Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 - mikroprzycinki na obu pecetach...


Recommended Posts

Witam!
Dziś myślałem, że będę szczęśliwym posiadaczem gry Wiedźmin 2: Edycja Rozszerzona. Lecz niestety, myliłem się.
Grę zakupiłem z serwisu GoG.com. Instalacja zakończyła się bezproblemowo, gorzej z tym, co później.
Po pierwsze: Gra zacina na obu konfiguracjach sprzętowych. Mowa o moim pececie z procesorem Pentium G860, 4GB RAM'u i kartą graficzną Asus Radeon HD7770 1GB oraz komputerze brata z procesorem Core 2 Quad Q6600, 4GB RAM'u oraz kartą graficzną MSI GeForce 8800GT. Niezależnie, czy detale zostawię nienaruszone, ustawię na niskie lub wysokie to w grze występuje coś na wzór "mikroprzycięć" (coś jakby co jakiś czas gra upuszczała garść klatek... nie wiem, jak to lepiej wytłumaczyć) oraz wyraźnego opóźnienia myszy. Na moim pececie na wysokich detalach mam 50-60 FPS lecz te problemy wciąż występują. Mają one podobny, a wręcz identyczny charakter na obu komputerach. Oba komputery mają aktualne sterowniki.
Po drugie: Launcher gry proponował mi instalację patchy. Zainstalowałem wszystkie do aktualizacji 3.2.1 włącznie. Przy okazji, gdy launcher pobierał patcha 3.3, pobrałem i zainstalowałem hotfixa na błąd 0xc0000142, który mi się pojawiał przy próbie uruchomienia gry. Nie wiedziałem, że jego instalacja spowoduje zamknięcie launchera. Po ponownym jego uruchomieniu już nie pytał o instalację tego patcha, a jestem pewiem, że nie zdążył go nawet pobrać. Samego launchera restartowałem już wielokrotnie.
Jak naprawić te problemy?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze gra potrzebuje dość dobrego 4-rdzeniowca... miałem tak na E7400 @ 4GHz i Q6600 kręconym pod 4GHz. Na obecnym i7 mogę lecieć na stock i nie występuje ten problem.

 

Taka mała lista - dawno nie aktualizowana.


ArmA II Combined Operations - 4 rdzenie
Assassin's Creed II - 3 rdzenie
Assassin's Creed: Brotherhood - 3 rdzenie
Assassin's Creed Revelations - 4 rdzenie

Batman Arkham City - 4 rdzenie
Battlefield 3 - 4 rdzenie
Battlefield Bad Company 2 - 4 rdzenie
Alan Wake - 4 rdzenie
Borderlands - 2 rdzenie

Call of Duty: Modern Warfare 2 - 3 rdzenie
Colin McRae DIRT - 2 rdzenie
Colin McRae DIRT 2 & 3 - 2 rdzenie (4 rdzenie przy włączonym DX11)
Counter Strike Source - 1 rdzeń
Crysis - 2 rdzenie
Crysis Warhead - 2 rdzenie
Cywilizacja V - 4 rdzenie

Diablo III - 2 rdzenie

Empire Earth II - 1 rdzeń
Empire Earth III - 2 rdzenie
Empire: Total War - 3 rdzenie

Fallout 3 - 2 rdzenie
Fallout New Vegas - 2 rdzenie
Far Cry 2 - 4 rdzenie/6 wątków

Gears of War - 2 rdzenie
GTA IV - 4 rdzenie

League of Legends - 4 rdzenie
Left 4 Dead 2 - 4 rdzenie
Lost planet 2 - 2 rdzenie

M&M Heroes VI - 2 rdzenie
Mafia II - 2 rdzenie
Max Payne 3 - 4 rdzenie/6 wątków
Metro 2033 - 2 rdzenie

Need for Speed Shift 2: Unleashed - 2 rdzenie
Need for Speed: The Run - 4 rdzenie

Quake 1 Darkplaces Mod - 1 rdzeń
Quake 2 - 1 rdzeń
Quake Live/Arena -1 rdzeń
Quake 4 - 2 rdzenie

