Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa czy DAC? + głośniki/paczki


Recommended Posts

Dzisiaj zrobiłem mały test tych Philipsów, głównie w grach i się okazuje, że np. w diablo 3, dead space 3 czy crysis 3 za bardzo gryzą w uszy metaliczne odgłosy, z kolei w takich grach jak Unreal Tournament 2004, Mass Efect 3, Skyrim, Assasyn Creed 3, Far Cry 3 są wyśmienite. Nie wiem czy to wina jakości tych dzwieków, czy czegos innego, powyłączałem oczywiście wszelkie programowe bajery creative, cmss także, i nic.

A co masz za układ Kreta ? Z metalicznym posmakiem, to zapewne wynik synergii tych Philipsów z kartą. Jak gryźcie, zawsze możesz  wyregulować Equalizer.

 

jestem podobnego zdania co dran, że nie ma sensu ładować dużo, jeśli gry i filmy priorytetem, ale z jednym wyjątkiem to, że są takie tytuły, iż słychać gdy się posiadania porządne słuchawki i dobry układ muzyczny ,ale jest ich mało.Na głośniki, to możesz wydać max 350zł . Skupić warto bardziej na dobraniu karty/DACa do słuchawek.

Link to post
Share on other sites

A co masz za układ Kreta ? Z metalicznym posmakiem, to zapewne wynik synergii tych Philipsów z kartą. Jak gryźcie, zawsze możesz  wyregulować Equalizer.

 

jestem podobnego zdania co dran, że nie ma sensu ładować dużo, jeśli gry i filmy priorytetem, ale z jednym wyjątkiem to, że są takie tytuły, iż słychać gdy się posiadania porządne słuchawki i dobry układ muzyczny ,ale jest ich mało.Na głośniki, to możesz wydać max 350zł . Skupić warto bardziej na dobraniu karty/DACa do słuchawek.

Audigy SE ^^ i mam teraz zainstalowane same stery, bez zbędnych duperel, na standardowym sofcie jak dobrze pamietam nie ma żadnych equalizerów, dopiero modowane stery dodają taką możliwość, tylko w sumie jak się za tą regulację zabrać, tak żeby to miało ręce i nogi ?:) 

 

@homzik

dzięki za cynk, na pewno skorzystam, jak będę miał któryś weekend wolny to się przejadę.

Link to post
Share on other sites

musiałbyś zainstalować cały panel, jakiś nieoficjalnych sterowników od Daniela K, aby EQ się pobawić obniżając jego lekko rejestry.

 

W RMS myłbyś się bliżej przyjrzeć  NuForce uDAC2 . Audinst też jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jutro albo w sobotę wybieram się do Białegostoku i pewnie ogarnę większość sklepów.

Poza NuForce uDAC2 co jeszcze warto brać pod uwagę a czego raczej unikać? w budżecie do ok 600zł (DAC) oraz głośniki (do ok 1000zł).

Plus ma ktoś może namiary na jakieś sample, które pomagając wyciągnąć niedoskonałości z takiego sprzętu, w tym także słuchawek.

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Akurat z sprzętem muzycznym, to naprawdę jest samemu najlepiej porównać i ocenić. Ciężko wskazać na ten dobry/zły,bo ci napiszę, że uDAC i Audinst u pewnej grupy ludzi nie cieszy się zaufaniem.Wręcz przeciwnie odradzają je na każdym kroku , ale są i też zadowolone osoby.

 

 

w RMSie, to nie widziałem innych alternatyw, no może jeszcze Arcam rPac tylko, że on bardzo drogi.

Link to post
Share on other sites

Niedawno wrocilem i powiem, że moja dzisiejsza wyprawa to lekki niewypal http://forum.mp3store.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Na odsluchy w RMS trzeba sie umawiac z wyprzedzeniem i testowanie nie wyszlo, bo audinst lezal zmarzniety na magazynie wiec od reki i tak bym tego nie zalatwil, a niestety mialem inne sprawy do zalatwienia, wiec sprawdze go przy kolejnej okazji :)

Co do zestawu paczek zaproponowano mi Indiana Line Tesi 260 + NAD C316, ale oczywiscie odsluch nastepnym razem.

 

W innym sklepie udalo sie jedynie potestowac Philipsy z interfejsem Scarlett 2i4 oraz sluchawkami Pioneer HDJ 2000 oraz monitory EVE Audio sc205/sc207 (ktore ladnie graly, ale narazie sprzet nie na moja kieszen).

 

Róznica miedzy tym co mam (audigy SE) oczywiscie byla na plus Scarlett'a http://forum.mp3store.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Pionieery graly nieco lepiej od Philipsow oraz mialy mocniejszy bas, ale dla mnie taki ciut za twardy, byc moze przez to ze same sluchawki maja konstrukcje zamknieta lub po prostu wina utworow ktore mialem ze soba.

