Skocz do zawartości

problemy z 9800gt ;(


Recommended Posts

to panowie jak się w końcu do tego ENTERA dopisze dowiem się co i jak i jeżeli ta xfx hd4850 jest z tym "dużym" chłodzeniem to jest najlepszy wybór?no xfx konkretny podoba mi się :/ a ten calibre tez całkiem całkiem ale chyba wole radka :P

 

 

Himer jak masz taka możliwość żeby nagrać jak ta karta chodzi to był bym bardzo wdzięczny :)

mam już prawie ugranego kupca na ta grafikę co teraz mam (9800gt ge) wiec kto wie czy dzisiaj bądź jutro nie zamówię tego xfx-a :)

doszedłem jeszcze do takiego wniosku ze kto wie czy ten jednoslotowiec by mi nie wystarczy... wiem ze ta karta jest dużo gorętsza nisz ta dwuslotowa ale bez jakiegoś wielkiego oc powinna chulac a ja po przygodach oc z moim gainwardem (świętej pamięci xD)nie mam ochoty na jakieś duże oc wiadomo ze jakieś delikatne muśniecie zegarów to standard ale bez jakich gigantycznych wyników...

Link to post
Share on other sites

Igiruss masz chyba racje w sumie to karta tak nie może się gotować cały czas...a no właśnie:D ze ja na to nie wpadłem przecież jak gdzieś mam wyciągniętego ze zwłok 9800gt accelero s1rev2 :P jeżeli coś będzie przy gorąco to zakładam i mam spokój :) a nie wiecie panowie czy xfx ma (tak jak gainward)plomby na śrubkach?bo ja miałem i się obawiałem jak na gwarancje karta poszła czy przypadkiem nie dostrzega pokiereszowanej plomby... :/

Link to post
Share on other sites

Nie ma już wrzucam wideo. Screen z katowania go kilka minut. On szybko osiąga takie temperaturki i na takich zostaje. Katowałem go niedawno przez 4 godziny w pełnym stresie. klik -> http://i50.tinypic.com/j5xu9i.jpg

 

@mazi przepraszam za beznadziejny film z komórki, ale mam nadzieję, że wystarczy.

klik ->

Link to post
Share on other sites

no trzeba przyznać ze nieco lubi pochalasowac :) ale jak ja mielem gainward 9800gt to tez do najcichszych nie należał ten gren edition jest znacznie cichszy od poprzednika.

himer dzięki za filmik i screna filmik w wystarczającej jakości chodziło mi tylko o "nasłuch"tej karty :/

a i jeszcze jedno pytanie karta w stresie ma 82 stopnie a ile ma w spoczynku?

powtarzam pytanie czy xfx ma plaby na chłodzeniu?

Link to post
Share on other sites

no tragedii nie ma chociaż mo gainward na accelero to grzał się w stresie góra do 52-53 st :/

oczywiście z wentylem 120mm...

ale himer ty jesteś posiadaczem takiej karty wiec powiedz szczerze...jesteś z niej zadowolony czy nie?oprócz przeciętnego chłodzenia(chociaż ap ropo z tego co piszesz to wynika ze i tak jest znacznie lepsze bo referencyjne chłodzenie ma po 70-80 st w spoczynku :) ) to masz jakieś inne do niej zastrzeżenia?

powtarzam pytanie czy xfx ma plomby na chłodzeniu czy nie??

Link to post
Share on other sites

Odpowiedziałem, nie ma plomb. Jestem z karcioszki zadowolony, ale już myślę o zmianie. Jak możesz to kup, bo dobrze się kręci, z tego co pisałeś masz accelero s1. Dasz 2x 120mm i nieźle go wykręcisz. Będzie chłodny i wydajny.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ta karta jest używana, to enter jest śmieszny. Ja swoja kupiłem za 380 zł nówkę z papierami u moich znajomych ;) Rabacik dostałem(stały klient). Chcesz to się nią interesuj, ale słyszałem, że enter nie zawsze daje papiery, a jak już daje to są nieważne. XFX robi świetne karty.

Link to post
Share on other sites

ale dlaczego sadzisz ze ona jest używana?chociaż co prawda nie pisze tam ze "karta jest nowa"ale mam nadzieje ze jednak jest nowa... będę próbował się znim skontaktować zobaczymy co powie.ja nie mam zamiaru kupować używanej ja zamierzam kupić nowa.

