Skocz do zawartości

Przycinki w równych odstępach czasu...


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z płynnością grafiki na podanym poniżej sprzęcie. Przykładowo w GTAIV ale także w Fallout 3 występują lekkie przycinki co 1-2sek. Ilość klatek we frapsie ok. 35-40, więc grafika powinna być płynna. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

 

Dodam jeszcze, że sterowniki najnowsze, wyniki w syntetykach w normie.

Link to post
Share on other sites

Może jakiś program działa w tle? Jakiś antywirus, albo firewall, czy program do torrenta, rs? Lub coś innego, sprawdz w menedżerze urządzeń, czy coś nie zajmuje wydajności CPU.

 

Ten Radek był instalowany na czystym systemie, czy po jakiejś innej karcie? Jeśli po innej, ty wywal sterowniki, uruchom komputer w trybie awaryjnym, wywal pozostałości sterownikiem programem Driver Cleaner Pro. Następnie restart i instalka najnowszych sterowników + fix.

 

Jeśli nie pomoże, to może i format dysku, chociaż wątpie. Napewno winę ponosi jakaś aplikacja/sterownik.

Link to post
Share on other sites

Tzn. powiem tak. Mam wrażenie, że zaraz po instalacji systemu jest ok. Im dalej w las tym coraz gorzej i zaczyna się zatrzymywać co kilka sekund :) Wydaje mi się, że jest to szczególnie zauważalne przy szybkim przemieszczaniu się po mapie, tak jakby non stop coś doczytywał. GTA królem optymalizacji nie jest, także chyba nie ma co się przejmować. Na innych grach tego efektu nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ja tak miałem kiedyś na radku 3850. Właściwie, to za diabła nie mogłem dojść co to powoduje. Wreszcie przyszedł nowy miesiąc i pojawiły się nowe stery, zainstalowałem i od tamtej pory tego problemu nie mam (było to gdzieś przy sterach 8.2).

Ty masz stosunkowo nowego radka, więc może to jeszcze wina sterowników.

Zresztą jak problem dotyczy tylko jednej gierki, to nie ma czym się przejmować.

Link to post
Share on other sites

Ja na GTS250,2gb ramu,c2d 2.93 grałem nawet,nawet bez większych zgrzytów.Najgorzej jest w gta gdy pada deszcz itp.możesz zmniejszyć liczbę cieni i pojazdów w grze suwakami:

shadow destiny-cienie

car destiny(czy jakoś tak :) )-samochody.

Mi to dużo dało ponieważ gdy ustawilem na 5 to lepiej gra smigała i przy wiekszych akcjach nie musialem zmniejszac grafiki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...