Skocz do zawartości

Tanie 4 rdzenie czyli AMD X4 631 FM1 za 218zł


Recommended Posts

Ale sobie dodajecie. Wszystkie z wymienionych tutaj procesorów są w tej chwili bardziej opłacalne niż te 6x1 (no, może oprócz Pentiuma). Wydajność conajmniej taka sama, a przyszłości będzie je można zmienić bez wymiany płyty głównej.

 

:)

przykład?

konkrety?

fakty?

testy?

 

opłacalność http://www.jaki-procesor.pl/ po oc x4 631 pierwsze miejsce z wynnikiem ponad 18pkt ;)

 

Sprzedaż płyty i procka przy wymianie na inną platformę chyba nie jest czymś trudnym?

 

Poza tym ja nawet nie myśle o wymianie na coś innego, bo nie ma nic lepszego cena/wydajność i  nie wiem czy będe potrzebował zmieniać w przyszłości.

 

ps. nikt tobie nie każe kupować wymienionych tu procesorów, każdy kupuje to co uważa za stosowne, jest tu tylko przedstawiona cena/wydajność danego modelu procesora który moim zdaniem jest najciekawszy w tej kategorii.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Cena nowej płyty nie jest jakaś wysoka, A w  przyszłości te i5 które teraz są zbyt mocne jak dla mnie, będą o wiele tańsze a my spokojnie skokniemy na właśnie tego intela kupując nową płytę, bo nie jest to duzy koszt, a na pewno za 3 lata będzie dużo mniejszy.

Link to post
Share on other sites

 

opłacalność http://www.jaki-procesor.pl/ po oc x4 631 pierwsze miejsce z wynnikiem ponad 18pkt

Ta stronka może i jest fajna jako jakaś orientacyjna, ale nie można się tak ślepo kierować liczbami. Jaka jest najcięższa rzecz jaką robisz na komputerze? Gry? W grach ten ranking wygląda zupełnie inaczej. Poza tym za 3 lata platforma FM1 nie będzie zbyt wiele warta, bo w sumie niedojrzała. A takie Nehalemy nawet dzisiaj są w cenie, i pewnie za 3 lata SB i IB też za mocno nie stanieją.

Link to post
Share on other sites

Ta stronka może i jest fajna jako jakaś orientacyjna, ale nie można się tak ślepo kierować liczbami. Jaka jest najcięższa rzecz jaką robisz na komputerze? Gry? W grach ten ranking wygląda zupełnie inaczej. Poza tym za 3 lata platforma FM1 nie będzie zbyt wiele warta, bo w sumie niedojrzała. A takie Nehalemy nawet dzisiaj są w cenie, i pewnie za 3 lata SB i IB też za mocno nie stanieją.

 

Przytoczone tutaj testy pclab, moje własne testy (3d mark itp) to już nie są orientacyjne, tylko realne testy (na tej stronie też są realne - passmark jeśli coś ci to mówi- realna wydajność procesora w różnych zastosowaniach),  a więc czym się chcesz kierować jeśli nie liczbami jeśli chodzi o komputery? 01010101 mówi tobie to coś? nic innego jak liczby.

 

Hahaha tak tak , "martwa", "niedojrzała", to określenia ludzi którzy nie mają już argumentów i nigdy nie mieli takiego procesora.

 

Nie ja najczęsciej pracuje, konwertuje filmy, grafika 3d i te sprawy, gry to może 40% czasu spedzonego przy kompie.

 

Za 3 lata nie będzie zbyt wiele warta, a co będzie wiele warte za 3 lata jeśli chodzi o komputery? fm1 potanieje i 1155 potanieje więc wyjdzie na to samo.

 

No własnie nehalemy są w cenie i do tego to używki bez gwarancji  ;) dla tego nie siedze na nehalemie, polityka intela co do $ to moim zdaniem głupota.

 

Gdzie są jakieś fakty, testy, argumenty potwierdzające twoją teze?

 

Zresztą jak już wcześniej wspomniałem:

 

ps. nikt tobie nie każe kupować wymienionych tu procesorów, każdy kupuje to co uważa za stosowne, jest tu tylko przedstawiona cena/wydajność danego modelu procesora który moim zdaniem jest najciekawszy w tej kategorii.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Nie spojrzałeś do mojej sygnaturki? 

