Skocz do zawartości

karta graficzna do 450 zł


Recommended Posts

zasilacz lepiej zmienić , co prawda z serii III , ale mimo wszystko przydałaby się solidniejsza konstr.

 

różnica w wydajnośći między gpu ~20% , karta jest  w nowszym procesie technologicznym więc również pobór prądu jest na korzyść HD7770 ,  tylko do twojego procka to bardziej HD7750 a i tak jakieś oc by się przydało

http://tpucdn.com/reviews/AMD/HD_7770/images/power_peak.gif

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powoli powoli bo zaraz każą ci wymienić całego kompa  :). Ja bym kupił 7770 jest po prostu lepsza i nie ma co debatować. A co do zasilacza to sam miałem tą bombę w starym kompie przez 4 lata i nic się nie działo. Lecz było w tym więcej szczęścia  :) wymienił bym go jak najszybciej. Teraz przyzwoity zasilacz to koszt 150-200 zł. Procesor będzie trochę słaby ale jak dasz radę podkręcić (choć na boxowym chłodzeniu to ciężko będzie) to podkręcaj. Jak chcesz taniej to używki jakieś a jak nówki to 7750  tez będzie ok.

Link to post
Share on other sites

jeszcze się zapytam jaki model bo od gigabyte jest duże taktowanie a od asus dobre chłodzenie nie wiem którą wybrać i jeszcze jeden problem bo od czasu gdy próbowałem podkręcić procesor musze go resetować po pierwszym włączeniu bo się zawiesza a jak poczekam   to wyskakują na ekranie takie kreski o różnych kolorach i wtedy komputer bardzo wolno działa. nie wiem czego może to być wina pomóżcie.

Link to post
Share on other sites

nie już ustawiłem taktowanie na standardowe ale dalej to samo



dobra już sie normalnie włącza tylko jest inny problem który mam od dłuższego czasu wywala mnie do pulpitu jak gram w jakąś gre ale nie odrazu tylko już tak po 20 minutach mniejwięcej ale gra jest dalej włączona.

Link to post
Share on other sites

Może proc po OC wykończył zasilacz ;)

polecam zakup tego Fortrona 400W:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-400w-fsp400-60mdn-pfc-fv-gw-i3110897626.html

za 80zl masz zasilacz w sam raz do Radeona 7770 :)

 

ps: tak mi się nasuwa na myśl - kiedy ostatnio zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? i czy dbasz o czystość wewnątrz obudowy, kiedy ostatni raz odkurzałeś ?

Link to post
Share on other sites

pasty nie używałem a w obudowie zrobiłem niedawno porządek. możliwe z tym zailaczem bo mam go już kilka lat



Problem się pogorszył i wywala coraz częściej. Tam troche to źle opisałem po paru minutach grania przełącza na inną włączona rzecz np mam wszystkie skróty do gier w jednym folderze gram gram i wyrzuca mnie do tego folderu a gra dalej włączona. a jak wszystko jest wyłączone opróczgry to poprostu do pulpitu.

Link to post
Share on other sites

R7770 to chyba na tą chwilę najlepszy wybór dla kart do 450 zł , ciekawie cenowo i wydajnościowo prezentuje się model karty MSI R7770 Power Edition tylko jego cena jest troszkę wyższa (ok 539 zł) ale uważam ,że karta i tak jest warta zakupu.Jeśli chciałbyś tańszą to z tej serii mogę polecić R7770-PMD1GD5 za ok 412 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a gry dalej wywala do paska zadań ale może to wina karty bo ostatnio sobie grałem w far cry 2 i mafie II i jeszcze OC karty zrobiłem to może przez to ale przed OC też wywalało.



Jeszcze jedno pytanie widziałem na stronie amd że radeony 7770 potrzebują 4 gb ramu i nie obsługują xp. Jeśli to jest prawda to będe musiał sobie załatwić najpierw nowy system i więcej ramu.



yyy podkręciłem procesor do 2.8ghz i nie wiem czego w każdym programie pokazuje napięcie 1.3 a ustawiłem w biosie na 1.3875.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...