Stestowalem takze 

I efekt piorunujacy na jednych i drugich sluchawkach.

No i tyle na temat, nie znam jeszcze sie na tych wszystkich okresleniach sprzetu oraz charakterystyce dzwieku by to jakos ladnie opisac.

Ale jedno moge powiedziec, jakbym sie decydowal na DACa to na pewno chcialbym miec przelacznik sluchawki/glosniki, bo to naprawde zwieksza wygode pracy :)

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Sprzet muzyczny sie odsluchuje na oryginalnych plytach cd-audio lub bezstratnych FLAC zgrywanych z takich plyt.

Odsluch najlepiej przeprowadzac na kawalkach, ktore sie zna jak wlasna kieszen - wtedy jestes w stanie wylapac niuanse jakie roznia poszczegolne sprzety.

 

Xonar DX moze i ma front panel, ale mi sie nie udalo podlaczyc by dzialalo. Moze zle robilem, nie wiem. I tak nie warto go uzywac. Zwlaszcza ze porzadne sluchawki sie podlacza duzym jackiem, a nie tym malym dziadostwem. DAC na ogol maja wejscie na duzego, tak samo jak np Xonar STX. Przelacznik sluchawki/glosniki jest w sofcie. Troche mniej wygodne bo trzeba np z gry wychodzic. Na stery ASUSa nie narzekam. Tez sie zastanawialem nad DACem swego czasu i wybralem STX, ale ja glownie patrzalem na muzyke. Sadze ze STX daje lepsza jakosc dzwieku. Choc od czasu jak go kupilem znacznie podrozal.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Witam,

Temat wraca do mnie jak bumerang i jak widać ciągnie się za mną tygodniami 

Philipsy HP 1000 nadal dobrze się sprawują.

Ale będę potrzebował sprzętu o konkretnej funkcjonalności:

Aby mieć podłączone stereo i słuchawki jednocześnie (bez odpinania/wpinania) z wygodną i szybką możliwością przełączania się pomiędzy tymi dwoma sprzętami (głównie chodzi o gry).

Jak, ze najistotniejszym wykorzystaniem beda gry FPS (strzelanki), gdzie szczegolowosc dzwieku ma najwieksze znaczenie to bym wlasnie szedl w tym kierunku, z drugiej strony nie chcialbym aby dzwiek kłuł w uszy, ale nie byl takze jakos zamulony, w koncu bede w ten sposob spedzal kilka godzin, mam nadzieje ze wiecie o co chodzi:)

Nie za bardzo wiem co wybrac, nie chcialbym wydawac na sprzet nie wiadomo ile bo nie bede raczej podlaczac do tego stereo za kilkaset tysiecy zlotych, ale z drugiej strony jak trzeba by bylo doplacic kilka zlotych do lepszej jakosci to raczej bym odzalowal:)

Co w takim wypadku jestescie w stanie doradzic?:] Interesuja mnie zarowno nowki jak i uzywki (ale przy nich wolalbym jakby ktos podal namiar na konkretna oferte), budzet powiedzmy tak do ok 400zl, bo mysle ze wiecej nie ma co.
Link to post
Share on other sites

Tafari, a ebay wchodzi w grę ? Powiem ci szczerze, to za bardzo nie wiem co polecić. 

Wolalbym cos bardziej dostepnego ;]

 

Jest jeszcze taki myk, co by skupic sie na sluchawkach, a glosniki zostawic narazie w spokoju (mam w integrze optyka wiec mozna potem kombinowac z amplitunetem), znajomy doradzil xonara u3 ze wzgledu na dolby headphone, ktore wlasnie przydaje sie w strzelankach (nietestowalem, mam jedynie CMMS-3d w audigy se, ale odczucia mieszane), ponadto wpinanie xonara pod usb automatycznie przelacza sygnal z glosnikow na sluchawki, ale podejrzewam ze tak bedzie z kazdym DAC

 

z kolei zaczerpniete z innego forum

----------------------------------------------------------

Te philipsy to 32Ohmówki.

Potrzebujesz źródła dla nich z impedancją max 1/8 impedancji słuchawek aby to dobrze grało, czyli max 4Ohm.

 

99% kart dźwiękowych odpada.

Xonary mają 100Ohm - za dużo

Xonary ze wzmacniaczem słuchawkowym na TPA - mają 10Ohm- za dużo.

 

Sam wzmacniacz przydaje się tylko gdy brakuje głośności.

