Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak jak w temacie, interesują mnie wasze odpowiedzi co do tej karty i o firmie ktora polecalibyscie.
zastanawiałem się nad MSI lighting 2gb, ale w tej cenie mozna rownież miec 4gb..

prosiłbym rowniez o jakieś uzasadnienia !

PROSZE O POMOC.

Edytowane przez damianovsky21
Link to post
Share on other sites

jeżeli grasz w 1920x1080 to narazie 2gb starczy ,4gb tylko do większych rozdzielczości i na przyszłość może sie przydać, pomyśl nad 670 wf3 oc jest tylko kilka procent słabszy od 680 a po dodatkowym oc dorównuje a sporo kasy w kieszeni zostaje

Link to post
Share on other sites

jeżeli grasz w 1920x1080 to narazie 2gb starczy ,4gb tylko do większych rozdzielczości i na przyszłość może sie przydać, pomyśl nad 670 wf3 oc jest tylko kilka procent słabszy od 680 a po dodatkowym oc dorównuje a sporo kasy w kieszeni zostaje

ludzie nie piszcie ogólników, zagłębcie się trochę w temat!

 

@damianovsky21 - sam się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku że ja zainwestuje w kartę minimum 3GB. Dlaczego? Dlatego że wiele gier dobija już do 2GB, przy nowych konsolach za rogiem możliwe że ta ilość się zwiększy (ale nie musi!). Jeśli chcesz pograć w Skyrim z upiększającymi modami to musisz mieć min 3GB bo mniej więcej tyle właśnie zjada. Poza tym wolałem bezpiecznie dać trochę więcej pamięci żeby nie musiał podczas rozgrywki "przeładowywać" całej pamięci jak mu braknie miejsca.Osobiście wybieram między 7970 lub 670'ką, jednak wcześniej też myślałem o 680 - jeśli decydujesz się czy to na model 670 lub 680 to racji że jest to raczej mocna karta i na trochę Ci starczy to myślę że warto dać trochę więcej (jeśli pieniądze są na to). Jeśli zaś chcesz kartę sprzedać po wyjściu nowej serii lub niedługo potem to możesz wziąć 2GB z założeniem że jeśli będzie brakować miejsca to  zmniejszysz na suwakach w opcjach graficznych gry coś co mało zmienia a je pamięć i po jakimś czasie wymienisz na nową kartę z większą pamięcią o ile będziesz miał potrzebę. 

 

PS. wiem że jesteś zainteresowany 680'ką, jednak przemyśl zakup 670/7970 gdyż jest to różnica około 8% w wydajności a płaci się znacznie więcej. W dodatku po podkręceniu i to wcale niewielkim uzyskasz moc podobną/równą 680'tce.

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

był test 4 gb vs 2 gb nie ma żadnej różnicy może w rozdzielczości 5000 o 2-3 FPS ...i nie opłaca się brać 680 lepiej kupić szybkiego 670 z wydajnym chłodzeniem. a zaoszczędzoną kasę zainwestować w inny sprzęt do PC

majac taka karte az zal nie modowac gier a taki crysis2 + dx11 + hirespack + maldohd zjada u mnie czesto 2,5gb pamieci na karcie ale wyglada wtedy oblednie ;)

Link to post
Share on other sites

Jak już tyle się naczytałeś to nie pisz, że 7970 jest mniej wydajne od 680 jak piszesz (o 8%). 

Może 670 tak ale nie 7970.

na ocforum robili testy, zarówno 7970 i 670 po maksymalnym oc miały praktycznie identyczne wyniki, zależne od sztuki i od aktualnych sterowników. Te karty koniec końców są sobie równe albo chociaż praktycznie identyczne. Można więc przyjąć że jeśli 670 bez OC jest trochę gorsza od 680 to i 7970 ma dokładnie to samo. Nie bądźmy już takimi minimalistami żeby sprzeczać się o jakieś 2-4% więcej wydajności bez OC na starcie jak i tak po podkręceniu wychodzi to samo i liczy się pod co była optymalizowana gra (nVidia czy AMD).  Z tego z kolei wynika że skoro 670 i 7970 są sobie właściwie równe po podkręceniu to jeśli chcemy porównywać maksymalną moc karty to jeśli podkręcimy 680'kę to z racji ze 670 i 7970 wyżyłowane mają praktycznie identyczną moc, będą odstawać tyle samo względem 680'ki po OC.

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

sprawa jest nastepujące ze juz nie zamiaruje  wgl wymieniać częsci w pc, jedynie za jakiś czas po wyjsciu gf 7xxx rozmyslalem dokupienie 2giego gf'a z rodziny 680'ątki. i dylemat czy 2gb czy 4. dopupienie nowej karty nastąpiłoby pewnie za rok, poltora wiec 4gb chyba bardziej wchodzi w rachubę, a Wy co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

SLI, SLI, skoro mowicie ze 2gb jest juz teraz zatykane to niebawem i 4 bedzie niedomagać... gry ida w złym kierunku... gry juz maja swietna jakość grafiki,a byle co poulepszaja i trzeba juz wymieniac CPU, GPU bo nie daje rady...

ktos polecilby mi gtx'a 680 jakiegos 4gb ktory dobrze podlega pod OC i jest wydajny sam w sobie?

Link to post
Share on other sites

dokładnie, zamiast bardziej optymalizować to mówią że mamy za słaby sprzęt... ale co poradzić? Na forum mało osób ma 680'kę - lepiej poczytaj overclockforum, tam pewnie więcej ludzi będzie mogło się wypowiedzieć ze względu na to że zarabiają inne pieniądze za granicą.

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...