Skocz do zawartości

Zestaw do 5k, 3ds max, vray, photoshop


Recommended Posts

Co do dysku SSD to się nie upieram, wrzuciłem do zestawu bo "fajny bajer na OS", a po zmianie karty graficznej został wolny budżet do zagospodarowania. 

 

Co do mobo to nie chcę jakoś bardzo oszczędzać, bo chciałbym mieć w przyszłości możliwość rozbudowy. Możliwość OC jest ważniejsza niż USB3, które jednak powoli zaczyna być standardem i składając kompa na kilka lat lepiej żeby było, niż nie.

Link to post
Share on other sites

a jak myślisz ważniejsze jest USB3 czy możliwości OC?

SSD też tak na prawdę potrzebny tu jak świni siodło, tzn fajny bajer na OS, ale nic więcej

 

Sorry, ale dawno takich bzdur nie czytałem na tym forum. SSD to podstawa cywilizowanych warunków pracy. Projekty 3ds max ważą po kilkaset MB i bardzo często się zapisuje. Po prostu nie masz nawet najmniejszego pojęcia o tej pracy więc nie wprowadzaj nikogo w błąd. Jak siadam do komputera z hdd, to mam wrażenie, że tylko korby do niego brakuje.

 

Akurat korzystam z windowsa 8 i bardzo sobie chwalę. Jak się ma sytuacja z tym systemem? 

 

Testowałem W8 do i komfort pracy viewportów jest taki sam jak na W7 z aero glass. Pomimo pozytywnego nastawienia pozbyłem się W8 po kilku dniach.

Link to post
Share on other sites

 

Sorry, ale dawno takich bzdur nie czytałem na tym forum. SSD to podstawa cywilizowanych warunków pracy. Projekty 3ds max ważą po kilkaset MB i bardzo często się zapisuje. Po prostu nie masz nawet najmniejszego pojęcia o tej pracy więc nie wprowadzaj nikogo w błąd. Jak siadam do komputera z hdd, to mam wrażenie, że tylko korby do niego brakuje.

 

jestem sceptycznie nastawiony do SSD i tyle, uważam, że do wymagających dyskowo operacji macierz się sprawdza lepiej niż SSD, zresztą mam taką i przynajmniej nie muszę się martwić, że komórki zajadę, że miejsca zajmę więcej niż połowę i cudowne transfery pójdą się paść lub, że kontroler strzeli focha - fakt nie pracuję z 3D ani niczym takim natomiast IMO budżetowe SSD są co najwyżej bajerem

Link to post
Share on other sites

a były to SSD za 3-4 stówki? śmiem wątpić, bo o takich mówię

 

edit: mam obecnie w pracy 20 nowiutkich stanowisk na takich SSD, wszystko super tylko zawieszają się regularnie i to kilka raz dziennie, jak dla mnie to dopiero ssie

Link to post
Share on other sites

Patriot warp 64GB, intel x25 80GB, force2 F120, intel 330, forceGT F240, intel 520.
Nawet krytyczny asset serwer do mojej pracy stoi na intelu 520 i jest bardzo intensywnie eksploatowany. Zapodaje dane do 16x 1U, a każdy projekt waży po kilka-kilkanaście GB i jest rozsyłany do wszystkich serwerów conajmniej 16 razy na godzinę, a bywa i wielokrotnie więcej przy w czasie testów. Nigdy nie było żadnych zawiech, ani problemów niestabilności. Większość komputerów jest restartowana tylko raz na kilka miesięcy przy okazji aktualizacji softu.

 

Backup i tak należy wykonywać bez względu na tym posiadanego napędu.
To co zaprezentowałeś wyżej brzmi jak bajki i lęki środniowicznych ludzi na temat zamorskich potworów. Nikt osobiście ich nie widział, ale każdy się bał i tworzył opowieści, które 'słyszał od kogoś'.

Link to post
Share on other sites

Patriot warp 64GB, intel x25 80GB, force2 F120, intel 330, forceGT F240, intel 520.

