Skocz do zawartości

Zestaw do 5k, 3ds max, vray, photoshop


Recommended Posts

Witam

 

noszę się z zamiarem złożenia komputera do ww zastosowań. Mój budżet musi zamknąć się w okolicach 5000zł wraz z jakimś monitorem IPS.

 

Poskładałem 2 zestawy:

 

nr. I

 

http://www.morele.net/inventory/info/zKyNyq/
 

nr. II:

 

http://www.morele.net/inventory/info/Fchsti/

 

 

 

A więc i7 3770k + gtx660ti vs FX8350 + gtx670.

 

 

Gram sporadycznie więc nie będzie to dla mnie głównym motywem wyboru. Zależy mi na płynności w viewportach w 3ds max oraz szybkości renderowania (głównie vray). Spodziewam się wyższej wydajnoścw renderingu GPU w przypadku gtx'a 670 jednak finalne rendery wykonuję głównie za pomocą CPU.

 

 

Które połączenie lepiej się sprawdzi Waszym zdaniem?

Edytowane przez Mat3uszR
Link to post
Share on other sites

 

Zależy mi na płynności w viewportach w 3ds max

To tylko Quadro wchodzi w grę - z Twoim budżetem może uda się q2000 wcisnąć, ale nie jest to priorytet. Bardziej na CPU bym się skupił - w Twoim wypadku i7 3770K, lub 2600K bym brał i kręcił go.

Co do skoku wydajności to jakieś ogromnej przepaści niema pomiędzy 660Ti, a 670.

W sumie bym to widział mniej więcej tak :

-----podstawa--------

i7 2600K + SP Fortis

MSI Z77A G45

16GB 1600MHz cl9 2x8

1TB Seagate / wd 

XFX 550W 

SP Gladius M40

--- 2800zł 

Pozostaje 2200zł na monitor i GPU 

GPU : q600 (600zł) q2000 (1570zł)

Wybierając q2000, pozostaje około 630zł na monitor - nie poszalejesz z takim budżetem, wystarczy na taniego e-IPSa, którego sam proponowałeś. Przy opcji z q600, pozostaje 1600zł na monitor. W tej cenie idzie wyrwać już coś interesującego dla grafika (NEC EA232WMi, troszkę droższy Dell u2413 itp.). Sam zdecyduj co lepsze - dobre szkiełko, czy w miarę wydajny q2000 ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytanie - która konkretna wersja 3ds? Do 2009, 2010 i 2011(?) najlepiej wybrać Quadro nawet niższego segmentu, bo w połączeniu z dedykowany API nVidia performance potrafi zdziałać prawdziwe cuda i daje bardzo dobry antyaliasing nawet przy wireview.

3ds 2012 i 2013 mają już tego daremnego nitrousa, który ma jedynie postprocessingowy antyaliasing i to jedynie dla shaded view i statycznej klatki. Innymi słowy - jest bezużyteczny w takim samym stopniu jak te nowe ficzery. 'Zaleta' jest taka, że nie wspiera już Quadro więc z czystym sumieniem można inwestować w GTX'a, jeśli nie potrzebujemy profesionalnych sterowników. W Twoich zestawach znajduje się:
Podstawowy błąd - GTX Kepler do 3ds max to bardzo zły pomysł. Kepler w 3ds max(dowolnej wersji) nie potrafi wyświetlać multi-view. Przy wielu viewportach wszystkie tańczą, migają, zamieniają się miejscem. Spektrum problemów jest bardzo szerokie, a ich natężęnie powoduje, że multi-view jest całkowicie bezużyteczny. Jak coś to kupuje się fermiego i nie ma sensu przepłacać za gamingowe GPU, bo do pracy nie potrzeba shaderów. Wydajność w grach nie odzwierciedla wydajności w profesoinalnych pakietach 3d.
Kolejny błąd - S1155 to budżetowa platforma konsumencka u kresów swojego życia. Nic ciekawego już nigdy się nie pojawi na nią. Najlepiej zainwestować w S2011 oraz i7 3820. 4 kanały ddr3 przydają się do pracy, a 3820 to tylko quad z wyłączoną połową rdzeni, ale to ten sam rdzeń, który można znaleźć w xeonach E5. Procki na S1155 są okrojone i w niczym nie są w stanie pokonać zwykłego 3820. 3820 później możesz bez problemu wymienić na six-core 3930k, albo na nadchodzące IV-B.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Kolejny błąd - S1155 to budżetowa platforma konsumencka u kresów swojego życia.

