Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 - mikroprzycinki na obu pecetach...


Recommended Posts

Skoro Tobie dopiero na i7 działa 'płynnie' to np. i5 nie nadaje się do wiedzmina 2? Przybastuj bo ludzie przeczytają i będą darli łacha z Ciebie.

Dobierasz sobie słowa... tak żeby Ci było wygodniej... Zacytuj zdanie gdzie napisałem że i5 się nie nadaje ? Sam przybastuj z odzywkami bo nie rozmawiasz z kolegom to raz. A dwa sami sobie zmieńcie sprzęta bo ja nie mam takiej potrzeby. Każdy ma inny próg płynności a mikroprzycinki są spowodowane CPU i koniec kropka. Ciekawe jak fizycznie gra korzystająca i wymagająca w zasadzie 4-rdzeni ma działać na dwóch rdzeniach płynnie. Powodzenia. Tak samo jak Crysis... przecież na X4 działa dużo lepiej niż na X2 co nie ? Nie... bo Crysis korzysta z MAX 2 jaj. Proponuję się troszkę dokształcić i zmienić ton wypowiedzi lub nie wchodzić w dyskusję jak się nie ma o czymś pojęcia.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak fizycznie gra korzystająca i wymagająca w zasadzie 4-rdzeni ma działać na dwóch rdzeniach płynnie

 

 

Mowa o moim pececie z procesorem Pentium G860, 4GB RAM'u i kartą graficzną Asus Radeon HD7770 1GB oraz komputerze brata z procesorem Core 2 Quad Q6600, 4GB RAM'u oraz kartą graficzną MSI GeForce 8800GT.

 

Tyle jeśli chodzi o mikroprzycięcia spowodowane rzekomo dwoma rdzeniami. Oczywiście grafika w zestawie z Quadem jest stara, ale powinna pozwolić na komfortową grę na niskich ustawieniach.

 

Do autora tematu: spróbowałbym włożyć Twoją grafikę do komputera brata i sprawdzić czy mikroprzycięcia dalej występują, Radeon HD7770 jest lepszy od 8800 GT, a Core 2 Quad mimo że wiekowy, to ma niezłe 4 rdzenie. Taka konfiguracja i puszczenie Wiedźmina na low/medium pozwoli wyeliminować/potwierdzić gorącą w tym temacie kwestię, czyli sprawdzić czy te mikroprzycięcia spowodowane są "dwoma jajami" Pentiuma.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dobierasz sobie słowa... tak żeby Ci było wygodniej... Zacytuj zdanie gdzie napisałem że i5 się nie nadaje ? Sam przybastuj z odzywkami bo nie rozmawiasz z kolegom to raz. A dwa sami sobie zmieńcie sprzęta bo ja nie mam takiej potrzeby. Każdy ma inny próg płynności a mikroprzycinki są spowodowane CPU i koniec kropka. Ciekawe jak fizycznie gra korzystająca i wymagająca w zasadzie 4-rdzeni ma działać na dwóch rdzeniach płynnie. Powodzenia. Tak samo jak Crysis... przecież na X4 działa dużo lepiej niż na X2 co nie ? Nie... bo Crysis korzysta z MAX 2 jaj. Proponuję się troszkę dokształcić i zmienić ton wypowiedzi lub nie wchodzić w dyskusję jak się nie ma o czymś pojęcia.

 

HAahaha i koleś dalej wmawia mi co u mnie działa i jak .... dobry jasnowidz przepowiedz mi przyszłość skoro wiesz co u nas działa lepiej 

Edytowane przez Praetoriian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie odpalając Crysisa na X4 masz 2x więcej FPS niż na X2 ;) Powodzenia i wmawiaj sobie dalej. Jak już mówiłem GPU to drugorzędna sprawa co do wieśka... nie jest najwyższych lotów ale główną rol odgrywa CPU. I jest Was tylko dwóch którzy spadli z księżyca i twierdzą co innego niż Ci co testują CPU/GPU i zaprzeczacie wszelkim testom i portalom które robiły testy. Powodzenia dalej Panie wszechwiedzący.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Najpierw trzeba mieć pojęcie pod ile rdzeni została napisana gra a nie wciskanie kitu że na dwujajowcu pocinałeś płynnie na wysokich 1680x1050. :) Ale co mnie to tam obchodzi każdy ma inny próg płynności. Nic mi do tego ale mówienie że coś jest dla Ciebie płynne nie znaczy że dla kogoś innego musi być. Jednemu wystarcza 30fps innemu już 45 a innemu tylko i wyłącznie 60fps. ;) Spoko luz. Koniec tematu. Niech kolega sprawdzi u brata na Quadzie.

Link to post
Share on other sites

 

a nie wciskanie kitu że na dwujajowcu pocinałeś płynnie na wysokich 1680x1050

 

Wypraszam sobie. Kitem to może stare okna uszczelniałeś, ja chyba lepiej wiem od ciebie jak w/w tytuł działał na mojej konfiguracji.