Nawet krytyczny asset serwer do mojej pracy stoi na intelu 520 i jest bardzo intensywnie eksploatowany. Zapodaje dane do 16x 1U, a każdy projekt waży po kilka-kilkanaście GB i jest rozsyłany do wszystkich serwerów conajmniej 16 razy na godzinę, a bywa i wielokrotnie więcej przy w czasie testów. Nigdy nie było żadnych zawiech, ani problemów niestabilności. Większość komputerów jest restartowana tylko raz na kilka miesięcy przy okazji aktualizacji softu.

 

no to nie były to SSD za parę stówek i o to mi chodzi,

Lanos to samochód, jeździ i w ogóle Fort GT też niby robi to samo, ale jednak inaczej, jednym możesz się conajwyrzej przemieszczać drugi oferuje więcej

 

ale abstrahując już z ciekawości zapytam jak się ten intel 520 sprawuje jeśli chodzi o zużycie komórek? MLC teoretycznie nie są szczególnie żywotne

 

 

To co zaprezentowałeś wyżej brzmi jak bajki i lęki środniowicznych ludzi na temat zamorskich potworów. Nikt osobiście ich nie widział, ale każdy się bał i tworzył opowieści, które 'słyszał od kogoś'.

 

 

tak słyszał od kogoś

http://forum.benchmark.pl/topic/62002-dlaczego-nie-warto-kupowac-dyskow-ocz/

 

ale jak pisałem teraz (od stycznia) mam styczność "na co dzień" nie wiem nawet co za szit wstawili (edit: już wiem, sprawdziłem, samsungi PM830) do tych zestawów, ale od kiedy to zrobili mamy regularne zwiechy, ot komp pracował i nagle połowa aplikacji mówi dobranoc, albo cały OS zamarza i trzeba rebootować, a nic ambitnego się na nich nie odbywa, ot studenci sobie klepią/klikają/rysują co im każę

Link to post
Share on other sites

Chłopaki dajta luzu ;)

SSD się przydaje i poprawia zdecydowanie komfort pracy, jeżeli jest to dosyć dobry dysk, a te kosztują swoje. Do tego jak wyżej wspomniał Drechen dyski SSD nie wszędzie się sprawdzają i nie są niezbędne. Saddam zaś z drugiej strony atakuje że po pracy z dyskiem SSD, przejście na HDD to mordęga (z czym również się zgodzę). 

Jest tylko jedna różnica - coś tam ktoś napomknął o zużywających się bankach, a warto wspomnieć coś szerzej na ten temat, bo jest to niewątpliwie największa wada dysków SSD > trwałość, zależana w dużej mierze od formy w jakiej pracuje dysk. Osobiście troszkę inaczej to wszystko widzę :

- SSD na OS i aplikacje - wszelkie cache, temp, scratch disk, swap itd ląduje na innym dysku, żeby zminimalizować częstotliwość zapisu na dysku głównym. Z tego co czytam to Saddam leci wszystko na jednym SSD - rozwiązanie dobre do czasu, gdy SSD padnie, a zrobi to wcześniej, bo jest dosyć mocno eksploatowany.

Normalne albo wkłada się 2x SSD - jeden na OS, drugi na cache, albo zakłada się macierz (najczęściej raid0) ze zwykłych dysków HDD na swapa. Używanie do tego celu jednego dysku SSD nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, no chyba że ktoś zakłada wymianę sprzętu w ciągu roku, 2 lat, albo najzwyczajniej na świecie śpi na pieniążkach  ;) Do tego robi częste kopie materiałów z SSD na HDD, NAS, chmurę itd.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku szkoda mi dysku SSD - średnia "sesja" przy PSie (głownie na nim pracuje) to w granicach 8-12GB "cache" i do tego non stop jest to mielone - autosave, punkty zwrotne i historia. Przy takim rozmiarach szybko zajadę SSD - czyż nie ? 

