Skocz do zawartości

Superluxy HD 681B - trzeszczenie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Poharatek,

Recommended Posts

Od około miesiąca mam Superluxy 681B. W porównaniu do moich starych Tracerów wypadają genialnie, jest jednak jest problem. W niektórych utworach, jak np. http://www.youtube.com/watch?v=AmNfVqS2d7k (najbardziej słyszalne od 3:20 do końca) słuchawki, a zwłaszcza lewy kanał zaczynają trzeszczeć. Na początku myślałem, że jest to wina wygrzania, ale grają już sporo ponad 150h. Sprawdzałem na starych słuchawkach i tam takie trzeszczenie nie występuję, tyle że tam połowy dźwięków, które słyszę na SL po prostu nie ma:]. Wątpię, aby dalsze czekanie (wygrzewanie) coś miało poprawić. Bawiłem się nieco equalizerem podbijając basy a obniżając tony wysokie, ale problem nadal pozostawał. Nie jest to bardzo mocne trzeszczenie, ale denerwuje, tym bardziej, że na starych słuchawkach i integrze (Xonar dopiero tydzień) takie coś nie występowało.

Zastanawiam się, co jeszcze mogę zrobić, aby trzeszczenie zniknęło? Czy jeśli nic nie pomoże, będę mógł się starać o wymianę słuchawek na nowe?

 

 

System: Win 7 Home Premium 64 Bit

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DS

Słuchawki: Superlux HD 681B

 

 

Sprawdzałem na oryginalnej płycie Queenu, gdzie piosenki są w lepszej jakości i trzeszczenie (chyba najbardziej przy Bohemian Rhapsody) także występuje, w dodatku na obydwu kanałach. Sam głos na Superluxach wydaje się także mniej wyraźny w porównaniu do starych słuchawek.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moim zdaniem nic złego się ze słuchawkami nie dzieje.

Masz w miarę niezły sprzęt grający, ale ma on analityczny, monitorowy charakter, który wyciągnie każdą niedoskonałość realizacji nagrania.

Teraz musisz zatroszczyć się o muzykę w dobrej jakości;)

Youtube odpada, na moim zestawie (DT 990 pro + O2/ODAC) też słychać te trzaski - to clipping wynikający z kompresji.

Co do mniej wyraźnych, wycofanych wokali, to po prostu "te typy tak mają". Superluxy HD681 grają mocnym V - z podbitymi basami i sopranem, a wycofanym środkiem, co powoduje, że wokale wydają się być nieco oddalone. Nie słuchałem HD681B, która według opisu jest bardziej zbalansowana, ale podejrzewam, że efekt ten dalej występuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...