 

Jak będziesz miał impedancję źródła większą niż 1/8 słuchawek to charakterystyka źródła potrafi tak wyglądać:

http://lh3.ggpht.com/-MVBWr8J8FFw/TmGiu9eev0I/AAAAAAAABYw/vZFRGr6TyH4/s1600/FiiO-E9-Frequency-Response-Ultimate-%25255B1%25255D%25255B2%25255D.png

 

Im mniejsza impedancja źródła - tym mniejsze wahania:

http://lh4.ggpht.com/-AwwXHjo9w0c/TmGiyQMxSbI/AAAAAAAABY4/nyEehzYkFv8/s1600/FiiO-E9-Frequency-Response-Large-Jac%25255B2%25255D.png

 

Całość: http://nwavguy.blogspot.com/2012/01/fiio-e10-dac.html

Tylko jak zauważył wcześniej adivxv5 w Fiio nie ma za wiele przestrzeni :|

Link to post
Share on other sites

Dozbieraj do Creative Titanum HD zgra się z słuchawkami,a i do gier nada się dobrze.Innych alternatyw nie widzę( dla mnie dobre, ale za bardzo  przymulone brzmienie)Po wymianie wzmacniaczy robi się z tego bardzo przestrzenne źródło. Jedna z niewielu udanych układów tej firmy w ostatnich latach.Dobra jakość zwłaszcza na wyjściu RCA. Nie posiada wzmacniacza słuchawkowego (jak D2), raczej taka atrapa.

 

Możesz jeszcze wsiąść pod uwagę Xonar D2,D2X ale tu wyjścia słuchawkowego nie ma.Typowa karta 5.1. Do gier tez się bez problemu nada.

 

CMSS-3D, to efekty(pogłosy) w niektórych grach jak Battlefield3 ,przy dobrych słuchawkach  pogarsza jakość.Co niektórym może się podobać, nie zaprzeczam.

 

Dolby Headphone, w sumie to samo,co CMSS-3D, ale inaczej brzmi.Dla jednych gorzej, dla drugich lepiej.

 

Jedno i drugie jakości nie poprawiają w grach, to zajęcie dla układu i słuchawek.Osobiście gram w FPSy, nie użytkuje tych bajerów, nie narzekam na pozycjonowanie i przestrzeń, wręcz przeciwnie.

Link to post
Share on other sites

Popytałem tu i tam i chyba będę szedł w xonary, ze względu na Dolby Headphone, które bardzo się przydaje w grach.

I tutaj pytanie w co celować pod słuchawkj 32ohmowe (Philips HP 1000), DG, U3 ze wzmacniaczem czy DX bez.

Pamietam tez ze gdzies widzialem karte z Dolby Headphone innego producenta niz ASUS, ale nie moge sobie przypomniec co to bylo :]

Interesuja mnie glownie gry i filmy, muzyka niespecjalnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Popytałem tu i tam i chyba będę szedł w xonary, ze względu na Dolby Headphone, które bardzo się przydaje w grach

 

bardzo...

podpowiem ci jak zrobić dobrą symulację, weź garnek, taki duży, najlepiej kociołek i załóż na głowę, a następnie zanuć sobie jakąś melodię to co usłyszysz będzie bardzo bliskie dolby headphone, szczególną uwagę zwróć na przestrzeń i szczegółowość sceny

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

napiszę tak jak pewien użytkownik audiostereo. "Programowe efekty jak Dolby i inne kilka rzeczy dają, ale sto innych zabierają" :)

 

z pewnością do gier  jakości nie poprawi, tak jak CMSS-3D od Creativa, ale jak ktoś ma ochotę, to niech se włącza.Późnej mogę dokładnie opisać jak to działa.

Link to post
Share on other sites

Po części macie rację, po części nie, zgodzę się, że programowe efekty, dolby, itp. zaśmiecają dzwiek i ok jezeli kogos interesuje wylacznie jakosc, ale tutaj chodzi o cos zupelnie innego - o pozycjonowanie w grach FPS. Wczoraj zrobilem test na swojej audigy se z opcja cmss-3d z i bez i roznica spora, dzwiek wiadomo nienaturalny i taki brzeczacy (jak to drechenfeles opisal powyzej), ale cala rozgrywka, lokalizacja przeciwnika orientacja na mapie na mega plus. Dolby headphone nie testowalem bo zbytnio nie mam jak, ale z tego co znajomi mowia to jest duzo lepszym systemem.

 

Co do karty innej niz asus z dolby to chodzilo o HT OMEGA Claro+

http://www.htomega.com/claroplus.html

Chociaz osobiscie wersja halo by wystarczyla.