Zgadzam się z tobą Saddam, ale budżet jest dosyć ograniczony - LGA2011 odpada z tego powodu, bo nie starczy albo na pamięci, albo na inne podzespoły, gdzie w przypadku taniej s1155 ledwo się mieści w budżecie. Ewentualnie zejście do bardzo taniego GPU i taniego monitora pozwoliło by na przeskok z s1155 na s2011.

Odnośnie GPU - jesteś znawcą w tym temacie więc na 100 masz racje  ;)

Link to post
Share on other sites

Używam maxa 2012. Czyli za jaką kartą konkretnie mam się rozejrzeć? Odnośnie platformy może ten fx8350 bo podobno am3+ ma być kompatybilny z nowymi procesorami od amd i jeśli będzie potrzeba to będzie opcja do zmiany procesora. 

 

Co do monitora, niestety budżet w tej chwili nie pozwala. Będę musiał póki co zadowolić się taką "po pierdółką" - wolę zainwestować w lepsze podzespoły.

 

 

Jeszcze odnośnie tych Keplerów, to przeglądając zagraniczne fora nie spotkałem się z tak negatywną opinią - może w podobnej cenie radeon hd 7950 ? Tak jak wspominałem gpu rendering nie jest najważniejszy

Edytowane przez Mat3uszR
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to potezne CPU, jak zreszta saddam zauwazyl. Nalepiej postawka pod Extreme.

Potem GPU, cos z Fermiego, nie Keplera lub Radeon 79XX.

Po trzecie 'lots of RAM'.

 

Imho jak nie masz wystarczajaco kasy (mimo wszystko 5kk powinno Ci na ta chwile starczyc), to nawet darowalbym sobie GPU i dozbieral na nie a na ta chwile potezne CPU, duzo RAMu i duzy, dobry monitor. Chyba ze chcesz pracowac na dwoch ale nie wiem czy to nie obciazy Cie zbyt jesli chodzi o budzet.

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Ale co jest z tymi Keplerami nie tak? Nigdzie nie znalazłem żadnych testów, które by potwierdziły problemy z vieportami. Radeon 7950 wychodzi bardzo dobrze cenowo + 2 gry w gratisie też zachęcają do zakupu. 

 

Z drugiej strony karty nvidii wyposażone są w technologię CUDA, która może kiedyś okazać się przydatna - w tej chwili nie korzystam z gpu renderingu jednak lepiej mieć możliwość wykorzystania takiej możliwości niż nie mieć, a z tego co wiem to w radeonach gpu rendering jest praktycznie niemożliwy.

 

Z tego co właśnie wyczytałem, w maxie 2013 Keplery są już oficjalnie wspierane. Czy jest więc sens wrzucać do zestawu radeona?

Edytowane przez Mat3uszR
Link to post
Share on other sites

w tej chwili nie korzystam z gpu renderingu

To na kij rozważasz opcję z 7950 ?

Byle gtx550Ti czy coś w ten deseń będzie dobry - skup się na monitorze i procku, a kartę olej póki co - nie pakuj sie w żadne wydajne gamingowe karty, bo to się nie sprawdza - realny wzrost wydajności osiągniesz kupując porządny procek, zwiększając pole robocze poprzez zastosowanie kilku monitorów, bądź jednego olbrzyma.

Z Twoim budżetem darował bym sobie wszelkie 7950 / gtx670 / gtx660Ti.

A czemu Fermi lepszy ? Bo są zbudowane na tych samych układach graficznych co Quadro, więc bliżej im do nich, niż serii Kepler. Wpływa to jak widać na lepszą i stabilniejszą pracę. Co do Ati - to po osobistych przeżyciach z 7950 odradził bym Tobie tą kartę.

