Skocz do zawartości

problemy z 9800gt ;(


Recommended Posts

witam wszystkich

parę dni temu stało się coś strasznego.zacznijmy od początku:parę dni po formacie (pod koniec września)tuz po zrobieniu formata zacząłem oc mojej kart graficznej gainward 9800gt 512ddr3.podkręciłem ja to wartości podobnych do 9800gtx czyli 675/1688/1050 (pamiątki wolniej niż gtx)jak wszyscy wiemy dla tej karty to nie jakes wyjątkowo wielkie oc.karta do niedawana chodziła dobrze żadnych problemów nie było.już sporszy kawałek czasu grałem wyłącznie w cs-a az w końcu postanowiłem odpalic cos nowszego.odpalilem race driver grid iiiiiii na obrazie zaczęły pojawiać się jakies paski kuleczka itp komp sie zawieszal i reset podobna sytuacja w gta IV.przestraszyłem się i wróciłem ustawieniami na standard (600/1500/900)ale żadnego polepszenia-tak samo :co: następnie zrobiłem formata przeinstalowałem system wraz ze sterownikami kart-również żadnych rezultatów...kartę zawiozłem do sklepu tam gdzie ja kupiłem tam zaczęli ja testować poprosili mnie nawet o grę na której były problemy ale u nich jest wszystko git...oczywiście sie okazało ze po podłączeniu komputera u mnie znowu problem mial miejsce :) wrzucam parę zdjęć może wiecie co może być i co moge z tym zrobić?w poniedziałek znowu a wiozę do serwisu tym razem ze zdjęciami tych artefaktów w ręce.czy miał już ktoś taki przypadek?proszę bardzo o pomoc i odpowiedz.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

karta w stresie nie przekracza 50-paru stopni.właśnie w tym problem system smiga dobrze cs tez dobrze nawet taki farcry dobrze chodzi chociaż nie grałem w farcry długo wiec może później tez coś się dzieje.zaraz wrzucę fotki to oglądniecie jak to wygląda.

zasilacz niezbyt dobry xilence redwing 580 (który z reszta za are dni wylatuje z budy)ale pracował komp naprawdę sporo czasu(rok mniej więcej) na tym zasilaczu bez problemów żadnych...

Link to post
Share on other sites

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88b ... c2cfa.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aae ... 926bf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/077 ... c8f31.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/155 ... adbe4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ee ... 5c231.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/545 ... 01503.html

 

mierze temperatury expert toolsem lub everestem zdaje mi sie ze dobrze pokazuje 35 w spoczynku w stresie dochodzi gdzieś do 58 max. buda wentylowana chyba dobrze tylna ścianka 1x92mm przód 120mm wolnoobrotowy

Link to post
Share on other sites

na okres jak testowali tamta grafe to miałem w budzie 7600gs ale tez uszkodzona tyle żeby system chodził internet itp a innej nie mam karty żeby sprawdzić :co: koleś mówi w sklepie żebym im podrzucił cały komp i tak zrobiłem to mówi ze grał w grida na moim całym kompie 2h i wszystko git i ze co ze sterami bylo nie tak ale wróciłem do domu z kompem a tu to samo co wcześniej

 

player1 zaraz sprawdzę czy to coś da

 

no player1 zero efektów-gra skończyła się zwieszeniem i restartem kompa :)

 

i jak???wie ktoś może co to może być???a możne ktoś już miał taki przypadek???proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeśli grali na Twoim komputerze w sklepie i było ok, zaś ta sama jednostka u Ciebie - krzaki, to muszą być jakieś cuda.

 

ALBO kolesie w sklepie mówią, że było ok, aby mieć problem z głowy i zwalić winę, że coś u Ciebie nie tak, albo może masz duże wahania w sieci, co już się czasami zdarzało. Weź komputerek i zawieźć do jakiegoś kumpla, i sprawdz czy u niego będzie tak jak u Ciebie, czy może nie będzie problemów.

