Skocz do zawartości

LAN 60Mbit/s, Wifi 21Mbit/s....


Recommended Posts

Witam,

posiadam od kilku dni internet fiber 60 Mbit/s z UPC z modemem cisco. Postanowiłem

podłączyć do sieci więcej urządzeń dlatego zdecydowałem się zakup

routera z odbiornikiem po usb (Router BR-6675nD i odbiornik Wifi EW-7733UnD) nadają w standardzie N do 450Mbit/s i są dwuzakresowe.


Na kablu LAN mam stabilne osiągi ~57Mbit/s czyli prawie maksymalną
wartość zgodną z umową UPC. Podobny test ale Wifi daje przepustowość na
poziomie 21 Mbit/s. Teoretycznie to strata 2/3 syganłu....http://forum.edimax.pl/images/smilies/icon_e_sad.gif Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki jak wycisnąć więcej z tych urządzeń ?

Połączenie wifi testowałem na częstotliwościach 2.4 oraz 5 Ghz. Osiągi prawie identyczne, sygnał mam ma poziomie 100%, szyfrowanie WPA2(mixed), na karcie usb ustawiłem z poziomu właściwości sterowników Gaming/multimedia oraz IEE801.n na Enabled.

Pośba o wskazówki czy jest szansa na wiecej niż 21 Mbit/s.

 

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Pobierz program inSSIDer i daj sceena z zakładki 2,4 GHz lub 5 GHz (zależy, na czym nadajesz). Ustaw w routerze standard N, bo zakładam, że tu o to chodzi, bo skoro na 2,4 i 5 GHz (który jest w naszym kraju z reguły pusty) jest tak samo + masz 21 Mb/s a standard g ma maksymalną prędkość do 20-22 Mb, to oznacza, że router nadaje w standardzie g.

Przestaw na standard n i powinno pomóc. Jeśłi nie (w co wątpię) pobierz, zainstaluj i daj screena z inSSIDer'a.

Link to post
Share on other sites

SUKCES! http://forum.edimax.pl/images/smilies/icon_e_biggrin.gif
Udało się uruchomić pełne 57 Mbit/s na Wifi 5Ghz:) 2.4 nawet nie sprawdzałem
bo już mi się nie chciało ale to co zmieniłem w ustawieniach routera:

1. 2.4 ghz zostawiłem na B + G (A + N na 5ghz) (domyślnie BGN były dla dwóch zakresów)
2. w advanced options ustawiłem na powyższych częstotliwościach ENABLED dla WMM
3. z WPA2(mixed) przełączyłem na WPA2(AES) chodź i tak karty (odbiorniki wifi) pracowały na AES
4. WPS wyłączyłem

Obstawiam że punkt nr 2 odegrał tu chyba największe znaczenie.

Edytowane przez Powah
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...