Skocz do zawartości

Z906 czy Z506


Recommended Posts

Gość darkatraz

Siema które z tych dwóch modeli głośników będą lepsze względem kompa. Oczywiście liczy się dla mnie jakość/cena. Mogą być podane nawet inne alternatywy tylko by to był standard 5.1.

 

Max kwota to 1600 zł.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Z506 to szajs. 80% uszkodzone out of box. Ostatnio do serwisu wysłałem szumiące. Opis naprawy: Wymiana subwoofera i satelitki sterujacej.

Finał jest taki, że grają jeszcze gorzej niż wcześniej. O ile szum można było w miarę zaakceptować to teraz pojawiają się zniekształcenia w całym paśmie sygnału. Na naprawę oczekiwałem około miesiąca.

 

Z906? Wcale nie lepsze.

http://img6.imageshack.us/img6/8066/ssa47743.jpg

 

To czarne w prawym dolnym rogu transformatora to spalenizna. Z drugiej strony wcale nie lepiej. Między płytką a czarnym kablem widać folię izolującą. Od połowy transformatora folia jest odklejona (jaśniejszy kolor). Przyczyną tego była wysoka temperatura a dokładniej ogień.

 

Głośniki to te same przetworniki które pakują do wszystkich zestawów serii Z (mowa o wyższych zestawach).

 

Satelity od S550 wcale nie są większe (no może poza centralną bo tu są trzy głośniki). Umożliwiają zawieszenie na ścianie - czego nie zrobisz w Z506. Do tego te ostatnie są tak solidnie wykonane, że zmieniając poziom głośności jedną ręką trzeba trzymać satelitę a drugą kręcić potencjometrem bo w przeciwnym wypadku (w zależności od trafionego egzemplarza) nie przekręcisz regulatora tylko całą satelitę.

Panel (brakuje mi słów aby dokładniej opisać ten twór) sterujący od Z906 na tym polu wcale nie jest lepszy. Trzeba uważać, żeby kabel go nie ściągnął z biurka, tak kabel. Jak znajdę trochę czasu to utnę przewód od panela i wrzucę na wagę z dokładnością 0.05g. W rękach czuć, że cały przewód jest cięższy od urządzenia, do którego jest podłączony. W środku jest tyle miejsca, że mogli dołożyć kawałek metalu aby go dociążyć tak np Edifier w S550 i innych korzystających z tego samego sterownika.

Cały ten sterownik a dokładniej jego wygląd widać, że projektował jakiś 10 latek, którego dziadek do szkoły odwozi starą Toyotą Corollą i to jeszcze w dieslu bez klimy i elektryki - jednym słowem golas a zarazem brzydal. Wstydziłbym się takie coś postawić koło monitora, nawet jeżeli byłby to stary zapyziały CRT.

 

Najlepsza jest jednak jakość dźwięku obu zestawów. Najlepiej na tym polu oczywiście zaprezentują się S550. Wszak dwa przetworniki elektroakustyczne odseparowane od siebie zwrotnicą zagrają lepiej niż jeden szeroko-pasmowy. Następny w kolejce jest.... uwaga, Z506. Ze względu na to, że głośniki w satelitkach mają mniejszą średnicę lepiej odtwarzają górę pasma, której w Z906 brakuje.

 

Plusem Z906 jest ilość wejść oraz sprzętowy dekoder DD i DTS oraz mały pobór prądu w trybie stand-by. To by było na tyle jeżeli chodzi o plusy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Pomimo tego, że te głośniki to szmelc i plastik-fantastik to o dziwo oferują nawet przyzwoitą jakość dźwięku. Są lepiej zestrojone niż inne zestawy (Z906, Z-2300, Z-5500). Nie ma takiej dziury między satelitami a subwooferem jak w pozostałych.

 

Jest tylko jedno ale - CENA!

Najtaniej w sklepie idzie je kupić za 500zł + KW. Cena nie jest adekwatna do jakości wykonania i oferowanego dźwięku.

Ja za swoje dałem 100zł co moim zdaniem jest właściwą kwotą za te głośniki.

 

@tomek78

 

Ta firma nic mi nie zrobiła. Po prostu lubię uświadamiać ludzi za co płacą. Za niedługo wezmę się za głośniki innych firm, już mam Edifiera S550  :evil:

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

To dobrze ;) Dalej jednak nie widzę sensu płacenia za "pierdziawki" Z-906 skoro w tej samej cenie można dostać już coś normalnego - S550.

Ja nie narzekam miałem 6 lat Z-5500 sprawowały się bardzo dobrze teraz posiadam Z-906 i jestem bardzo zadowolony :)

 

każdy kto do mnie przyjedzie to mówi ale te głośniki mają moc i duży bass :D

Edytowane przez Light56
Link to post
Share on other sites

każdy kto do mnie przyjedzie to mówi ale te głośniki mają moc i duży bass

 

 

Typowe myślenie prostych ludzi. Jak nap :cenzura: la basem to jest najlepsze na świecie.

Dźwięk słyszalny zawarty jest w przedziale od 20Hz do 20000Hz z czego za bas odpowiada pasmo tylko do 100-150Hz.

Jaki to jest procent z 20 tysięcy? 0.75% całego pasma.

 

Jak się kupuje sprzęt żeby grać jednym głośnikiem to już lepiej te pieniądze przepić albo zgubić moim zdaniem.

 

Na YT wrzuciłem film co się dzieje jak satelity od Z906 otrzymają dźwięk poniżej ich częstotliwości odcięcia czyli mniej niż 160Hz.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

z tym przedziałem to trochę przesadziłeś, dolną granicę basu mamy klasycznie przy 60Hz (niektórzy wokaliści basowi schodzili nawet do 55)

a tak poza tym to całkowicie się z tobą zgadzam

 

Pisząc do 150Hz miałem na myśli zakres od 0, czyli 0-150Hz. Ten przedział odpowiada za bas i kick-bass. Powyżej tej częstotliwości głośnik niskotonowy przestaje grać i zaczyna się mid-bass, którego tak jak i kick-basu w komputerowych zestawach nie ma.

 

Rękę daje sobie uciąć, że te plastikowe tofifi które polecał Diego_90 także mają dziurę w paśmie albo sub gra zbyt wysoko aby nadrobić braki satelit.

Link to post
Share on other sites

 

Rękę daje sobie uciąć, że te plastikowe tofifi które polecał Diego_90 także mają dziurę w paśmie albo sub gra zbyt wysoko aby nadrobić braki satelit.

 

nie musisz, to bardziej niż pewne, w większości tych tworów subwoofer poza subbasem gra jeszcze bas i midbas, a i często o mid zahacza, dlatego potem brzmi to tak kluskowato

 

 

Dobra. Wszystko pięknie i cacy ale o co chodzi z bass-reflex ?

 

taka forma paczki, oczywiście ma kilka wariantów, w subwooferach najczęściej głośnik gra w tylną ściankę, od której fala odbija się i trafia do tunelu, a potem na drugą membranę pasywną, tu masz trochę na ten temat

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bass-reflex 

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

To w takim razie te edifiery od Diego_90 też są lipne ??

 

To ma być do kompa, a nie kino domowe. Ja na kompie tylko gram i słucham metalu oraz rock'a. Nic więcej nie robię z aktualnymi Creative T20 (stary model).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...