Skocz do zawartości

Pytania dotyczące recorvery


Recommended Posts

Czy mógłbyś odpowiedzieć:

1. Czy to prawda, że asus dostarcza płytę recorvery w zestawie?

2. Nawet jakbym kupił lapka bez takich płyt recorvery to dla bezpieczeństwa można nagrać recorvery na plytkę? I w razie czego z tej plyty przywrócić system?

3. Powiedzmy, że przez przypadek usunęłem partycję recorvery to mozna ją potem pobrać z strony producenta?

Link to post
Share on other sites

1. Kupując Asusa 2 lata temu dostałem płytę w winem i sterownikami, natomiast nie wiem jak to jest teraz.

2. Oczywiście że możesz nagrać  płytę z recovery, niektórzy sprzedawcy wręcz do tego nakłaniają przy sprzedaży. 

3. Nie można, jakby już tak się stało to ściągasz windowsa i przepisujesz klucz licencyjny który masz na spodzie laptopa a później dociągasz sterowniki ze strony producenta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy można partycję recovery wgrać na pena, który jest bootowany? Chciałbym zrobić kopię/klon partycji recovery, na 2 dysk. Po sklonowaniu np. Acronis True Image aby dodać recovery na nowy dysk to co trzeba zrobić? Proszę o odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites

Czy mógłbyś odpowiedzieć:

1. Czy to prawda, że asus dostarcza płytę recorvery w zestawie?

2. Nawet jakbym kupił lapka bez takich płyt recorvery to dla bezpieczeństwa można nagrać recorvery na plytkę? I w razie czego z tej plyty przywrócić system?

3. Powiedzmy, że przez przypadek usunęłem partycję recorvery to mozna ją potem pobrać z strony producenta?

 

1. Nie.

2. I tak i nie. Pod Windowsem 7 jest to w pelni mozliwe, pod Windowsem 8 jest troche z tym zabawy (narzedzie to jest juz niedostepne z poziomu samego Windowsa).

3. Nie. Za to mozna wyslac na serwis laptopa a oni przywroca fabryczny obraz dysku. Co oczywiscie rowne bedzie z wczesniejszym fomatem dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co z klonowaniem kopiowanie recovery na inny dysk pendrive bądź dvd?

 

Mam jeszcze pytanie. Czy jak sklonuję recovery na 2 dysk to nie będzie problemów z bootowanie uruchomieniem przy starcie tej partycji recovery? 

 

Sry za post pod postem ale nie mogłem edytować poprzedniego! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...