Skocz do zawartości

[4500 zl] PC + Ultrabook vs DTR -> Photoshop, gry (dom), Office (wykłady)


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość ;) Nadszedł czas wymiany kompa. Mój obecny to przeżytek, więc w grę chodzi całkowicie nowa stacja. Więc po kolei:

 

DO CZEGO BĘDZIE UŻYWANY?
Głównie internet, pakiety biurowe i obrobka zdjec w photoshopie (!), czasem jakies nowsze gry (np. BF3). Potrzebuję również trochę mobilności (wiem, ze DTR w tej kategorii nie sa zbyt rewelacyjne, ale jednak zawsze cos..) - dlatego opcja samego PC odpada.

 

Póki co moim faworytem było to:
http://www.x-kom.pl/p/120795-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-7720-i7-3630qm-16gb-1201000-dvd-rw-1080p.html

Sporo RAMu, mocny proc, niczego sobie matryca, karta graficzna też w miarę wydajna.

 

Ewentualnie Lenovo Y500, który pod względem grafiki ma sporo lepsze osiągi, ale czytam opinie, że SLI bywa zawodne, poza tym refleksyjna matryca mnie trochę odrzuca :/ (slusznie?) Albo Y580, ktory jednak rowniez ma te nieszczesna refleksyjna matryce, a nie ma az takiej przewagi w kwestii grafiki. I jeszcze jedna opcja: Asus N56VZ.

 

Ale to DTRy, a wiadomo, że w tej cenie dostanę sporo wydajniejszego blaszaka, co bardzo kusi. Niestety, na tym się w ogóle nie znam, wiec nie zawracalem sobie tym dotychczas glowy. Stad tez pomysl, zeby udzielic sie na forum. Płyta, proc, grafa, zasilacz do wymiany. RAMu mam 8gb, moze by sie nadawal do przeniesienia, ale nie pamietam niestety specyfikacji, w razie potrzeby sprawdzę. Dysk 500gb HDD 5400obr/min o ile mnie pamiec nie myli, chcialbym dokupic jakies 128gb SSD na system a z HDD zrobic baze danych. Na naped optyczny nie mam parcia i szkoda mi kasy na niego, obecnie jakis mam to bym przelozyl i tyle.

Ale do tego chcialbym miec jeszcze jakiegos przystepnego ultrabooka na wykłady. DTR swoje waży, ale od biedy moge go ze soba zabrac, desktopa niestety nie. Najchetniej bym widzial hybryde laptopa z tabletem do ewentualnych rysunkow, ale domyslam sie, ze to nie na moj budzet ;) chyba, ze mnie zaskoczycie...

I pozostaje kwestia monitora - obecny, BenQ G2020HDA, imho daje obecnie rade, ale jesli namowicie mnie na opcje blaszak + ultra i znacie cos w przystepnej cenie nadajacego sie do obrobki zdjec i dajacego rade w grach - jestem otwarty na propozycje ;)

 

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez robber
Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem bylaby dla Ciebie opcja w stylu:

- notebook 13,3" lub ultrabook 13,3" do 2,000zł (np. http://www.x-kom.pl/p/117946-notebook-laptop-13,3-asus-x301a-rx119v-i3-2350m-4gb-500-7hp64.html lub bez systemu: http://www.x-kom.pl/p/120548-notebook-laptop-13,3-lenovo-ibm-s300-i3-2365m-4gb-500-szary.html na upartego jesli chcesz 'troche' pograc to: http://www.x-kom.pl/p/116538-notebook-laptop-13,3-lenovo-ibm-s300-i3-2365m-4gb-500-7hp64-hd7450-srebrny.html)

- stacja robocza za ~2500-2800zł

 

Ew. porzucenie 13 cali, zmiana na 11.6 cala i budzet 3,100zł na desktop.

Wtedy za 11tke robilby ASUS X201: http://www.x-kom.pl/p/120259-notebook-laptop-11,6-asus-x201e-kx003d-p987m-4gb-500.html.

Edytowane przez Battlefist
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to za mało by sensownie podzielić na 2 różne zakupy. Wybór wygląda mniej więcej tak: słaby pc + słaby notebook VS mocny laptop z i7, SSD i 16GB RAM. Lepiej raz, a konkretnie.

Ten inspirion jest zbyt drogi na swoją konfigurację.

Link to post
Share on other sites

Chyba własnie ku takiej opcji się skuszę. Ewentualnie poczekam aż stanieją hybrydy i dokupię takową za jakiś czas. To w takim razie pytanie - jaki zestaw w przedziale 2.5-3k do wyżej wymienionych zastosowań (gry, photoshop) i jaki monitor? ;)

 

@Saddam, ultrabook nie musi byc jakis wybitny, bo bedzie sluzyl praktycznie tylko do Office'a i czasami do neta lezac na kanapie. Jesli teraz mam sie skupic na stacjonarce, to moge przeznaczyc te wyzej wspomniane 3k, a do czasu kupna ultrabooka/hybrydy cos jeszcze moze dozbieram.

Edytowane przez robber
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to za mało by sensownie podzielić na 2 różne zakupy. Wybór wygląda mniej więcej tak: słaby pc + słaby notebook VS mocny laptop z i7, SSD i 16GB RAM. Lepiej raz, a konkretnie.

 

Ten inspirion jest zbyt drogi na swoją konfigurację.

 

Słaby PC za 3,1k. Tell me more.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...