 

Tym bardziej nie rozumiem o co chodzi?

 

Jeśli nie wystarcza Tobie ten proc to sprzedajesz i kupujesz g860, jeśli uważasz go za lepszy procesor  ;) zadnej filozofii tu nie ma

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się czytać wszystkiego ale powiem tak:

 

x4 631 jest wg. mnie FAJNIEJSZY (nie mylić z szybszy) od nawet phenoma ii x4 945 a co dopiero jakiegoś athlona ii x4 640. Dlaczego? Po pierwsze - jest dużo tańszy, po drugie, lepszy proces technologiczny, po trzecie w idlu bierze nieporównywalnie mniej papu niż cokolwiek na AM3+, po czwarte wydajność zegar w zegar do CPU z AM3 jest wyższa bo ten ma 2x wiekszy cache drugiego poziomu (pomimo że nie ma trzeciego)

 

Ba. Dla mnie od x4 945 jest gorszy x4 740 FM2. Ogólnie nie rozumiem tych co się zachwycają starymi phenomami ii x4 skoro to są i tak słabe procesory - tzn. odlatują przy pierwszym lepszym i5 nawet w wersji S 65W. Dlatego lepiej mieć stówke w kieszeni i takiego athlona ii x4 631 i dołożyć tą stówkę do grafiki. Dużo lepszy efekt się osiągnie. 

 

Nie ma co też szastać dwurdzeniowo - dwuwątkowo - sandy bridgeami skoro to są inne filozofie. Ogólnie można by podsumować to wszystko tak że wszystko zależy do czego się będzie używało komputer. Moc jest potrzebna tam gdzie się jej używa a nie w benchmarkach. Innymi slowy - grasz w produkcje wymagające 4 rdzeni - kup i5/i7, nie masz kasy - kup x4 AMD , nie grasz - kup sobie celerona albo PDC ivy /sandy. 

 

I to tyle. Nie szastajcie tutaj jakimiś porównaniami że ten CPU kompiluje materiał video w tyle a tamten w tyle bo żaden z Was nie robi tego profesjonalnie. Co to znaczy profesjonalnie? to znaczy zawodowo i z ZYSKIEM.

 

Jak ktoś robi coś zawodowo czyli ZARABIA na tym to nie widzę powodu żeby nie móc zainwestować 1500PLN na mocnego core i7 lga2011. W końcu PROFESJONALIŚCI od remontowania budynków kupują do pracy wiertarki za 2000PLN i młoty udarowe za 3000PLN to nie rozumiem dlaczego nie można kupić HI-ENDOWEGO komputera skoro ten się zwróci - w szczególności że INFORMATYCY dużo zarabiają a i7 jest tańszy niż to co ludzie po zawodówce kupują żeby robić remonty mieszkań. 

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

A ma ktoś testy 651K BE?

 

http://www.techsnyper.com/amd-athlon-ii-x4-651k-black-edition-review/6/ :)

 

Porównywany z i3 2120 (430zł)

 

Swoją drogą wykręcili go tylko do 3.3Ghz haha i to jeszcze samym mnożnikiem, tyle to ja mam 631 wykręcony, 651k to spokojnie 3.6-3.7Ghz, a wtedy żegnaj i3 2120/3220.

 

ps. dziwne że w testach pclab x4 641 3.5Ghz jest nawet słabszy ogólnie od g860 o te 2%????

 

a we wszystkich zagranicznych testach największych portali, g860 nie ma startu do x4 631 po oc, a x4 631 po oc ma wydajność bardzo zbliżoną, równą, lub nawet większą (zależnie od gry) od i3 2100, jak to jest? cuda?

 

Testy z radeonem hd7770 czyli optymalnie (brak narzutu na procka intela, znowu do procka amd lepsza by była karta nv)  ;)

 

Na zakonczenie wynniki mojego proca są lepsze niż tego w tescie po "ich" oc :)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

651K@3.7GHz w Assassin's Creed 3 - średni FPS w Bostonie: 28

 

Dobry test? :>

 

Nie do końca, to własnie jedna z kilku-kilkunastu gier która korzysta z max 2 rdzeni :/

 

Czyli twój athlon idzie na 50% mocy max.

