Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa czy DAC? + głośniki/paczki


Recommended Posts

Wiesz sprawdzałem to raczej metodycznie i dogłębnie. Sprzęt nawet podobny do uzytego przez tamtego maniaka. Za każdym razem lepiej wychodziło bez dolby.

 

Prodigy Cube to ja znam ale z recenzji na internecie :P nie jestem w stanie się do niego odnieść. Mogę tylko stwierdzić że jak się szarpniesz na którąś z przestrzennie grających kart -preferowalnie z możliwością zmiany wzmacniaczy operacyjnych na niej i sparujesz to z polecanymi tutaj słuchawkami to będziesz musiał dobrze zapinać pasy bezpieczeństwa i mocno naciągać kapcie na nogi, żeby ich nie pogubić podczas grania /słuchania. Pozycjonowanie będzie. Bez żadnych efektów dolby czy cmss.

Sam też raczej tylko grałem na kompie, teraz częściej słucham "nowej "muzy :)

Link to post
Share on other sites

Philipsy SBC HP1000 same w sobie są na tyle przestrzenne, że nie potrzebują żadnego wspomagacza w postaci Dolby Headphone, który tylko zniekształca dźwięk i dodaje efekt studni. Już lepiej z emulacją przestrzeni i pozycjonowaniem radzi sobie CMSS-3D, ale i tak wciąż czyste stereo wygrywa.

a w dodatku same gry jak Battlefiled 3 posiadają zaimplementowane już efekty(podgłos), więc dodatkowe pod-głosy włączone w panelu sterowania karty, to tak jak przyprawianie dobrze już przyprawionej zupy.

Swoja drogą, duże są różnice pomiędzy np. takim prodigy cube a STX? bardziej patrzac na gry i pozycjonowanie

Essence lepsza kartą jest, ale podpięte do RCA(przestrzeń i inne audiofilskie duperele) Uważam też, że do słuchawek twoich obie to tak średnia pasują, ale to sam musisz ocenić.

Link to post
Share on other sites

a w dodatku same gry jak Battlefiled 3 posiadają zaimplementowane już efekty(podgłos), więc dodatkowe pod-głosy włączone w panelu sterowania karty, to tak jak przyprawianie dobrze już przyprawionej zupy.

Essence lepsza kartą jest, ale podpięte do RCA(przestrzeń i inne audiofilskie duperele) Uważam też, że do słuchawek twoich obie to tak średnia pasują, ale to sam musisz ocenić.

A czy jest coś na polskim rynku co by lepiej pasowało i jakich "cech" sprzętu szukac ?:]

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Te Philipsy dobrze się zgrywają z ciepłymi kartami. U mnie była to X-Fi Xtreme Gamer SB0730.  Przykłady innych ocieplonych kart: Fiio E10, Titanium HD.

Titanium HD to ciekawa propozycja, poszperałem nieco

http://www.head-fi.org/t/564183/asus-xonar-essence-stx-vs-creative-x-fi-titanium-hd

http://www.overclock.net/t/1360710/titanium-hd-vs-xonar-st-stx

I wychodzi na to ze Titanium lepiej sie sprawdza w grach, szczegolnie starszych, wykorzystujacych DirectSound3D / OpenAL (m.in. Unreal Tournament w ktory gram), jest tanszy od STX, ale bardziej zorientowany na wyjscie liniowe anizeli sluchawkowe

przynajmniej wg tej opinii

http://forum.benchmark.pl/topic/24752-asus-xonar-essence-stxst-vs-creative-titanium-hd-porownanie/

Takze sam juz nie wiem ;]

Albo titanium hd plus philipsy, albo STX plus poszukac dla nich sluchawek (pewnie cos z shure lub audio-technica)  a do philipsow dokupic xonara u3 i miec jako mobilny/zastepczy set pod laptopa.

Link to post
Share on other sites
I wychodzi na to ze Titanium lepiej sie sprawdza w grach, szczegolnie starszych, wykorzystujacych DirectSound3D / OpenAL (m.in. Unreal Tournament w ktory gram), jest tanszy od STX, ale bardziej zorientowany na wyjscie liniowe anizeli sluchawkowe

to akurat jedna z bzdur internetowych. Obie karty tak samo do grania się nadają. Jedna ma CMSS-3D druga Dolby i innne.Żeby nie było, zdarzało mi się odpalić kilka gier na Essence ST z roku 1998-2005. Przewagą THD może być pełnoprawne wsparcie wymarłego już EAXa w starszych tytułach, ale i z tym czasami bywały kłopoty.

Albo titanium hd plus philipsy, albo STX plus poszukac dla nich sluchawek (pewnie cos z shure lub audio-technica) a do philipsow dokupic xonara u3 i miec jako mobilny/zastepczy set pod laptopa.

Dobrze myślisz :) Mnie THD nie podeszło, za bardzo ma przymulone brzmienie jak na mój gust , Xonar gra bardziej szczegółowo ,z większa ilością góry. Kto co woli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...