Skocz do zawartości

Gigabyte GA-Z77X-UD5H czy coś innego do 800zł? (1155)


Recommended Posts

Witam serdecznie, ostatnio pisalem temat w innym dziale odnośnie zasilacza i karty graficznej...do swojego zestawy wybralem plyte gigabyte'a GA-Z77X-UD5H, jednak czesc uzytkowników w tamtym temacie powiedziala mi, ze te plyty sprawiaja same problemy i polecili mi MSI GD55/65 albo Asrocka Extreme 4...

 

Ogólnie rzecz biorąc polecone płyty mają wady i zalety co wynika tez z wielu recenzji i opinii użytkowników.

Widać najwyraźniej każda płyta ma swoje problemy...

 

Od płyty wymagam szczególnie dobrej sekcji zasilania ("oradiatorowanej"), obsługi zintegrowanej w procesorze karty graficznej (gdyby normalna grafa padła trzeba na czyms pracowac), portów SATA III w liczbie minimum 2 (zalecane 4), USB 2.0 i 3.0 na tylnym panelu w liczbie minimum po 2 (zalecane po 4 lub 2+4)...czyli krótko mówiac dość dobrego wyposażenia w porty - czego tansze płyty raczej nie zapewniaja.

 

Uparłem sie na tego Gigabyte'a i jakoś nie widze alternatywy...

Jeśli chodzi o problemy z tą płytą (freezy, USB3.0, audio) w necie czytalem posty na zagranicznych forach...jednak najnowsze są z okolo października - później cisza - czyżby Gigabyte wypuścił nowy BIOS który poprawił wszystko? Dziwi mnie tez to, ze czesc uzytkowników tej płyty w ogole nie doswiadczała z nia zadnych problemów mimo naprawde bardzo zblizonych konfiguracji.

 

Procesor jaki planuje zakupić to i7 3770K.

 

Z góry dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi/wskazówki/propozycje.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

MSI GD65, posiada wszystkie wymienione przez ciebie funkcje - bardzo dobrą sekcję zasilania z radiatorami połączonymi heatpipem, cztery porty SATA III ( dwa na intelu i dwa na dodatkowym kontrolerze ), cztery porty SATA II, na tylnym panelu cztery porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0. Ma jeszcze trzy porty USB 2.0 wewnętrzne i jeden USB 3.0.

Poza tym mam tą płytę i mogę polecić. W podanym przez Ciebie budżecie możesz też pomyśleć o płycie Asusa z serii Z77, np, P8Z77-V.

Gigabyte ma złącze SATA na tylnym panelu, przejrzyj jeszcze raz specyfikacje i zdecyduj które funkcje są Ci potrzebne.

Link to post
Share on other sites

a nikt nie orientuje sie może czy problemy z UD5H zostały rozwiazane poprzez aktualizacje biosu? bo kurcze od października w sumie cisza jezli chodzi o problemy z nia na forach...UP4 tez ciekawa alternatywa i wezme ją pod uwage.

 

Jeśli chodzi o cene...tak jak mówiłem - spokojnie moge przeznaczyć na plyte ok 800 zł. 

 

i jeszcze jedno: czy czasem plyty msi pod z77 nie maja ograniczenia na przydzielona pamiec do grafiki zintegrowanej do 256 MB??

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

dobra juz sam nie wiem...czytam mase recenzji, testów, opinii i zaczynam sie gubić....

 

do wyboru mam:

Asrock Z77 Extreme 6

MSI Z77A GD65

Gigabyte GA-Z77X-UD5H

Asus P8Z77-V PRO

 

Sam nie wiem, którą wybrać....

MSI - jakoś nie znalazlem na necie, zeby ludzie mieli z nia problemy, uboga w złącza, wolniejsze SATA III, podobno tylko 256 MB pamieci dla karty zintegrowanej...

Asrock - chamskie zagranie z portem eSata (obiecane eSata w standardzie Sata III okazuje sie SATA II - gniazdo przechodzi przez kontroller od Sata II i dopiero do kontrollera Sata III)

Gigabyte - ma wszystko czego potrzebuje, ale problemy opisywane na necie przerazaja mnie - choć od października cisza...

Asus - ma wszystko czego potrzebuje+ WiFi jako bajer, wydajna, troche problemów z nia opisanych na necie, montaz backplate pod chlodzenie proca "moze" nachodzi na luty z tyły płyty....

 

ktoś ma jakies nowinki? ciekawostki zwiazane z tymi płytami? sugestie? porady? problemy?

 

plisss...bo już świra dostaje szukając dobrej mobo bez większych problemów...

 

z góry dzieki 

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...