Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuje dysk twardy do 2 Tb aby zapis jak i odczyt był dobry bo potrzebuje go do 64bitowego systemy win 7 Ultimate  kompresja danych konvertacja filmow  i kopiowanie czy przenoszenie duzych plików +/- 10gb lub więcej..  i potrzebuje aby system płynie działal.. a mam podzespoły

 

Phenom x4 965BE 3.4 GHz

4 DDR3 ram Corsair XMS3

Mobo Asus M4A88T-M

grafa na gwarancji bo się nie dawno spaliła Radek HD 6770 1 GB ddr5 Asusa

zasiłaka była ale z grafiką poszła do nieba;)  i zamowiłęm Silentium Pc G1 600W 

 

 

Planuje przejsc na platformę  intela  i uzywac grafy od GF serie GTX w SLI dlatego potrzebuje już dobrego dysku ale nie za kosmiczną cene i Hybrydy jak i SSD odpadają :) zwykły dysk do 2 TB z 64 MB cache lub 32 zależnosci ile tych GB bedzie no i 7200 obrotów:)   

 

Od prawie zawsze używam samsungów i nie narzekam:) ale ostanio jest mały problem z samsungami  bo niby lewa partycja z Portugali trafiła do Polskiego dostawcy samsunga i ten sprzedaje dyski te bez gwarancji..  więc juz sam nie wiem co jest prawda a co nie;P dlatego jak byscie mogli jakies dobre dyski sprawdzone polecic:)

 

mam na oku modele 2 ale nie wiem czy warte są uwagi:)

 

Jeden to  : Dysk Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) i tu nie wiem czy na Sata 2 bedzie chodził bo Mobo nie obsluguje Sata 3

 

A drugi to: Samsung Spinpoint F3 HD103SJ (3.5", 1TB, 32MB, SATA/300)  i nie wiem który wybrać a za +/- 15 dni dostane info co z ta moja grafiką czy gwarancja wymini mi czy kase odda:) i już chciałbym mieć dysk nowy bo stary  :P  więc powiedzcie mi co wybrac mam:) Cos mało awaryjnego i szybkiego praca aby była szybko no a głośnosć tak do 30 dB :) spokojnie może chodzic :P

   
Link to post
Share on other sites

seagate ma złą opinie bo psują sie dyski ich.. a ja nie chce wydawac xxx kasy i za jakis czas stracic dysk... więc powiedz mi jeszcze jedno mam rozumiec ze gdy dysk ma sata III a ja mam tylko Sata II to nie mam czym sie martwić ??  Bo będzie działać??

 

Co do kasy to jakies 400zł max moge wydać:) 2 tera.. spokojnie mi starczy obecnie mam 400GB więc mało troszkę jest

Link to post
Share on other sites

Tak będzie działać bez problemu tylko prędkości będą jak z sata II jednak tym bym się nie przejmował bo w tego typu dyskach nie odczujesz znaczącej różnicy. Jeśli Seagate cię nie przekonuje to możesz śmiało brać tego samsunga.

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc moje pytanie napiszę w tym temacie :)

 

Planuję kupić ten dysk Dysk Seagate Barracuda ST1000DM003

 

Czy jest to dobre rozwiązanie? (Może jest jakiś lepszy dysk? np. WD) Będzie to dysk główny. Czyli pod system,zdjęcia,filmy i gry.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie jeszcze jedno Gdybym kupił tego  Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) i połączył ze swoim Samsungiem HD403LJ ktróy ma 16 mb cache to czy by działało , oczywiscie mój samsung w całosci byłby tylko jako taki folder dla danych nie byłoby systemu na nim tylko   jakaś muzyka zdjecia filmy  :)  a gry system czy inne wazne rzeczy na tym barakudzie

 

Czy nie gryzło by sie to ?? 

 

mój system to Win 7 Ultimate 64 bit PL

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...