Skocz do zawartości

Tanie 4 rdzenie czyli AMD X4 631 FM1 za 218zł


Recommended Posts

Gość effendi360

 

(przykład 3dm11, crysis 3) czepiasz się szczegółów.

 

Haha to z ilu wątków twoim zdaniem one korzystają ?



 

@effendi360, jakiś dowód, metodologia?

 

Dowód na co ?

Link to post
Share on other sites

A kto pisze że na 100% ?

Poszukaj sobie.

 

Może źle się wyraziłem: korzysta z 8 wątków, gdzie ty *******isz, że nie więcej jak trzy.

 

No to widze że nie masz pojęcia o czym piszesz i nie wiesz o czym ja pisałem :)

 

Poddałeś teraz pod bardzo dużą  wątpliwość swoją wiedzę.

 

prosto i na temat, co z tego że masz wykorzystanie w 8 wątkach jak jest to np 50% ?????

 

w cztero rdzeniowym procesorze tej samej klasy i przy tym samym taktowaniu miałbyś wykorzystane 4 wątki ale na 100%

 

i ile tak na prawde wątków wykorzystuje ta aplikacja na 100% mocy?

 

Moim zdaniem 4 rdzenie, ale ile ludzi tyle zdań.

 

Widać nie zrozumiałeś tego o czym pisałem.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Haha to z ilu wątków twoim zdaniem one korzystają ?

 

Człowieku czy ty masz w ogóle pojęcie o komputerach/procesorach.

 

Przecież jak będziesz miał 12wątkowy proc to przeważnie będzie te 12wątków wykorzystywane, ale w ilu %? 10-20%? przecież obciążenie rozkłada się na całą ilośc wątków procesora (jeśli jest taka możliwość) 

 

Żeby obliczyć ile dana aplikacja uzywa wątków w 100%, to musisz zliczyć wykorzystanie wszystkich rdzeni i je zsumować, później jak wyjdzie ci wykorzystanie np. 400% to wiesz że gra korzysta z 4 rdzeni na 100%.

 

A jesli masz te swoje nawet 12wątków wykorzystane w 20% każdy, to masz 240% czyli na 2.4 rdzeniowym procku który idzie na 100% miałbyś taką samą wydajność (czysto matematycznie)

 

Niektórym to trzeba jak w przedszkolu.

 

Dlatego teraz do gier wystarcza 4 rdzeniowy procesor a nie 8 :roll: (co ja pisze jeszcze nie zrobili gry która korzysta w 100% z 4 rdzeni)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

To podaj chociaż jakąś pozycję, chętnie sprawdzę :) Osobiście nie widziałem jeszcze giery, która by obciążała 8 wątków.

 

Crysis 3 "korzysta" ale w ilości 40%, 40%, 40%, 40% a reszta 4 rdzeni śpi lub ma kilka % wykorzystania, nie chce mi się szukać teraz tych wykresów, podałem tylko orientacyjnie.

 

Co w sumie daje pwiedzmy 300%, czyli 3 rdzenie w 100% i będzie taka sama wydajność.

 

To następny dowód na to że nie opłaca się kupować więcej niż 4 rdzeni do gier, do renderowania itp jak najbardziej im więcej tym lepiej.

 

No i tak robi się offtop :/

 

 

Testy Crysis 3

 

Krótko i na temat, włączam grę i  msi afterburner (logowanie fps do pliku), po przejściu misji odczytuje dane i wyciągam min,avg i max fps.

 

Czyli testy jak najbardziej realne.

 

 

Test crysis 3, misja pierwsza do momentu otrzymania łuku.

1680x1050 medium, SMAA 1X.

 

http://zapodaj.net/4d46f1565571d.jpg.html

 

 

Test crysis 3, misja przedostań się do .....(helikopter)

1680x1050 medium, SMAA 1X.

 

http://zapodaj.net/e0b23381c269f.jpg.html

 

 

Wkrótce następna misja...

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Nom, nawet jak aplikacja ma jeden wątek to system operacyjny rozsiewa go na wszystkich rdzeniach procesora. Pojęcia nie mam dlaczego, ale po przypisaniu do jednego rdzenia wątek wykonuje się kilka procent wolniej.

Link to post
Share on other sites

Nom, nawet jak aplikacja ma jeden wątek to system operacyjny rozsiewa go na wszystkich rdzeniach procesora. Pojęcia nie mam dlaczego, ale po przypisaniu do jednego rdzenia wątek wykonuje się kilka procent wolniej.

 

Zgadza się :)

 

Przeniosłem test crysisa 3 do innego tematu.

Link to post
Share on other sites

@kuba83bb grasz może w Tomb Raidera nowego ciekaw jestem jaki będzie minimalny fps w tej grze z tym x4 631 i hd7770 na wysokich ustawieniach graficznych 

 

Nie grałem jeszcze, ale chyba się skusze i potestuję bo to podobno fajna gra.

Link to post
Share on other sites

Początek gry to akurat słabe miejsce testowe dla procesora. W dalszych etapach będą większe otwarte tereny i tam mój g1610 dostaje zadyszki i są spadki do 25 fps

 

A z jaką kartą graficzną? to będe musiał potestować dalej, u mnie proc nie osiąga nawet 50% mocy a grafa idzie na maxa.

Link to post
Share on other sites

Jestem w misji "znajdź bagaż rotha" i do tego momentu min 31,4fps, ale widać że przez kartę graficzną bo już nie wydala.

 

Ta sama misja w "normal" min 43,5fps.

 

 

Test graficzny wbudowany w gre (średnie fps):

 

Test graficzny niskie: 99,1fps

Test graficzny normalne: 74,2fps

Test graficzny high: 45,7fps.

Test graficzny ultra: 38,1fps

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

No gierka chodzi na 60 FPS na Phenomach X2, więc  wszystko właściwie zależy od grafiki,

 

Dokładnie to już któraś nowa gra z kolei która nie wykorzystuje nawet mojego "słabego" proca w 50% ;) (właśnie odkręciłem proca na trochę ponad 3ghz i standard v)

 

Wychodzi na to że dużo ważniejsza jest karta graficzna w dzisiejszych grach, następny upgrade kompa to będzie mocniejsze GPU.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...