Skocz do zawartości

GTX 660 czy HD 7850 - Co wybrać??


Recommended Posts

Procesor AMD A10 5800K 4 x 3,8GHz (Turbo 4,1GHz) Zacilacz Corsair VS450W

 

Testowałem już na moim PC GTX660 znajomego i śmigała elegancko,ale nie wiem która karte wybrać...

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

HD7850 jest tańsza, a wydajność w większości gier porównywalna GTX660 :)

myślę, że nie warto przepłacać do nVidii

tak naprawdę to czy wybierzesz AMD czy nVidię to i tak będziesz zadowolony

 

podsumowanie:

GTX660 jest droższy i wydajniejszy

HD7850 jest tańszy i mniej prądożerny

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie najlepszym - najchłodniejszym i najcichszym wyborem będzie Gigabyte GTX 660OC

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646138.html

poczytaj opinie o niej w tym sklepie (aż 3 strony) ludzie wiedzą, że to sprawdzony model i bardzo udany.

Miałem ją - potwierdzam.

Na allegro także dokładnie ten model doskonale się sprzedaje.

 

Można jeszcze rozważyć GTX 660 od Asusa

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-directcu-ii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646664.html

Niestety droższa o 80zł - minimalnie niższe taktowanie rdzenia od Gigabyte i raczej gorsze chłodzenie.

Ale może da się lepiej podkręcić.

 

MSI będzie głośniejsza - ten model to nie jest moim zdaniem idealne chłodzenie.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-twinfrozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646679.html

80zł droższa

 

Akurat w tym konkretnym modelu żadnych MSI, EVGA, Palit, Ganward itp bym nie brał.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Naprawdę bardzo się dziwie, że ktoś porownuje radeona 7850 do gtx 660 :) przecież ta karta jest średnio o 15 procent mniej wydajna od GTX. GTX660 zbliża się do 7870. Faktem jest tylko to, że jest droższa o jakieś 200 zika

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Naprawdę bardzo się dziwie, że ktoś porownuje radeona 7850 do gtx 660 :) przecież ta karta jest średnio o 15 procent mniej wydajna od GTX. GTX660 zbliża się do 7870. Faktem jest tylko to, że jest droższa o jakieś 200 zika

Tylko że te 15% to bez problemu odrobisz podbijając zegary na rdzeniu, miałem 7850 i ta karta kręci się jak szalona, nie wiem ile procentowo zyskuje 660 po oc.
Link to post
Share on other sites

660 troszku lepsza, ale po OC obie mw to samo z lekkim nastawieniem na Radeona. 7850 dobrze się kręci - 660 gorzej.

 

Proszę nie pisz bzdur. Ta karta nie da rady GTX 660OC w większości tytułów.

GTX 660OC też się kręci jak coś - może słabo ale coś tam się da.

GTX 660OC to można rozpatrywać w kontekście Radka 7870 ale nie 7850

Zejdź na ziemię.

Link to post
Share on other sites

Kfak666 no juz juz nie prowokujmy kolejnej bitwy AMD vs NVIDIA :) Może i się kręci ale wiesz temperatury do góry wiatraczek musi się szybciej kręcic w związku z tym cały PC głośniejszy itp (dla mnie to ma znaczenie:). Miałem na myśli standardowe taktowanie

Link to post
Share on other sites

Kfak666 no juz juz nie prowokujmy kolejnej bitwy AMD vs NVIDIA :) Może i się kręci ale wiesz temperatury do góry wiatraczek musi się szybciej kręcic w związku z tym cały PC głośniejszy itp (dla mnie to ma znaczenie:). Miałem na myśli standardowe taktowanie

Nie mam zamiaru prowokować żadnej bitwy czy to na słowa czy wykresy wydajności, miałem 7850 więc wypowiedziałem się w sprawie zresztą neutralnie wg mnie, dla mnie osobiście jeśli zliczę wszsystkie za i przeciw każdej z kart osobiście wygrywa radek podkreślam osobiście, swietne oc i bardzo dobra cena to główne czynniki dlatego wybrałbym radeona. Jeśli bierzemy pod uwagę tylko karty które bedą pracowały w kompie jak je ustawił producent to oczywiście 660 ma wyższą wydajność, ale tylko na ustawieniach fabrycznych.
Link to post
Share on other sites

Proszę nie pisz bzdur. Ta karta nie da rady GTX 660OC w większości tytułów.

GTX 660OC też się kręci jak coś - może słabo ale coś tam się da.

GTX 660OC to można rozpatrywać w kontekście Radka 7870 ale nie 7850

Zejdź na ziemię.

 

sprawdzałem obie nie raz więc wiem co pisze :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...