Link to post
Share on other sites

witam ponownie.panowie nastąpiła nagła zmiana planów.oprócz tego xfxa nie było żadnej ciekawej propozycji radeona 4850 na allegro oprócz tej ENTERA u którego szczerze boje się zamówić ;) (wystarczy poczytać komentarze po za tym napisałem do niego z 10 emaili i żadnej odp nie dostałem...)

z ciekawości zajrzałem do konkurencji i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu 9800gtx+ od POV (point of view)jest jeszcze tańszy i to w porządnych sklepach!!!cena waha się w okolicy 360zl.czy ta karta dorównuje temu radkowi?może proponujecie jakiegoś innego producenta tej 9800?co to wogole za cudo to POV nigdy się z ta firma nie spotkałem.liczę na szybka i treściwa odpowiedz :P pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak dokładnie chodzi mi o tego.ale z chłodzeniem jeszcze będzie czas się bawić.ale czy ta karta jest lepsza od hd4850 czy gorsza a może identyczna wydajnościowo?co sadzicie o tej firmie czy należy do porządnych?może proponujecie jakaś inna firmę?tam jeszcze jest ciekawy(niestety używany)asus za 350zl...

Link to post
Share on other sites

Poprzednio miałem 8800GT POV i też była jedną z tańszych kart na G92, mój egzemplarz słabo się kręcił a w niektórych grach nawet minimalne OC powodowało zwiechy, po których pomagało tylko wyłączenie kompa. Firma robiła kiedyś mały wałek z "niby" 8800GT (http://pcarena.pl/news/show/84158/PoV-i ... 800GT.html), więc radzę sprawdzić, czy niska cena nie idzie przypadkiem w parze ze specyfikacją niezgodną z danymi referencyjnymi dla 9800GTX+.

Link to post
Share on other sites

no właśnie to już zdążyłem sprawdzić i te taktowania sa takie jak powinny być.raczej nie będę jakiś turbo oc stosował wiec w tym widzę tylko mały problem.są inne do kupienia ale używane a za taka sama cenę.nie wiem co brać w końcu.i wogole jak taka karta się ma w porównaniu do hd4850?

Link to post
Share on other sites

9800GTX+ będzie minimalnie wydajniejszy od Radka 4850 i przy dobrym cpu poradzi sobie z każdą grą (bez szału, ale da radę).

Edit: karta wygląda ok, solidny radiator, jak wymienisz wiatrak na 12 cm to będzie cicha i chłodna.

Link to post
Share on other sites

no a e6500 podkręcony do 3,6ghz jest porządnym cpu??? ;)

no i co ostatecznie Player 1 doradzasz z wyborem producenta?ryzykować tego POV-a czy szukać czegoś innego(czegoś innego to znaczy czego?).należy jeszcze dodać ze karta będzie pracować na mało szalowy monitorze 19" wiec rozdzielczość monitora dla karty nie będzie problemem...

Link to post
Share on other sites

no właśnie to już zdążyłem sprawdzić i te taktowania sa takie jak powinny być.raczej nie będę jakiś turbo oc stosował wiec w tym widzę tylko mały problem.są inne do kupienia ale używane a za taka sama cenę.nie wiem co brać w końcu.

Bierz go, tak na prawdę nic nie stracisz (no może z 10zł na koszt przesyłki) jeżeli nie będzie Ci odpowiadał (masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny) a cena jest na prawdę atrakcyjna.

 

no a e6500 podkręcony do 3,6ghz jest porządnym cpu??? ;)

Tak, ale możesz go podkręcić jeszcze mocniej (potencjał ma do 4-4.2GHz).
Link to post
Share on other sites

Też bym go brał, to że ja miałem słabą sztukę od POV nic nie znaczy, bo można mieć problemy z kartą nawet od EVGA, która jest uważana za wyznacznik jakości wśród kart od zielonych. Procek jest elegancki, będziesz zadowolony z wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dobra, żeby nie robić drugiego tematu to ja się podłączę. Jaka max. grafika do Q6600@3.2 Ghz? Chciałbym go podkręcić bardziej, ale na pasywie się nie da ;) I chyba czujnik mnie oszukuje, bo pisze, że mam 75 st w stresie, a radiator jest ciepły. Nie parzy. O co chodzi? Pasta STG-1 dobra jest? Przepraszam za OT.

 

@mazi bierz tego GF'a apropos to GTS250. Bo jak wiadomo G92 słynie z nowych nazw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...