Link to post
Share on other sites

2 pulpity? :rotfl: Takie rzeczy nawet intelowskie integry wciągają nosem.

 

GTX550 spokojnie ogarnia sceny 3-10Mpoly. Można wyciśnąc sporo więcej, ale to już kwestia kompetencji projektanta, optymalizacji sceny i struktury projektu. Bez większego strajkowania poradzi sobie też z większymi, ale nie sądze by było to potrzebne. I tak zawsze lepiej scalić skończone elementy w większe obiekty, a na konieć wypalić do vrMesh.
Trudno jednoznacznie ocenić wydajność danego GPU w 3ds max. Na kepler quadro, dobrze zrobiony projekt działa całkowicie płynnie nawet przy +85Mpoly, przed wypalaniem geometrii, a spartaczony potrafi zacinać i pokazywać bBox'y przy 4Mpoly.
GTX550 można uznać za sensowne GPU dla małych i średnich projektów.

Duzy projekt to dla mnie coś tego kalibru:
http://public.arch3d.fr/img/3ds_1.jpg

Link to post
Share on other sites

To może w tym układzie taki zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/B1YQXO/

 

 

Z testów wynika, że fx8350 jest w vrayu szybszy nawet od 3770k (http://www.behardware.com/articles/880-7/amd-fx-8350-review-is-amd-back.html) różnica nie jest wielka, jednak biorąc pod uwagę ceny obu procesorów i możliwość przyszłej rozbudowy fx8350 wydaje mi się bardzo rozsądnym wyborem. Czy macie jakieś doświadczenia związane z tym procesorem? Do tego dysk ssd 120gb no i tak jak polecaliście lepszy monitor. W moim przedziale kwotowym nic lepszego niż dell u2412m nie znalazłem.

 

Żeby zmieściś się w budżecie może być też 3770k + gtx560ti + dell u2412m, jednak na dysk ssd już zabraknie. Na co więc lepiej się zdecydować?

Link to post
Share on other sites

chcesz płacić za montaż, tak na serio?

 

druga rzecz, na co ci takie mobo? planujesz CF?

ta wystarczy w zupełności i jesteś parę stówek do przodu

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3prev_31/

 

 

W moim przedziale kwotowym nic lepszego niż dell u2412m nie znalazłem.

 

no niestety i z wyborem się raczej zgodzę, a jak się zestaw spłaci i zacznie zarabiać to się zgłoś po coś poważniejszego 

Link to post
Share on other sites

 

CF?

 

cross fire, to samo co SLI tylko na radkach

 

 

Zależy mi na tym, żeby można było spokojnie tego fx8350 podkręcić - jednak nie mam zamiaru szaleć.

 

na pierwszej rewizji tego mobaska wykręciłem w pełni stabilnie phenoma 1100T do 250x16

Link to post
Share on other sites

Musisz najpierw napisać jakie projekty masz na nim wykonywać. Wszystkie pakiety 3d mają jednowątkowy moduł przetwarzania geometrii i w przypadku dużych projektow różnice są bardzo drastyczne.
Sam rendering idzie mniej więcej równo na 3770k i FX8350, ale wydajność rdzenia i pojedynczego wątku jest bardzo kontrastowa.

Wcześnie miałem 2x xeon E5640 i największy projekt ze wszystkimi xref'ami potrafił się ładować 12min. Po wymianie na i7 3820@ 4,75GHz było już poniżej 5min.



Jeszcze jedna uwaga - lepiej wybrać karty graficzne z conajmniej 2GB VRAM.

Link to post
Share on other sites

Musisz najpierw napisać jakie projekty masz na nim wykonywać.

 

Wizualizacje wnętrz - raczej pojedyncze pokoje jednak trafiają się i większe sceny typu jakiś przestronny pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnią. 

 

 

 Jeszcze jedna uwaga - lepiej wybrać karty graficzne z conajmniej 2GB VRAM.

 

Z tych Fermi, które polecaliście nie spotkałem się z wersją 2gb - tutaj pojawia się odradzany na wszelkie sposoby Kepler. 

