Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje pilnej pomocy w zdiagnozowaniu usterki "prawdopodobnie" usterki dysku.
Wczoraj złożyłem zestaw wszystko działa, system się zainstalował, wszystko hulało. Właśnie hulało  przed chwilą czyli może dokładnie 24h od złożenia zestawu podczas grania, wyskoczył blue screen i zaczeły się jaja, po resecie chodzi dramatycznie wolno( do windowsa nie wszedłem) ale do  wejścia w uefi to trzeba mieć anielską cierpliwość, dioda od dysku świeci cały czas i z dysku słychać tyk tyk tyk tyk gdy w końcu przemieli "stronę początkową" czyli moment kiedy można wejść do biosa następuje czarny ekran  wyświetla się " Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and pres a kay"
Dodam że próba ponownego zainstalowania systemu nie jest na moje nerwy, tak samo jak reset cmosa
mam nadzieje ze to tylko dysk padł ale niech poznam wasze zdanie
acha konfiguracja
Procek:  Intel i5 3750K
chłodzenie: Macho 02
Mobo: MSI Z77a-g45
RAM: Kingstron dual 2x4gb 1600mz
Grafika: Asus GTX 670 OC

Zasilacz Corsair CX600M
D Y S K: WD CAVIAR 1 TB BLACK
Buda: Cooler Master HAF 912 plus

Link to post
Share on other sites

Dodam że próba ponownego zainstalowania systemu nie jest na moje nerwy, tak samo jak reset cmosa

 

Reset cmosa to przecież tylko zworka albo wyciągnięcie baterii na parę minut, to nie aż taka tragedia :)

 

Możesz spróbować resetnąć bios.

 

A ponadto:

 

- spróbuj wpiąć inny dysk do tej konfiguracji i wykluczysz reszte

- wepnij dysk do innego kompa i sprawdź jak się zachowuje

 

Najłatwiej będzie jak masz możliwość wpięcia tego dysku jako drugi do innego kompa i odpalenie ze sprawnego dysku i systemu programu HD Tune w celu przeskanowania tego wadliwego dysku pod kątem uszkodzonych sektorów i sprawdzenie odczytów SMART. 

 

A dokładniej to jaki to dysk tak przy okazji? 

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

bo jest/był bardziej awaryjny, obejrzyj sobie statystyki, WD miał z reguły najmniejszy odsetek uwalonych/uszkodzonych sztuk oddanych na gwarancję, niemniej teraz się to trochę zaciera, bo obie firmy oszczędzają na czym mogą, zobaczymy jak będzie w tym roku

 

tak to wyglądało na 2012

http://www.behardware.com/articles/862-6/components-returns-rates-6.html

Link to post
Share on other sites

Tak czytałem te statystki. Ale 1-2 % ogólnie to nie jest aż tak duża różnica to po pierwsze. Po drugie pokazane są 2,3 Terabajtowce i sytuacja może być inna od 1 Tb.

 

Ważnym jest też jak duży jest zbiór tych dysków, bo nie jest napisane ile jaka firma sprzedała tych dysków.

 

Seagate mógł sprzedać 100 000 dysków i odsetek zepsutych to 3 % i zepsutych dysków na rynku będzie 3000, a WD przy produkcji 200 000 wrzuci na rynek 6000 zepsutych dysków. Ze względu statystyki/arytmetyki nie robi to różnicy bo chodzi o stosunek między dobrymi a złymi dyskami. Jednak awaryjność pod postacią liczb w popularnych modelach może być bardziej widoczna.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Wszystko teraz pada po wyjęciu z pudełka dobrze że nie widzisz jak produkuje się moduły (panele) w LG Display bo byś tego gówna za dopłatą nie brał PS produkcja na wszystkie inne firmy prócz HP Samsung Yjama Reszta to matryce z Biskupic

Link to post
Share on other sites

Z KOREII przyjedza

 

 

IPS  oni nawet nie wiedzą co to jest 1080P fullhd albo 1920-1080 to z czym do ludzi

 

Tylko batem po plecach potrafią i urlop zabierać kiedy są święta albo 12h robić na dniu wolnym od pracy gdzie jedzie tylko linka 1 sztuka

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...