 

Ja to rozumiem ale niektórzy nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją :)

 

Do takich gier 2 mocne rdzenie intela będą prawdopodobnie lepsze.

 

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17900

 

Wymagania jak sprzed 6 lat :)

 

Swoją droga strasznie słaby ten wynnik:

 

http://pclab.pl/art51367-15.html

 

Chyba że grasz w fullhd i ultra detale, ale to w tym momencie raczej wina karty ;)

 

Nie chce mi się instalować i sprawdzać tej gry, ale coś trudno mi uwierzyć w 28fps  :)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

@@kuba83bb, 3 wątki, dokładniej mówiąc. Ogólnie z jakiegoś powodu w tej grze wszystkie AMD oprócz Piledriverów wypadają bardzo słabo. Co do linku z PCLaba, to Revelations chodziło mi bez zarzutu :P

 

 

 

Szatkus, wykręciłeś 651K BE na 3,7?

 

Niestabilnie (powyżej 3.4 z każdymi 100 MHz trzeba bardzo poważnie podnosić napięcie), ale wystarczyło, żeby pograć.

Link to post
Share on other sites

@@kuba83bb, 3 wątki, dokładniej mówiąc. Ogólnie z jakiegoś powodu w tej grze wszystkie AMD oprócz Piledriverów wypadają bardzo słabo. Co do linku z PCLaba, to Revelations chodziło mi bez zarzutu :P

 

 

 

 

Niestabilnie (powyżej 3.4 z każdymi 100 MHz trzeba bardzo poważnie podnosić napięcie), ale wystarczyło, żeby pograć.

 

Mi chodziło o 2 rdzenie na 100% użycia ;) a tak to korzysta nawet i z 4 ale 1- 80%, 2-70%, 3-20%, 4-20% (przykładowo) i wydajności z tego i tak nie będzie (bo to ok 50% wydajności procesora)

 

O kurde to coś słabo z oc hmmm...a próbowałeś fsb podnieść?

 

Widzę że masz płytę dużo lepszą od mojej ;)

 

Napisz więcej info jakie napięcia itp ja na 3.32ghz już miałem 1.5v :) (ale to 720mhz na + i to kręcone tylko fsb)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

Mi chodziło o 2 rdzenie na 100% użycia a tak to korzysta nawet i z 4 ale 1- 80%, 2-70%, 3-20%, 4-20% (przykładowo) i wydajności z tego i tak nie będzie (bo to ok 50% wydajności procesora)

Sprawdziłem dokładnie, po zablokowaniu 1 rdzenia FPS nie zmienia się, po zblokowaniu dwóch spadł tak na oko o jakieś 30%, czyli w grze działają 3 ciężkie wątki.

 

 

O kurde to coś słabo z oc hmmm...a próbowałeś fsb podnieść?

Tyle co znalazłem w necie i z własnych doświadczeń wynika, że dużo skuteczniejsze jest kręcenie samym mnożkiem.

 

 

Napisz więcej info jakie napięcia itp ja na 3.32ghz już miałem 1.5v  (ale to 720mhz na + i to kręcone tylko fsb)

Teraz nie sprawdzę, ale zdaje się, że w BIOSie na 3.5 była ustawiona opcja +0.125V (nie pamiętam jaką to wartością skutkowało). Na 3.6 i 3.7 kończyło się okazjonalnymi BSODami, a nie chciałem przekraczać bezpiecznego napięcia.

 

Jak widzisz ten proc się nie nadaje do OC, podejrzewam, że to może być spowodowane "upchaniem" rdzeni K10, żeby zmieścić układ graficzny. Jak Steamroller okaże się ciekawe to może przejdę na ichniego Athlona albo FX-6. Abo do Intela, ale i3 jest (i pewnie będzie) za cienkie, więc pewnie zostaje i5.