Testowałem z umieszczeniem "scratch disku" na SSD i nie zauważyłem żadnej poprawy. Podobnie było z projektami - czy wrzucam je z SSD czy z HDD proces otwierania trwa tyle samo czasu. Jeżeli się mylę to proszę o korektę  ;)

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu. Zdecydowałem się prawie ostatecznie na ten zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/B1YQXO/

 

najpóźniej w niedziele zamawiam. Do dyspozycji bedzie 5k wiec coś można jeszcze dołożyć/zmienić. 

 

Karta graficzna - majac tą wolną kase nic już lepszego nie znajde? Ostatecznie odrzucam możliwości gpu renderingu, ale quadro odpadają bo chciałbym czasem w coś zagrać. Jakieś porpozycje?

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku szkoda mi dysku SSD - średnia "sesja" przy PSie (głownie na nim pracuje) to w granicach 8-12GB "cache" i do tego non stop jest to mielone - autosave, punkty zwrotne i historia. Przy takim rozmiarach szybko zajadę SSD - czyż nie ? 

Testowałem z umieszczeniem "scratch disku" na SSD i nie zauważyłem żadnej poprawy. Podobnie było z projektami - czy wrzucam je z SSD czy z HDD proces otwierania trwa tyle samo czasu. Jeżeli się mylę to proszę o korektę  ;)

 

No z tym nie ma duzej roznicy. Myslalem ze pliki samego PS'a i jego wlasny cache albo cache Windowsa trzymasz na HDD. Wtedy jest roznica spora.

Link to post
Share on other sites

 

Myslalem ze pliki samego PS'a i jego wlasny cache albo cache Windowsa trzymasz na HDD. Wtedy jest roznica spora.

Pliku stronicowania nie używam. Folder PSa znajduje się na SSD, "scratch disk" na HDD. Co do PSa, póki mu ramu nie brakuje to jest bajka - jak braknie to bez znaczenia większego czy przeskoczy na SSD, czy HDD, najzwyczajniej w świecie zaczyna mulić - zmiana CPU bardziej tu pomogła niż dysk SSD - na szczęście tego typu projekty trafiają mi się kilka razy do roku i od biedy idzie się przemęczyć na 32GB. Sam "scratch disk" jest głównie tylko zapisywany - odczyt teoretycznie nie powinien występować, o ile nie cofam się w historii zbyt daleko  ;) - tak czy siak pod kątem PSa patrząc polecam 32GB ramu.

Odnośnie GPU - możesz rozglądnąć się za używanym gtx570  ;) - jak nówka tylko wchodzi w grę, to ten 560Ti będzie OK. Warto poszukać wersji z 2GB vramu.

Link to post
Share on other sites

Co do zestawu to taniej miałbyś u mnie. Owszem nie wszystko mam w hurtowni (chłodzenie Fortis HE1225 i obudowa Thermaltake Spacecraft USB 3.0 to jedyne zamienniki produktów z twojej listy) ale po zsumowaniu ceny brutto wszystkich części wyszłoby równo stówę taniej (ceny bez żadnej marży), a na pewno w hurtowni dali by mi jeszcze darmową wysyłkę i kilkuprocentowy rabat przy takim zamówieniu...

Złożenie gratis, a tylko wysyłka dodatkowo płatna za ubezpieczonego kuriera...

Ale skoro wolisz Morele... :]

Link to post
Share on other sites

Ten thermalright chyba będzie do fx'a bardziej odpowiedni niż fortis - gdzieś spotkałem się z taką opinią.

 


 


Co do tych kart to nigdzie nie mogę znaleźć 2gb wersji, 560ti były 2gb ale nawet używanych na alle... nie widze. Za to 570 można dopaść ale to 1,3gb ram.

 

 

Jeszcze jedno pytanie z czystej ciekawości, wyczytałem gdzieś (nie moge znaleźć teraz), że produkty autodeska w wersjach 2013 już działają płynnie z keplerami - prawda to?