Race Driver Grid - 4 rdzenie

Skyrim - 2 rdzenie
Stalker(seria) - 2 rdzenie
Starcraft II - 2 rdzenie
Supreme Commander - 4 rdzenie
Supreme Commander: Forged Alliance - 4 rdzenie

War Leaders Clash of Nations - 1 rdzeń
Wiedźmin 2 - 4 rdzenie
World in Conflict - 4 rdzenie
World of Tanks - 1 rdzeń
World of Warcraft - 2 rdzenie

Team Fortress 2 - 1 rdzeń

 

Tam gdzie potrzeba 1rdzenia czy dwóch zawsze lepszy będzie INTEL.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze gra potrzebuje dość dobrego 4-rdzeniowca... miałem tak na E7400 @ 4GHz i Q6600 kręconym pod 4GHz. Na obecnym i7 mogę lecieć na stock i nie występuje ten problem.

 

Grałem w Wiedzmina 2 i inne z listy na 3 rdzeniowym Athlonie i nie miałem żadnych problemów. Nie wiem nawet czy te gry wykorzystają wiecej jak dwa rdzenie

Link to post
Share on other sites

Grałem w Wiedzmina 2 i inne z listy na 3 rdzeniowym Athlonie i nie miałem żadnych problemów. Nie wiem nawet czy te gry wykorzystają wiecej jak dwa rdzenie

Ja grałem za to na dwurdzeniowym Core 2 Duo E8400 na stockowym taktowaniu w połączeniu z grafiką Gigabyte GTX 460 1GB i również żadnych przycinek nie było. O ile pamiętam grałem na wysokich detalach w rozdzielczości 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

Dogłębnie testowane i lista sporządzona na konkurencyjnym forum/portalu.

 

@UP - już uwierzę. Bo na wysokich to ja w tej rozdziałce z 460tką po ładnym OC + z i7 920 @ 4.2GHz nie mogę pograć płynnie. ;)

Link to post
Share on other sites

To grafika robi robote a nie procesor.

 

Wracając do tematu to nie możliwe żeby na niskich i wysokich tak chodziło przy takim sprzęcie. Podobną sytuację mam w Far Cry 3, ustawie wysokie czy niskie to chodzi bardzo podobnie, jakby brakowało paru klatek...

Link to post
Share on other sites

Grałem w Wiedzmina 2 i inne z listy na 3 rdzeniowym Athlonie i nie miałem żadnych problemów. Nie wiem nawet czy te gry wykorzystają wiecej jak dwa rdzenie

 

Również grałem ale na core duo i śmiało mi szło . Coś musi być z samą grą tak mi się wydaje . Grafika była wtedy HD 6950

Edytowane przez Praetoriian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to czy wiemy lepiej . Chyba każdy wie na jakim sprzęcie grał u siebie . Osobiście nigdy nie zwracam uwagi na listy sristy sponsorowane testy jak wyjdą nowe grafy itd . Liczą się fakty

To nie są sponsorowane - jak nie przebadałeś sprawy ani nie zaglądnąłeś co to jest to lepiej się nie wypowiadaj tylko na PCLabie powstał temat i pare osób testowało wyniki przy 1/2/3/4/5/6 rdzeniach. Ja takie coś miałem na E7400 @ 4GHz a potem na Q6600... po zmianie na i7 nawet na stock nie występuje problem więc o czymś to świadczy prawda a też u siebie grałem i jest to9 czysty fakt.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

To nie są sponsorowane - jak nie przebadałeś sprawy ani nie zaglądnąłeś co to jest to lepiej się nie wypowiadaj tylko na PCLabie powstał temat i pare osób testowało wyniki przy 1/2/3/4/5/6 rdzeniach. Ja takie coś miałem na E7400 @ 4GHz a potem na Q6600... po zmianie na i7 nawet na stock nie występuje problem więc o czymś to świadczy prawda a też u siebie grałem i jest to9 czysty fakt.