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art51507-5.html

 

Akurat to revelations i różnica miedzy 2 a 4 rdzenie bardzo mała, więc miedzy 2 a 3 będzie jeszcze mniejsza, ale może w ac3 jest inaczej trochę, chociaż wątpie, zapomnieli dać test 3 rdzeni.

 

Tak jak mówie 2 rdzenie na 100% użycia to wszystko co ta gra obsługuje, nie ważne jest rozłożenie na poszczególne wątki tylko suma użycia poszczególnych wątków.

 

Tyle co znalazłem w necie i z własnych doświadczeń wynika, że dużo skuteczniejsze jest kręcenie samym mnożkiem.

 

skuteczniejsze? ;) zegar w zegar kręcenie fsb zawsze wygrywa lub jest przynajmniej na równi ;)

 

 

Teraz nie sprawdzę, ale zdaje się, że w BIOSie na 3.5 była ustawiona opcja +0.125V (nie pamiętam jaką to wartością skutkowało). Na 3.6 i 3.7 kończyło się okazjonalnymi BSODami, a nie chciałem przekraczać bezpiecznego napięcia.

 

Jak widzisz ten proc się nie nadaje do OC, podejrzewam, że to może być spowodowane "upchaniem" rdzeni K10, żeby zmieścić układ graficzny. Jak Steamroller okaże się ciekawe to może przejdę na ichniego Athlona albo FX-6. Abo do Intela, ale i3 jest (i pewnie będzie) za cienkie, więc pewnie zostaje i5.

 

Oj to widze że cieniutko u Ciebie z OC ;) jak to się nie nadaje? :):) :):)

 

ludzie katują te proce napięciem 1.55v :) 24/7, a ty podniosłeś o 0,125v i mówisz że koniec :)

 

Bardzo dziwne u mnie się nadaje do OC a u Ciebie nie...

 

720mhz uważasz za mało jeśli chodzi o OC ???? przykładowo phenom x4 965@4ghz to już prawie max a to 600mhz.

 

Daj mi na 5 min swojego kompa a będziesz miał 3.7Ghz i nie będziesz myślał nawet o zmianie na i3  ;)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

skuteczniejsze? zegar w zegar kręcenie fsb zawsze wygrywa lub jest przynajmniej na równi

Nie wiem jak z innymi, ale na tych procach tak właśnie jest. Nie ja jeden to sprawdzałem (Google). 

 

 

ludzie katują te proce napięciem 1.55v 24/7, a ty podniosłeś o 0,125v i mówisz że koniec

Mówiłem, że na 3.5 trzymałem 0.125, przy wyższych podchodziłem do tej bezpiecznej granicy, ale nic to nie dawało. W tej chwili wszystko na stocku, znudziło mi się kręcenie. 

 

 

Bardzo dziwne u mnie się nadaje do OC a u Ciebie nie...

Patrząc na to, że nieco starsza architektura bez problemu przekraczała 4 GHz, nie mówiąc o SB, IB i nowszych procach AMD to jest śmiech, a nie OC.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z innymi, ale na tych procach tak właśnie jest. Nie ja jeden to sprawdzałem (Google). 

 

Więc ustaw na 3.3 i porównaj z moimi wynnikami a wszystko się wyjaśni ;)

 

test który podawałem x4 651k@3.3ghz mnożnikiem, cinebench 3,78 , mój wynnik 3,87 przy 3,25Ghz fsb.

 

Coś to google cię kłamie ;)

 

Patrząc na to, że nieco starsza architektura bez problemu przekraczała 4 GHz, nie mówiąc o SB, IB i nowszych procach AMD to jest śmiech, a nie OC.

 

Chyba sobie żartujesz :) jeśli 25%-30% więcej wydajności to jest dla ciebie śmiech to ja nie mam pytań ;) sb, ib i5k? ponad 700zł? też znalazłeś porównanie :)

 

Oj kolego jeszcze dużo przed tobą, rozmawiasz ze specem który wszystko co związane w komputerami ma w jednym palcu ;)

 

i5k mogę mieć w każdej chwili, ale nie chce bo lubię dojść do czegoś sam i lubie rzeczy które są wysoko jeśli chodzi o cene/wydajność.