Edytowane przez Mat3uszR
Link to post
Share on other sites

Pewnie chodziło Ci o patcha do 3ds max 2013, który dodaje wsparcie keplerów dla silnika iRay. Mam teraz triala 3ds max 2013 i problemy z viewportami są cały czas. Jedynie OpenGL w 3ds 2013 poprawnie działą w trybie multi-view, ale ma beznadziejną wydajność. Viewport w 3ds 2010 po przełączenie na DX w wersji 10 też działał mniej więcej poprawnie. Testowałem to wszystko 2 dni temu osobiście. W innym kompie mam GTX480 i działa zupełenie bezproblemowo w każdej wersji, ale pod względem jakości i szybkości działania viewportu nie ma porównania do 3ds max 2010 + Quadro + nVidia performance API.

Link to post
Share on other sites

Witam

Podepne się troche pod temat bo szukam bardzo podobnego komputera do tego samego i przeglądając internet trafiłem na ten wątek.

 

1) Czy płyta zaproponowana tutaj: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-990fxa-ud3-amd-990fx-socket-am3-4xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-404609/

 

to najlepszy wybór? można ewentualnie coś tańszego znaleźć?

 

2) i co do karty o której piszecie, to znalazłem 2 wersje, o którą chodzi? ta tańsza za 400 zł da radę?

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gf-gtx-550ti-1024mb-engtx550-ti-dc-di-1gd5-379410/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-gf-gtx-550ti-1024mb-426018336-2050-377338/

 

czy lepiej nie oszczędzać i jak w zestawie kolegi wrzucić taką:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gv-n560ud-1gi-411014/

 

3)do tej pory byłem zdecydowany na i7 2600k. Poważnie ten od AMD taki dobry jest? i bezawaryjny?

 

Pracuję na maxie 2012 jak narazie, ale planuję niedługo ściagnąć 2013 i dopóki mam za darmo to będę aktualizował na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rdawlud
Link to post
Share on other sites

3ds max 2012, a 2013 to praktycznie jedno i to samo. Autodesk już dawno nie wprowadzał istotnych zmian więc z nowymi wersjami mozna sie najwyżej zaponać w dla zaspokojenia własnej ciekawości. Moim zdaniem najlepszy do pracy jest 3ds max 2010 + nvidia performance API + Quadro FX i osobiście polecam taki zestaw.
Zawodowo zajmuje się kierownictwem technicznym więc muszę przerabiać wszystkie wersje 3ds max.

Link to post
Share on other sites

Nie chce się tak do końca ograniczać co do wersji, bo nie wykorzystuje tego komercyjnie i mogę sobie eksperymentować. Od początku pracuję na maxie 2012 i z innymi wersjami nie miałem styczności. Myślisz, że warto cofać się do 2010 i inwestować w quadro?

 

Co do zakładania nowego tematu to nie wiem czy warto, bo byłby praktycznie identyczny. Ja tylko pytam o dodatkowe możliwości trochę tańszego dopasowania komponentów. Zastosowanie w 100% takie samo. Chyba, że autor ma coś przeciwko to stąd spadam ;)

 

Mój zestaw wygląda tak:

http://www.morele.net/inventory/info/tTZqbQ/

 

Oparty na tym samym procku, który bardzo ciekawy jest moim zdaniem. Tutaj test w 3dsie:

http://www.behardware.com/articles/880-7/amd-fx-8350-review-is-amd-back.html

 

Grafika słabsza, ale wolę zainwestować w monitor. Myślę, że dam sobie radę z optymalizacją sceny. Jak będą problemy to wymienie.

Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi tylko na renderze, ale głównie na tym sie skupiam bo projekty w archicadze czy edytowanie wizualizacji w photoshopie bez problemów robię na obecnym komputerze a ma on już swoje lata. Jednak właśnie ograniczenia w scenach w 3dsie wymusiły na mnie inwestycję w nowy sprzęt.

 

Głównie patrzę pod kątem cena/jakość dopóki nie będzie to na siebie zarabiać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...