Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 - mikroprzycinki na obu pecetach...


Recommended Posts

U mnie testy się niestety muszą przejść na przyszly tydzień. Będzie nowe GPU.



Właśnie będę robił test na 2C/2T @ 4GHz później zrobię na 4C/4T i 4C/8T. Już z GTX470 na wysokich w 1680x1050.



Okej zrobione. Sprawa ma się tak... początkowo na 2C/2T jest znośnie... kiedy zacznie się robić tłoczno (akurat takie miejsce) i jest dużo walki niestety zaczynają się mikro-przycięcia mimo że FPS oscylował w akceptowalnych wartościach. W 99% jest to niewyróbka CPU który ma za zadanie (obliczać swoje algorytmy) oraz wysyłać informacje potrzebne dla GPU. Co objawia się nagłymi dropami i mikro-przycięciami. Przy 4C/4T jest ju komfortowo jednakże gdzie nie gdzie można poczuć spadki, niewielkie bo niewielkie ale są. Przy 4C/8T jest komfortowo i nie uświadczymy takich spadków. Zasługą jest to że Wiedźmin 2 korzysta na tyle dobrze z wielowątkowości że procesory posiadające HT lub więcej niż 4 wątki mają tu lepszą pozycję podkreślając to że FPS jest dużo stabilniejszy.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00349/h05jmvv7t4te.jpg

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

No jak widać każdy miał trochę racji. Oczywiście ze na 4 rdzeniach jest lepiej, ale na dwóch też się da w miarę przyzwoicie grać. I to na wysokich, a nie niskich ustawieniach w 1680x1050. Wiadomo, że ~ 30 klatek d*** nie urywa, ale nie jest to spadek do 5 czy 10. O ile pamiętam zdarzało się spowolnienie na moim Core 2 Duo, ale w ogólnym rozrachunku mogłem spokojnie ukończyć tytuł i cieszyć się z rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Ale rozchodziło się o te głupie mikro przycięcia i one są tylko na X2 - niestety nie wiem ale chyba nie da się u mnie zrobić X3 :P Ale mogę zrobić jeszcze na jednym rdzeniu w wolnej chwili :) To już podejrzewam że będzie sieka :D:rotfl:  Ale warto takie coś zrobić z czystej ciekawości i doświadczenia.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

 

Ale warto takie coś zrobić z czystej ciekawości i doświadczenia.

Pewnie że warto. Co prawda nie pamiętam mikroprzycięć - raczej bym takie wkurzające zjawisko zapamiętał, ale pamięć ludzka jest zawodna. Będę składał graty od Core 2 Duo w całość (dla rodzicielki do "internetów"), to może znajdę chwilę żeby włożyć tam na trochę mojego Radka (GTX sprzedany) i Wieśka 2 przetestować. Nie wiem tylko czy starczy mi chęci i samozaparcia, nie wspominając o czasie.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Właśnie robiłem test 1C/1T @ 4GHz - mimo gdzieś tam FPSu 40-60fps to jest to niegrywalne. Ciągłe ścinki i dropy i przeskakiwanie obrazu. Gra jest niegrywalna.

 

http://files.tinypic.pl/i/00350/r2n8amt5rur9.jpgCo do AA - albo można włączyć albo wyłączyć.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Kurde ja też mam te mikroprzycinki (takie przeskakiwanie obrazu) :roll: ... Średnio mam ~ 50fps.

Komputer taki jak w sygnaturze. Sterowniki 13.2 beta.

W grze wszystkie ustawienia na full oprócz uberprubkowania. Patch do wiedźmina najnowszy.

Edytowane przez dawids42
Link to post
Share on other sites

Spróbuj się pobawić poszczególnymi ustawieniami typu (Antyaliasing/ Odległość rysowania obiektów/ Filmowy efekt głębi ostrości) Zobacz też czy masz włączoną synchronizację. Procek po jakimś OC ?

 

Chyba że po prostu Radki tak mają.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...