Skocz do zawartości

Upgrade PC. 1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez B o r o,

Recommended Posts

Cześć, nadszedł znów ten czas, kiedy warto byłoby trochę polepszyć PC.

 

Aktualny sprzęt prezentuje się tak:

 

Płyta Asrock - N68C-GS FX

Procesor - AMD Phenom 955, nie podkręcany.

Karta Graficzna - Gigabyte Radeon 6850

RAM - 2x4gb Goodram 1333 DDR3. 

Zasilacz - FSP Fortron 500w 80+ bronze.

Dysk WD Black 1tb.

 

 

Będę modernizował tego PC w dwóch turach.

 

W pierwszej chce zmienić kartę graficzną, zasilacz, obudowę i chłodzenie na cpu.

W drugiej turze (maj/czerwiec) płyta/cpu na intela, będę celował w i5 2500k.

 

Budżet wynosi do 1500 zł, oczywiście w razie czego mogę dodać te 100 zł, ale wolałbym nie przekraczać 1500zl.

 

Myślę o GTX 660 lub 660Ti, ale co do reszty nie mam pomysłu, chciałbym tylko żeby obudowa nie miała żadnych diod czy czegoś tam, najlepiej żeby w ogóle nie świeciła.

Może być tez karta z rodziny AMD. Zasilacz oczywiście jakiś mocniejszy, żebym nie musiał późnej przy zakupie cpu znów go zmieniać.

 

Interesuje mnie również dysk SSD na system, ale nie wiem w której turze bym go kupił, może być też w pierwszej kosztem karty graficznej, bo nie jestem pewny budżetu na drugą turę, ale to opcjonalnie. 

 

Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycję, rozważę każdą http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

 

Pieniądze ze sprzedaży aktualnej karty i reszty, przeznaczę na cpu/płytę.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Radeon 7950 oraz SPC Gladius X80 (obudowa posiada włącznik/wyłącznik diod wentylatorów).

Jeśli chodzi o zasilacz, to ja nie widzę potrzeby jego wymiany. No chyba, że bardzo zależy Ci na modularnym okablowaniu, to wtedy można jeszcze coś pozmieniać :)

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Zostawienie tego zasilacza to nawet lepsze wyjście, tylko nie byłem pewien czy wystarczy, bo kiedy kupowałem tego phenoma i 6850 to ludzie na forach pisali, że będzie na styk, więc myślałem że przy kolejnej modernizacji trzeba będzie go wymienić na coś nowszego.

 

Co do obudowy, naprawdę fajna, tyle że dla mnie 360zł na obudowę to trochę za dużo, bo chciałbym jeszcze chłodzenie na CPU, no chyba że w przypadku tej obudowy te chłodzenie nie było by potrzebne i temperatury były dobre, na phenomie jest chłodzenie boxowe.

Link to post
Share on other sites

1500zł? 

 

-Zależy w co będziesz robił na tym komputerze, ale szczerze nie potrzebne to.

-Hmm? GTX 660 lub 660ti wydaje mi się że będzie to zły wybór do gier jeśli oczywiście grasz na PC, moim zdaniem bierz AMD 7950 lub 7870, ponieważ gdyż są wydajniejsze w przypadku gier.

Processor- wydaje mi się że może być ok ale jeżeli cena jest bardzo podobna do nowej i bardziej wydajny  i5 3570k, gdyż jest to najnowsza wersja intela i najlepszy processor serii i5 lub jeżeli Ci zależy żeby było tanio, weź coś z firmy AMD serii FX najlepiej 6/8 rdzeniowy processor lub tańszą i wydajną i3.

- Obudowa, czytałem twoją poprzednie komentarze i widzę że nie chciałbyś wydać z 300zł na obudowę, hmm mógłbyś wziąć z firmy Bitfenix nie wiem ile dokładnie kosztują ale jest to nie znana firma, ale mają dobre chłodzenie, kumpel mi mówił że są tanie i wydajne, ale nie jestem 100% pewien czy kosztują poniżej 300zł, możesz sprawdzić Bitfenix Raider.

- W przypadku SSD wydaje mi się że nie będzie Ci potrzebna, ale jeśli jesteś bardzo spragniony tym możesz wziąć coś z OcZ, słyszałem że robią jedne z najlepszych SSD. :) Myślę że pomogłem w czymś, jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz.

Edytowane przez HyperPL
Link to post
Share on other sites

@UP Proszę Cię, nawet nie polecaj mu FX - ów  :rotfl:

 

Jeśli chodzi o obudowę, to według mnie Bitfenix Shinobi jest fajną obudową za nie duże pieniądze. Za około 200 zł możesz również dostać polski produkt, czyli SilentiumPC Gladius M40.

Natomiast jeśli chodzi o dysk SSD, to ja bym się kierował w stronę Samsunga (model 830), ze względu na rzadsze problemy, niż z OCZ.

Link to post
Share on other sites

FX to nie taki głupi pomysł jakby się wydawało... Zwłaszcza że w nowych grach co raz częściej FX'y pokazują pazur. Do tego koszt zakupu platformy z Visherą jest relatywnie niższy niż platformy z i5 serii K. W przypadku gdy liczymy gotówkę, FX to rozsądny wybór. 

Link to post
Share on other sites

Co do Intela, chcę się przesiąść na tą platformę, kalkulując wszystko, na drugą turę będę miał zaoszczędzonych ok.1300zł+ pieniądze ze sprzedaży aktualnej karty,procka czyli razem ok.1800zł

Mam zamiar kupić wtedy płytę główną Asrock p67 pro3(b3) + na tę chwile Intel Core i5 2500k. wyjdzie to jakieś 1300zł, zostanie 600 na dysk ssd i wtedy już mocniejszy zasilacz o ile będzie potrzebny.

 

Komputer będzie do gier, aż się dziwnie sobie że nie wspomniałem o tym w pierwszym poście.

 

Chciałbym już dziś złożyć zamówienie, myślę że jednak kupie teraz tego radeon 7950 tylko od kogo? Sapphire?

Nad obudową pomyślę, ale wybiorę którąś z w/w.

Jeszcze tylko te chłodzenie na CPU, tak do 100=150zł, jakie warto kupić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...