Link to post
Share on other sites

no właśnie nie było mnie przy tym bo nie moglem przy tym być ale wysłałem brata żeby sprawdził no i on mówi ze git.tyle ze on nie zna sie za bardzo wiec nie zauważył by pewnie jakichś małych załamań obrazu... :menda:

ale ze sklepem to się wyjaśniło napisałem do nich ze problem dalej ma miejsce na poparcie tego wysłałem im zdjęcia tych artow i już bez żadnych pretensji powiedzieli ze w poniedziałek mam zawieść grafikę i oni ja wyślą na gwarancje i nawet dadzą mi coś na zastępstwo :menda:

mam tylko takie pytanie nie wie ktoś jak wygląda sprawa gwarancji?wiem ze maja na to 14 dni roboczych ale chodzi mi o to jak ta sytuacja może się rozwiązać?czy raczej karty graficzne sie naprawia czy raczej oddadzą nowa taka sama czy może dadzą lepsza czy jeszcze jakoś inaczej?jeżeli ktoś już miał taka sytuacje to był bym wdzięczny za udzielenie informacji :(

Link to post
Share on other sites

Zależy od sklepu. Oni nawet nie musza Ci nic dać na zastępstwo, to tylko ich wolna wola. 14 albo 21 dni, i to roboczych. Albo powinna wrócić do Ciebie naprawiona, albo druga, sprawna o takich samej wydajności lub lepsza. Nigdy nie gorsza! Więc pilnuje, aby Ci nie wcisnęli jakiegoś Green Power, czy coś, z obniżonymi taktami.

 

GF 9800 GT jest mnóstwo na rynku, więc lepszej Ci raczej nie dadzą. Tak się dzieje tylko wówczas, gdy dany chipset graficzny/karta graficzna już nie jest dostępna w sprzedaży.

 

Zanim wyślą kartę na gwarę, to idz z kompem i sprawdź przy nich. Dopiero później reklamuj sprzęt.

Link to post
Share on other sites

nie no ja już się pytałem u nich w sklepie ile to trwa i powiedzieli mi 14 dni roboczych i zdaje sobie z tego sprawę.pisałem do tego sklepu czy mam przywieść cały komp a oni mi powiedzieli ze zdjęcia wysłane prze zemnie im wystarcza i mam przywieźć tylko kartę.faktycznie jeszcze 9800gt z rynku nie zszedł i do mocnego wejścia na rynek gts-a 240 na pewno nie zejdzie :menda: ale zobaczymy jak to będzie

wielkie dzięki za pomoc panowie ale dopóki nie wróci karta z gwarancji to tematu za zakończony nie uważam :menda: pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

witam ponownie;)

sytuacja gwarancji karty graficznej powoli się klaruje.ale walczyłem z nimi dość długo...przez jakiś tydzień sklep w którym kupowałem kartę spławiał mnie tym ze sterowniki są źle wgrane i kazali mi przynosić cały komputer po czym stwierdzali ze jest git.ale w końcu napisałem do nich ze już koniec tej zabawy ze jest zle i koniec.poprosili mnie o przyniesienie karty i płyty z nagranymi zdjęciami bądź screenami tych artefaktów.nagrałem im 500mb rożnego rodzaju filomikow screnow i zdjęć z rożnych gier i karta graficzna powędrowała na gwarancje...i co najlepsze wczoraj dostałem informacje ze gwarancja została przyjęta i karta została wymieniona na nowa która przyjdzie lada dzień.niestety nie potrafili mi powiedzieć jaka kartę dostałem...wiem tylko ze nowa :D

Link to post
Share on other sites

no co ty gadasz??? :D no to masakra.naprawde wspolczuje bo wiem ile to trzbe sie nalazilc....i nic z tego...a jaka to mobo jakas droga czy mala strata???co ci mowili ze niechcieli ci jej przyjac?

 

 

DANY_79 penie masz racje i tak nie liczylem na wiele wiecej(moje marzenia zatrzymywaly sie na gts250 :D )ale po calkowitej modernizacji komputera (bo tak wykozystalem czas w ktorym komp nie mial karty)bedzie napewno znaczna poprawa osiagow

tak apropo jak bys cie oceniali poprawe? oto jakie zmiany zaszly:

zasilacz-xilence redwing580 zmieniony na ocz modxstream 500w

pamiec ram-rozszezona z 2gb do 3gb kingstone 667@820mhz

procesor-e2200 2,2ghz@2,75ghz zmienony na e6500 2,93@3,6

pasta termoprzewodzaca arcttic silwer 5 nalozona na aerocool dominator;P

jak oceniacie poprawe osiagow?bedzie znaczna?

Link to post
Share on other sites

moja mobo:asus p5q se-plus.

przyjęli ale u nich testowali 2 razy i wszystko dzialalo!a w sklepie jakos nie dzialalo...jak lekko ruszę grafę to muszę ją z 30 razy wsadzac aż za którymś razem załapie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...