 

 

 

Wcześnie miałem 2x xeon E5640 i największy projekt ze wszystkimi xref'ami potrafił się ładować 12min. Po wymianie na i7 3820@ 4,75GHz było już poniżej 5min.

 

 

OK, ale czy projekt nie będzie ładował się szybciej z dysku SSD? Jak zakupie 3770k to zostnaie tylko HDD

 

chcesz płacić za montaż, tak na serio?

.

 

Montaż faktycznie jest za 1zł po wpisaniu kodu rabatowego, a jest to duża oszczędność czasu - własnoręcznie jakieś poprawki w ułożeniu kabli. A są jakieś przeciwwskazania co do zamówienia już złożonego komputera?

Edytowane przez Mat3uszR
Link to post
Share on other sites

SSD nie ma nic do przetwarzania geometrii, ale bardzo istotnie wpływa na komfort pracy. W przypadku wizualizacji wnętrz można sobie darować motyw wydajności pojedynczego wątku więc FX8350 jak najbardziej można wybrać. Róznica wydajności wątku zaczyna nabierać kontrastu dopiero przy projektach średniej wielkości, a FX bardzo dobrze nadaje się do vRay'a.

Keplera kupować nikt Ci nie broni. Jednak kepler to same problemy, a wydajnościowo wiele nie różni się od fermi. Jeśli modelujesz wnętrza ze skanów albo DWG, to z możliwość bezproblemowego korzystania z multi-view jest tutaj kluczowym wymogiem.

Link to post
Share on other sites

W przypadku pojedynczych wnętrz w 3ds, 1GB VRAM wystarczy nawet na 2-3 sesje programu jednocześnie. Oczywiście mam tu na myśli np. jedną główną i kilka osobnych xref'ów.
W 3ds max masz też opcje masowego ukrywania tekstur więc w razie problemu można wyłączyć wszystkie mapy i indywidualnie wybrać tylko te, które są potrzebne do pracy. Warto też pamiętać o tym, że należy wyłączyć AeroGlass w przypadku windows 7. Przez dość spory narzut ten UI powoduje szarpanie i mikro-przycięcia w autocad i 3ds max. Ten programik bywa pomocny:
http://www.door2windows.com/windows-aero-switcher-turn-aero-onoff-with-one-click/
Ewentualnie można zainstalowac alternatywny temat windows7basic i całkowicie wyłączyć aero, tylko ten domyślny temat jest taki brzydki, że trudno przejść obok tego obojętnie. Polecam '7pro basic' albo mogę podzielić się włąsną modyfikacją tego motywu, którą można zobaczyć na dole.


http://public.arch3d.fr/img/3ds_hide_maps.jpg

http://public.arch3d.fr/img/desktop_start.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Montaż faktycznie jest za 1zł po wpisaniu kodu rabatowego, a jest to duża oszczędność czasu - własnoręcznie jakieś poprawki w ułożeniu kabli. A są jakieś przeciwwskazania co do zamówienia już złożonego komputera?

 

nie, ale trochę tych sklepowych montaży widziałem i w większości było trochę rzeczy do poprawki, ale jak "za zeta" i tak wolisz, to ok

Link to post
Share on other sites

Czy były to jakieś rażące błędy? Szczerze przyznaję, że zazwyczaj starałem się składać kompy samodzielnie jednak trochę wypadłem z tematu i jeżeli mogę mieć to zrobione za 1zł to jestem zainteresowany. Jakieś poprawki jestem w stanie sam zrobić a czasu z pewnością zaoszczędze mase

Link to post
Share on other sites

ta wystarczy w zupełności i jesteś parę stówek do przodu http://www.gigabyte....70t-ud3prev_31/

Ty tak na serio czy żartujesz ?

Płyta bez portów USB 3.0, brak portów SATA 6Gbps (SATA III) więc wtedy kupowanie dysku SSD nie miałoby najmniejszego sensu (nie wykorzysta się możliwych transferów), nie wiadomo po co złącza ata jak wszystko dzisiaj jest na sata a nikt prehistorycznego dysku czy napędu nie będzie wkładać do nowego kompa...

Ogólnie MOBO do d...y że tak się wyrażę... Na pewno nie do wkładania do kompa za 5k...

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...