 

 

Ogarnij się ( Czytaj ze zrozumieniem ) Odniosłem się do sponsorowanych testów (w przykładzie) a nie do podanych przez Ciebie wyników 

 

Więc ja i BARTOL48 mieliśmy z kosmosu nadzwyczajne procesory co Wiedzmin szedł na core duo bez zacinki skoro tobie przestało zacinać dopiero na i7 :D

 

A co do wyników na pclab różnych ludzi którzy wstawiali wyniki znasz ich ? są to twoi koledzy ? Równie dobrze mogę napisać 2x2 = 5 i ty w to uwierzysz bo inni uwierzyli na pclab

Mogą być zacinki skoro temat powstał ale to nie znaczy , że u wszystkich 

 

Tak jak Tobie napisałem wierze w to co widze u siebie z tąd moja odpowiedz parę postów wyżej 

 

 

to nie możliwe żeby na niskich i wysokich tak chodziło przy takim sprzęcie

 

Też tak sądzę 

Edytowane przez Praetoriian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogarnij się ( Czytaj ze zrozumieniem ) Odniosłem się do sponsorowanych testów (w przykładzie) a nie do podanych przez Ciebie wyników 

 

Więc ja i BARTOL48 mieliśmy z kosmosu nadzwyczajne procesory co Wiedzmin szedł na core duo bez zacinki skoro tobie przestało zacinać dopiero na i7 :D

 

A co do wyników na pclab różnych ludzi którzy wstawiali wyniki znasz ich ? są to twoi koledzy ? Równie dobrze mogę napisać 2x2 = 5 i ty w to uwierzysz bo inni uwierzyli na pclab

Mogą być zacinki skoro temat powstał ale to nie znaczy , że u wszystkich 

 

Tak jak Tobie napisałem wierze w to co widze u siebie z tąd moja odpowiedz parę postów wyżej 

 

 

 

Też tak sądzę 

Znam osobiście... drogi kolego. Chodzi akurat o osoby które zajmowały się tym. Miałem różny sprzęt i różne GPU. Na dwurdzeniowych prockach naprawdę ciężko grać w jakichkolwiek ustawieniach w wieśka. Na wysokich to już w ogóle i nawet GTX460 nie pomaga bo mam i wiem jak jest. Na dwurdzeniowych CPU mikroprzycinki są niezależnie od ustawień graficznych a z 30fps czy tam 35fps na wysokie zmieniasz i robi się 15-20fps, ale mikroprzyciny są dalej.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Znam osobiście... drogi kolego. Chodzi akurat o osoby które zajmowały się tym. Miałem różny sprzęt i różne GPU. Na dwurdzeniowych prockach naprawdę ciężko grać w jakichkolwiek ustawieniach w wieśka. Na wysokich to już w ogóle i nawet GTX460 nie pomaga bo mam i wiem jak jest.

 

A ten dalej swoje ...

 

Weż poproś kogoś może tobie wytłumaczy krok po kroku , bo widzę u ciebie jest słabo pojmujące czytanie . Nie interesuje nas kto co itd tylko opisałem z kolega wyżej , że nam działa na 2 i 3 rdzeniach więc skończ już

 

Ach te zielone potwory co na nich gry mólą:D  

Tak jak wspomniałem chodzi na max przy core2duo i HD6950 " działa bezproblemowo " nawet wersja SKIDROW nie mówię już o oryginale

Edytowane przez Praetoriian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dogłębnie testowane i lista sporządzona na konkurencyjnym forum/portalu.

 

@UP - już uwierzę. Bo na wysokich to ja w tej rozdziałce z 460tką po ładnym OC + z i7 920 @ 4.2GHz nie mogę pograć płynnie. ;)

 

Wierz sobie w co chcesz - podpieraj się fapsem i wykresami. Wiem co miałem i wiem jak grałem. Ustawienia z grubsza wysokie, rozdzielczość 1680x1050 i gra była płynna. Napisałem "z grubsza" bo nie pamiętam czy włączałem wygładzanie. Obstawiam, że nie albo dałem jakąś minimalną opcję - nie pamiętam.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Owszem jak ktoś lubi 25 albo 35 fps to niech sobie gra ale niech nikt nie wciska kitu że było płynnie bo płynnie to może być powyżej 40fps w zależności od silnika gry. I nie podpieram się frapsem ani wykresami.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...