Niestety w PL niedostepna :|

 

 

 
Link to post
Share on other sites
Po części macie rację, po części nie, zgodzę się, że programowe efekty, dolby, itp. zaśmiecają dzwiek i ok jezeli kogos interesuje wylacznie jakosc, ale tutaj chodzi o cos zupelnie innego - o pozycjonowanie w grach FPS

Przed chwilką włączyłem Counter Strike: Global Offensive w trybie Dolby Headphone 1-3.Gra ma  całkiem dobrą, a przede wszystkim dokładną ścieżkę audio. Tak naprawdę po 10s stwierdziłem, iż pozycjonowanie jest dużo gorsze. Dźwięki zlewają się ze sobą , są tez mało przejrzyste, scena dziwnie rozciągnięta na boki kosztem głębi dźwięku.Dużo gorsza stereofonia, dźwięki z lewej strony nachodziły na prawą storę, niepotrzebnie. Gorzej słucha się przeciwników strzelających z daleka po bokach , mógłbym jeszcze wiele rzeczy napisać.Ogólnie nie da się na moim sprzęcie tego słuchać.Po wyłączaniu Dolby układ gra "na czysto". Jest wielowarstwowe pozycjonowanie, doskonale oddawanie głębi dźwięku w dal, które są zarazem ładnie odseparowane, w przypadku Dolby papka była czasami, ale to wynika,  iż moja karta z słuchawkami gają bardzo przestrzenie.

 

Dolby headphone nie testowalem bo zbytnio nie mam jak, ale z tego co znajomi mowia to jest duzo lepszym systemem.

Twoi koledzy to się po prostu nie znają na rzeczy i zapewne nie posiadają dobrych słuchawek.Zgodzę się, że przy słabym sprzęcie może się podobać, ale to nie wynika z tego, iż Dolby poprawia jakość ,a raczej z niedoskonałości sprzętu odsłuchowego.

 

Jak chcesz mogę popróbować na innych grach.

 

HT OMEGA są bardzo dobrymi układami, ale w Polsce by się nie przyjęły, bo tępa masa leci na Creativy czy Asusy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Philipsy SBC HP1000 same w sobie są na tyle przestrzenne, że nie potrzebują żadnego wspomagacza w postaci Dolby Headphone, który tylko zniekształca dźwięk i dodaje efekt studni. Już lepiej z emulacją przestrzeni i pozycjonowaniem radzi sobie CMSS-3D, ale i tak wciąż czyste stereo wygrywa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co nie zmienia faktu, że teraz sam już nie wiem co wybrać, aby było dobrze :|

 

xonar sam w sobie nie jest zły, tylko korzystanie z tych wszystkich softowych badziewi mija się z celem, 

czego potrzeba do dobrego pozycjonowania w grach to dobra przestrzeń i przejrzysta scena realizowana za pomocą stereo i takich urządzeń szukaj np Prodigy Cube + SRH 440, czy co tam koledzy jeszcze polecą

Link to post
Share on other sites

Dorzucę trochę od siebie. Jak piszesz że koledzy się fascynują Dolby albo CMSS to wydaje mi się że albo nie słyszeli prawdziwego sprzęta, albo do tego nie dorośli. Dolby Headphones sam nazywam "Wiadro na Głowie "  - inaczej tego się nie da określić. I próbowałem z, bez, z różnymi  słuchawkami, na kilku różnych FPSach  - zawsze lepiej jest bez tego. 2.0 stereo, powyłączane wszystkie efekty.

 

Dla wszystkich - tutaj jest dosc ciekawy link do head-fi http://www.head-fi.org/t/483802/quest-for-holy-grail-of-gaming-sound

 

Tam koles zrobil swoje badania i je opisal- niemniej ja sie z tym za bardzo nie zgadzam. Przeczytalem calosc, gralem z i bez - ale uwazam ze lepiej jest bez i koniec :)

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Dorzucę trochę od siebie. Jak piszesz że koledzy się fascynują Dolby albo CMSS to wydaje mi się że albo nie słyszeli prawdziwego sprzęta, albo do tego nie dorośli. Dolby Headphones sam nazywam "Wiadro na Głowie "  - inaczej tego się nie da określić. I próbowałem z, bez, z różnymi  słuchawkami, na kilku różnych FPSach  - zawsze lepiej jest bez tego. 2.0 stereo, powyłączane wszystkie efekty.

 

Dla wszystkich - tutaj jest dosc ciekawy link do head-fi http://www.head-fi.org/t/483802/quest-for-holy-grail-of-gaming-sound

 

Tam koles zrobil swoje badania i je opisal- niemniej ja sie z tym za bardzo nie zgadzam. Przeczytalem calosc, gralem z i bez - ale uwazam ze lepiej jest bez i koniec :)

Ciekawy art, czyli rozumiem ze nie zgadzasz sie tylko z ta kwestia odnosnie Dolby Headphone?;]

 

Swoja drogą, duże są różnice pomiędzy np. takim prodigy cube a STX? bardziej patrzac na gry i pozycjonowanie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...