Skocz do zawartości

Zestaw PC za 4500 + do gier i nie tylko.


Recommended Posts

Witam mam zamiar zakupić zestaw PC do gier oraz lekkiej pracy przy obróbce zdjęć.

Komputer ma mi służyć jak długo tylko będzie mógł.

Po przestudiowaniu wielu stron i forów złożyłem coś takiego.

Coś do poprawki albo wymiany według was?? Jestem otwarty na propozycje.

Zastanawiam się czy nie zamienić tego i7 na tańsze o 200 PLN  i5 3579k

Nie wybrałem również obudowy więc czekam na propozycje (chciałbym żeby miała USB 3 i ładny wygląd gdyż będzie stała na biurku, poza tym nie mam potrzeby żeby posiadała zbędne bajery.) Myślałem nad Zalman Z11 plus lub Z9 plus

 


                        Intel Core i7 3770 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, HD4000, 77W)


                        Asrock Z77 Extreme4, Z77, VGA, HDMI, DVI, DDR3, SATA3, GBLAN, ATX, LGA1155


                        DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX Blu XMP (2x4GB, DualDDR, CL9)


                        WD 1TB, SATA-III, 64MB, 7200obr/min, (WD10EZEX) Blue oraz

OCZ 128GB SSD, 2.5", SATA/600, 560/430, Vertex4


                        DVD-RW Pioneer DVR-S20BK SATA BOX Black


                        Radeon HD7970 Gigabyte 3072MB GDDR5, 2xmDP, HDMI, DVI, PCI-E Ultra 1100/6000

 

Zasilacz do obudowy ATX 700W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

 

Do całego zestawu mam już monitor Asus MX279H

Nie myślę że będę podkręcał ten zestaw ale nie zapieram się, przyszłości mogę to zrobić w małym stopniu.

Edytowane przez RicoMG
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zestaw fajny ale nie rozumiem czemu całkiem inny od tamtego. Dlaczego ten radeon z gigabyte nie może być?? Jest szybszy a różnica w cenie to tylko 50 PLN.

No i dysk twardy 500 to stanowczo za mało na dzisiejsze realia a 16 GB ramu to nie do wykorzystania przecież, na płytach głównych się nie znam ale MSI do mnie nie przemawia. Jeśli chodzi o chłodzenie CPU to narazie nie potrzebuje tego.

Może ma ktoś jeszcze jakąś inną propozycje zmian?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Moż być Gigabyte tylko ja dałem Szafirka by się w budżecie zmieścić. Tak samo dysk, jeśli możesz dołożyć to weź http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__8/id_produktu__4356/__Dyski_Twarde_HDD_Seagate_Barracuda_7200_14_1TB_64MB_Cache_S_ATA_3/ - bardzo wydajny jednotalerzowiec. Płyta, którą dałem jest bardzo dobra więc możesz być spokojny - oc nie będzie problemem. Ale niech się inni może też wypowiedzą bo co ja tam wiem. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

no akurat między 43 a 45 jest śmieszna różnica cenowa więc nie ma co schodzić niżej. A jeśli chodzi o te przyspieszacze USB RAM i LAN z AsRock to nie ma co według ciebie w to wierzyć? Jeszcze tak po testach patrząc ta msi ma słabą jakość dźwięku ale tu też nie wiem czy wierzyć.



A co myślisz o vertax 3?? Bo na Aito to akurat ten dysk jest dostępny. Zamawiam na Agito bo mam mały rabat za poprzednie zakupy.

Jak możesz żuć okiem co jest warte uwagi z dysków ssd 120g.

Edytowane przez RicoMG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...