Skocz do zawartości

Crysis 2 - Niesamowity mod MaLDoHD v4.0


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zainstalować tego moda tylko nie wiem dlaczego jeśli obecnie mam ustawienia grafiki na ultra to mam zmienić na ekstremalne przed jego instalacją tak jak polecono to benchmark.pl ?

Czy to oznacza, że po jego instalacji nie ma już możliwości zmiany ustawień graficznych?

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/crysis-2-maldohd-v4-0-gra-pobierz-mod-download.html

 

Czy po jego instalacji jest potem możliwość jego odinstalowania tak by gra wróciła do stanu przed instalacją moda?

 

Może podzielicie się także waszymi wrażeniami odnośnie tego moda. Jedni piszą, że wiele poprawia i ilość FPS wręcz wzrasta a inni, że spada.

 

Z zaleceń redakcji benchmark.pl co do obniżenia jakości grafiki z ultra na ekstremalne można wnioskować, że ten mod powoduje spadek FPS i zleca się obniżenie ustawień graficznych na ekstremalne przed instalacją.

 

 

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

tak jest w instrukcji to tak lepiej zrobic :P

o wiele lepsze textury niz hires pack i wiuecej tesselacji ;)

 

moje obrazki ;)

http://zapodaj.net/images/59fbf8ed45101.jpghttp://zapodaj.net/images/7674332125e98.jpg

http://zapodaj.net/images/6f9ed2c9ef47a.jpg

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak zjechać z ultra na ekstremalne. A czy jest potem opcja odinstalowania samego moda czy trzeba całą grę od nowa stawiać ?

 

Napiszcie jeszcze jak z wydajnością po instalacji moda ? Mam liczyć na spadek FPS czy wręcz poprawę w co specjalnie nie wierzę :-(

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem tego moda tak jak instrukcja nakazuje i jak wczytuje moje stare save-y to grafika w tych lokacjach się wali?

Muszę zaczynać grę - kampanię od nowa - wtedy wszystko chodzi ok?

 

Mieliście podobny problem ?



Ten mod wygląda kosmicznie. Tyle, że od nowa trzeba przechodzić. Po instalacji ustawiłem grafikę z ekstremalnych na ultra.

Gra lepiej chodzi z tym modem (więcej FPS) niż bez niego - SZOK !

Link to post
Share on other sites

Fakt od nowa.

 

Jeszcze mam pytanie.

Po rozpakowaniu

Crysis2_MaldoHD4.0.zip

i dalszych zip-ów, które rozpakują się z pobranego pliku otrzymujemy:

 

MaLDoHDv4_Installer

MaLDoHD 4.0 FIX 1

MaLDoHD 4.0 FIX 2

 

Instaluje moda z katalogu installer wskazując ścieżkę gry i wszystko działa. Do czego służą 2 pozostałe katalogi ?

Link to post
Share on other sites

Ja normalnie dałem zastąp wszystkie i to co miał zastąpić to zastąpił a to co się nie zastąpiło to się dorzuciło jako dodatkowe pliki. Popatrz na katalogi i skopiuj je tak żeby pasowało do tego co masz w katalogu z grą :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Potrzebuję pilnej odpowiedzi gdyż właśnie "moduję" Crysisa 2-kę. Czy przed instalowaniem moda MaldoHd wystarczy "zwykły" Crysis 2 z patchem 1.9 (obsługa dx11)? Czy muszę jeszcze zainstalować jakieś wcześniejsze dodatki typu HiResTextures? 

 

Dobra już wiem, że trzeba jeszcze doinstalować Tesselation Pack i HiResTexture Pack (sorry jak poprzekręcałem nazwy). 

Edytowane przez szary_turbo
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zainstalowałem ostatnio 1.9 + dx11ultra pack + HDtextures + MaldoHD i powiem wam, że przybyło tej teselacji ale nie jest to jakieś mega rewelacyjne. Tekstury jak brzytwa ale nie wszystkie. Sporo jest niepodmienionych. Grafika pomimo tych efektó jest nierealistyczna. Woda jakaś taka dziwna. W c1 jest ładniejsza nawet pomimo zmodowania c2. Battlefield 3, jeśli dostałby taką paczke tekstur pokroju MaldoModa wyglądałby lepiej niż zmodowany c2.

Jestem tą grą trochę zawiedziony po tym co widziałem w c1. Grafika od strony technicznej jest bardzo dobra ale jej odbiór psuje jej nierealistyczność/sztuczność.

Jeszczed zaatakuje c1+reli2, zobaczymy jak tam wypadnie grafa.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Mod robi wrażenie. Po zagraniu w crysis 2 z modem maldo względem crysis 1 jest już dziś przepaść. Pewnie te palmy/wegetacja i realistyczne oświetlenie może się podobać wciąż przy crysis 1, jednak jak widzę te idealne i wystające tekstury przy dwójeczce to jednak jest już to różnica generacji, tekstury przy crysis 1 są po prosty płaskie i rozmazane, nawet z teksturepackami (które w istocie są tylko wyostrzonymi oryginałami, tzn wciąż są słabe). Mało tego odpalając ostatnio crysis 1 zauważyłem też gorsze modele postaci i obiektów na we wnętrzach pomieszczeń (w crysis 1 koło to prawie że kwadrat :D)

 

Chciał bym by każda gra miała takie wystające i ostre tekstury jak crysis 2, nawet w trójce nie ma aż tak doskonałych. Jest tez pewna dziwna kwestia odnośnie tego moda. Jak widać teselacji jest bardzo dużo, całość wygląda super a jednak chodzi to znacznie szybciej jak podstawa :D, Maldo to jednak ma talent bo średni fps jaki mam przy 1080p to 80-90fps (podstawa 70). 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...