie ;) 

Link to post
Share on other sites

I coraz mniej ciekawie, nawet na południu. Starsi jeżdżą co roku zimą do Marsa Alam, wrócili w ubiegłą sobotę i niestety również w kurortach daje się odczuć skutki dojścia radykalnych islamistów do władzy :(  W 2000 roku zjeździłem cały kraj, od Alexandrii do Abu Simbel, obecnie nawet Chuck Norris by się na coś takiego nie odważył.

Link to post
Share on other sites

27. stycznia m.in. w Port Saidzie i Suezie wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną, w zamieszkach zginęło kilkadziesiąt osób,od tamtej pory robi się powoli coraz gorzej i napięcia przenoszą się w inne, do tej pory spokojne, regiony kraju. Jak Egipt straci wpływy z turystyki to spłonie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dlatego szybko się opamiętają. Może tak w takich miastach jak Kair czy inne to ok ale byłem w Hurgadzie to tam zero policji czy wojska. Na drodze do Luxoru wszystkie posterunki opuszczone. Chodził z nami gościu z giwerą ale raczej po to by odpędzać żebraków :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...