Skocz do zawartości

Jaka karta do tego sprzętu ? do 450zł


Recommended Posts

Witam posiadam o to takie podzespoły: 

Athlon II X4  3 ghz chodzi stabilnie na 3.5 ghz 

4 gb ram 

Płyta Gigabyte ma770-us3

Gigabyte GTX 275 (do sprzedania) 

Zasilacz OCZ ZS 550W

 

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do tego sprzętu co się opłaca tu wsadzić. Myślę o GTX470 albo któryś z Radeonów  HD 5850 HD 6850/70 interesuje mnie oczywiście tylko karta używana.Zależy mi na tym żeby był Directx 11 wiadomo GTX 275 go nie posiada gdyby go miał to bym nie wymieniał. Jest sens do takich bebechów dokładać którąś z tych kart? Przypuszczam że procek będzie wąskim gardłem dla tych kart :/ bo już chyba nawet ten mój gtx nie jest wykorzystany na 100% i jeszcze jedno kwestia zasilacza na przyszłość jakiego pokroju kartę ten OCZ mógł by pociągnąć np taki prądożerny GTX 480 bez problemu ruszy? Max kwota 400@450zł Od razu mówię nie interesuje mnie np Radek 7770 albo 5770 bo są wolniejsze niż mój GTX. Pozdrawiam

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

kup Radeona HD7850 od Sapphire - można go dostać za 560zł bodajże

W tych pieniądzach go raczej nie dostane a zresztą przekracza mój budżet.

 

 

bier gtxa 460 od gigabyte w wersji oc

Nie wiem czy jest sens inwestować wydajnościowo nie ma dużej różnicy a jak mam dać za 460 tke 400zł to wole dołożyć do 470 / 5850 

 

 

Jeśli trzymamy się limitu to nic oprócz 7770 nie wchodzi w grę. Jeśli używki to pokaż co znalazłeś, bo nie chcę mi się allegro przeglądać

 

Jeszcze nie przeglądałem allegro tylko tak pobieżnie. Ale do 450zł były tam jakieś GTX 470 czy 5850 albo 6850 na gwarancji mi średnio zależy ważne żeby karta była zadbana. Jeśli chodzi o refererenta czy nie  to też mała różnica mam swojego GTXa 275 więc do temperatury +85 jestem przyzwyczajony. Tyle że tak gorące karty nie wiadomo ile pochodzą :/ Mój GTX 275 od 2009 bez awaryjny. 

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

Do temperatury może i tak ale zobaczysz w jakim będziesz szoku kiedy kupisz coś z dobrym chłodzeniem i odkryjesz, ze karta w stresie nie musi brzmieć jak F16 ^^

Dla mnie gwarancja to święta rzecz i spokój ducha, ale Twoja decyzja :P Odradzam w każdym razie referenty

Link to post
Share on other sites

Ale powiem ci szczerze np.  że ten mój GTX 275 referent wcale nie chodzi jak F16 a to dlatego że karta rzadko w stresie podbija obroty większe niż 40% kosztem temperatury tak było od zawsze. Prawda taka że szukanie 470 tki albo 5850 z gwarancją to jak szukanie igły w stogu siana :/

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/ge...3063891963.html to może takie coś Cie zainteresuje?! http://allegro.pl/sa...3073903630.html albo Radek 6870 - ten koleś jest uznanym sprzedawcą poleca go między innymi znany i lubiany na forum tommyt

Właśnie oglądałem te aukcje dość ciekawe. 

 

Znalazłem jeszcze taką ale nie znam marki nie wiem czy się w ogóle opłaca  http://allegro.pl/radeon-vertex3d-hd6850-x-edition-1gb-ddr5-fvat-i3058973428.html  ?? 

 

Własnie a jak Panowie będzie z resztą podzespołów będzie to jakoś współgrało jeśli chodzi o procek? Ograniczanie i te sprawy.

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

Procek jak procek w nowych grach to on będzie limitował max fps w porówaniu do procesorów Intel I5

czy to bedzie GTX275 czy GTX480 w obu przypadkach I5 zje athlona.

Ale nie patrząc na porocesor to jak byś trafił GTX480 to bierz tylko referent jest goraca bucząca maszynerią.

Ten 560TI z linka jak ma 384 shadery to z takim chłodzeniem można go jeszcze podkręcić.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/geforce-560ti-point-od-view-scythe-setsugen-2-i3063891963.html to może takie coś Cie zainteresuje?!

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-6870-1024mb-256bit-i3073903630.html albo Radek 6870 - ten koleś jest uznanym sprzedawcą poleca go między innymi znany i lubiany na forum tommyt :)

Skąd ten typ ma tyle kart ?.

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia, bierz jak najmocniejszą kartę, bo wiele gier korzysta z mocnego gpu, co do procesora to da radę nawet gtx470, swoją drogą dobra oferta, szczególnie z tym chłodzeniem, chociaż już za 526zł można mieć nową gtx 650ti.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

550Ti? Raczysz żartować...

 

:roll:

 

Z mojego doświadczenia, bierz jak najmocniejszą kartę, bo wiele gier korzysta z mocnego gpu, co do procesora to da radę nawet gtx470, swoją drogą dobra oferta, szczególnie z tym chłodzeniem, chociaż już za 526zł można mieć nową gtx 650ti.

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-ti-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-666463.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=666463

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Nie cena mi wrogiem, lecz wydajność :)

 

Raczysz żartować? :) 650ti jest wydajniejsza niż gtx 470 a do tego nowa...

 

Jak dla mnie tylko cena jest wrogiem bo wychodzi ponad budżet...

 

Do 450zł z nówek to tylko hd7770 jakaś fajna wersja.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

550Ti wydajniesza od 7770? :D W jakim teście w jakieś grze? :D Bo ten radek kopie zad geforcowi nawet w "starym" Crysisie 1 :)

 

Ja ciebie w ogóle nie rozumiem :) czemu piszesz o 550ti? jak ja pisze o 650ti? podaje linki do 650ti...

 

Ani razu nie napisałem słowa 550ti :)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...