 

nie sztuką jest kupić i5k i podkręcić do 4.5-5Ghz i wywalić przy okazji prawie tysiąc złotych na płyte + procka.

 

Bardzo dziwne jest twoje podejście,  z jednej strony mówisz i podajesz 28fps średnio dla gry, a z drugiej nie chcesz przyśpieszyć proca choć do tego jest stworzony.

 

po oc takiego procka do 3.7ghz wkładasz hd7850 i nie myślisz o zmianie na żadne i5, no chyba że chcesz bić rekordy w benchmarkach a nie po prostu przyjemnie pograć  ;)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

Chyba sobie żartujesz jeśli 25%-30% więcej wydajności to jest dla ciebie śmiech to ja nie mam pytań sb, ib i5k? ponad 700zł? też znalazłeś porównanie

Nie moja wina, że jedyne Intele z K zaczynają się od ponad 700zł. Stwierdzam tylko, że w porównaniu z każdą inną architekturą ta w OC wypada bardzo słabo.

A już inna sprawa, że 25% więcej wydajności to śmiech w zamian za robienie sobie helikoptera w obudowie. Dlatego OC robię dla zabawy, praktycznego sensu to nie ma.

Link to post
Share on other sites

Nie moja wina, że jedyne Intele z K zaczynają się od ponad 700zł. Stwierdzam tylko, że w porównaniu z każdą inną architekturą ta w OC wypada bardzo słabo.

A już inna sprawa, że 25% więcej wydajności to śmiech w zamian za robienie sobie helikoptera w obudowie. Dlatego OC robię dla zabawy, praktycznego sensu to nie ma.

 

Człowieku, lga775 e5200 2.5@4.2gGhz, duże oc no i co z tego ? i tak nie daje rady w dzisiejszych grach nawet po takim oc ;)

 

Słabo? :) pisze ci o procu za 218zł, za 218zł masz z intela g2020, którego oc przy odpowiedniej (droższej) płycie to 5-6% :) to co powiesz na to oc?

 

Nie wiem czy wiesz ale nie porównuje się proca za 218zł do proca za ponad 700zł, to tak jakbyś porównał seicento do subaru imprezy, który szybszy do 100km/h? chyba jasne i oczywiste i jeszcze cieszyć się że subaru wygra? :)

 

Helikopter? :) coż chcesz oc i cisze, kupujesz dodatkowe chłodzenie i tyle, ja jade na boxie i nie narzekam, obudowa zamknięta.

 

Jak dla mnie 4rdzeniowy proc, z takim oc (25-30%), za cene 218zł nowy to najlepsze co jest w chwili obecnej cena/wydajność.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Masz dużo, racji a wiesz dlaczego tak jest? Bo gry nie obsługują więcej niż 3 rdzenie, przykładowo gta 4 na moim sprzęcie (wykorzystanie cpu 68%) to nawet nie 3 rdzenie na 100% ;) żeby były 3 wykorzystane w 100% to musiało by być wykorzystanie cpu 75%.

 

Twoje informacje są przestarzałe. Po forum latają moje screeny z gier udowadniające, że praktycznie wszystko co wyszło przez ostatnie 12 miesięcy wcina całe 8 wątków w moim i7 . Jeszcze jako pierwszy przykład podajesz GTA z 2008 - zlituj się człowieku.

Link to post
Share on other sites

Twoje informacje są przestarzałe. Po forum latają moje screeny z gier udowadniające, że praktycznie wszystko co wyszło przez ostatnie 12 miesięcy wcina całe 8 wątków w moim i7 . Jeszcze jako pierwszy przykład podajesz GTA z 2008 - zlituj się człowieku.

 

Screeny z gier? całe 8 wątków na 100%? (chyba raczysz żartować, w cinebenchu to się zgodzę) :) podaje gta 4 bo zawsze mówiono że to gra wykorzystująca 4 rdzenie a tak nie jest do końca ;)

 

A inne aplikacje które podałem też przestarzałe? (przykład 3dm11, crysis 3)  czepiasz się szczegółów.

 

Chętnie zobacze te Twoje screeny ;)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...