 

 

Niech kolega sprawdzi u brata na Quadzie

 

Kolega już sprawdzał na quadzie - wiadomo o tym było od pierwszego postu. Teraz doradziłem tylko ponowne sprawdzenie na quadzie z mocniejszą grafiką...

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Weż człowieku ogarnij beret popierdziel sobie jeszcze . Bedzie mi mówił co mi chodzi lepiej na moim kompie hahahhah . 

Tak sobie kolego mów do kolegów jeśli oczywiście ich masz bo z takim niewyparzonym językiem z brakiem szacunku to wątpię. Gadaj sobie zdrów panie wszechwiedzący ;) HD7770 to mniej więcej jak GTX460 więc nie powinno być problemów ogólnie z grą gdyby to zależało od GPU.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Hmm widzę , że w tym temacie piszą wszyscy oprócz autora i zdążyliście zrobić niezły burdel. Niech to jakiś mod ogarnie bo kolejny temat się zesrał.

 

Zesrał się fakt ...bo masz tu jednego najmądrzejszego typa co ci bedzie wciskal kit co Tobie lepiej chodzi na domowym pC . Zignorowac go i tyla  bo żenua

Link to post
Share on other sites

Ja mogę też zrobić... ;) Na jednym, dwóch, trzech i czterech jajach ;)



Mogą być przycinki mniejsze... na E8400.. ;) Więcej Cache'u jeszcze jak dobrze OCnięty... cudów bym nie oczekiwał. Bardzo dużo ludzi psioczy właśnie na X2/X3 i że jednak brakuje, w szczególności posiadacze AMD.

Link to post
Share on other sites

Na kartach nvidia można zmulic grę do tego stopnia że nie będzie zacinała v-synch na 60hz i tripple buffering jak masz tak mocny sprzęt że uciągnie stałe 60 fps gra bedzie miała gówniane opóżnienie ale nie będzie zacinać.

Link to post
Share on other sites

OC akurat mam słabe bo raz że płyta nie pozwala tak jakbym chciał, a dwa że wolałem więcej z ramow wycisnąć.

Z ramów nie ma sensu więcej ciągnąć bo praktycznie nic na tym nie zyskasz prócz cyferek. ;) Płyta jest ok do OC i spokojnie 4GHz byś wytargał bez problemów jakiś wielkich tylko warunkiem jest to by chłodzenie podołało ;) Ja na MSI P35 Neo2 FIR z E7400 wytargałem max 4.4GHz przy 1.4V ;) Więc P35 złe nie jest... Na Q6600 4GHz leciało ale z dużym napięciem co raczej już było spowodowane procem. Jak to Q6600 można było szukać selekta i szukać i nic z tego nie wynikało. Raz na jakiś czas jakaś perełka się pojawiała ale potem go nie było. Ale ogółem rzecz biorąc w grach nie ma znaczenia tylko ilość rdzeni/wątków i MHz/GHz tylko w głównej mierze architektura.

 

Na kartach nvidia można zmulic grę do tego stopnia że nie będzie zacinała v-synch na 60hz i tripple buffering jak masz tak mocny sprzęt że uciągnie stałe 60 fps gra bedzie miała gówniane opóżnienie ale nie będzie zacinać.

Że co ? :P Od jakiegoś dłuższego czasu nie rozumiem co piszesz... bo klepiesz bardzo chaotycznie. :D Na NV i na AMD jest to samo... a nawet na NV gra chodzi lepiej.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

A ja miałem głupie wrażenie, że po OC ramów jakby szybciej to wszystko chodziło, placebo? :D

Masz może info jaki wpływ na rachunki ma zwiększenie napięcia na procku? Głównie o nie mi chodzi. Aktualnie mam standardowe napięcie przy tym 3,4Ghz.

 

Wieśka przetestuję po obiedzie jak będę miał czas.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem głupie wrażenie, że po OC ramów jakby szybciej to wszystko chodziło, placebo? :D

Masz może info jaki wpływ na rachunki ma zwiększenie napięcia na procku? Głównie o nie mi chodzi. Aktualnie mam standardowe napięcie przy tym 3,4Ghz.

 

Wieśka przetestuję po obiedzie jak będę miał czas.

Przy Twoim procu będzie to różnica może 20-30W jak dobijesz do 4GHz :) U mnie to z 70-100W na Stock na 4.2GHz dobija pod 200W xD Ale ja mam mocnego proca i HT więc automatycznie HT wpierdziela swoje ;) Ja zainstaluje późnym wieczorem Wieśka i zrobie test na 1/2/3/4 rdzeniach bez HT i potem z HT :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz wieksza rozd. ? Tzn. 1680x1050? Bo jak tak to sprawdź i to uświadomi co po niektórych :P



Te same ustawienia tylko rozdz. inna :) Przy tej CPU prawdopodobnie nienadazy z wysylaniem info do gpu co objawi sie spadkiem wydajnosci i przycinkami.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...