Skocz do zawartości

który tani super zoom jest lepszy?


Recommended Posts

Witam. Poszukuję taniego a za razem dobrego aparatu z rodziny super zoom. Aparat głównie będzie używany na wakacjach do robienia fotek w plenerze. Powinien również dobrze prawować się w trybie filmowania ( tryb filmowania z wykorzystaniem zoomu i dźwiękiem ). To są moje propozycje:

Fuji FinePix S4500

Nikon COOLPIX L310

Samsung WB100

Jestem otwarty na inne propozycje. Najlepiej żeby aparat był w przystępnej cenie 500-700 zł nie więcej

Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania Olympusa SP-565-UZ z aż 20x zoomem optycznym, 10mpix matrycą z kablem usb, audio-wideo, kartą xD 2GB, instrukcją, pudełkiem i z paskiem do zawieszenia aparatu za JEDYNE 400zł z przesyłką. Za dodatkowe 50zł mogę sprzedać bardzo fajny futerał na ten aparat. Aparat bardzo mało użyany, już od ponad roku leży w szafce, aktualnie zdjęcia robię tylko telefonem.

Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz, isteje możliwość wystawienia na allegro.

 

Zastanów się czy naprawdę jest potrzebny Ci taki aparat, aparaty typu ultra zoom nie robią zdjęć lepszych od kompaktów, a są niestety mniej poręczne, nie schowasz go do kieszeni, tylko musisz go cały czas nosić na jakimś pasku lub w ręce co nie jest za wygodne.

Link to post
Share on other sites

Koniecznie potrzebujesz aparatu z zoomem >20x ? Biorąc w tej samej cenie aparat kompaktowy na matrycy CMOS z zoomem 14-18x uzyskasz nieporównywalnie lepszą jakość zdjęć. Bardzo często ludzie kupują tani superzoom i potem niespodzianka, że przy lekko niesprzyjających warunkach zdjęcia są do d... znaczy kiepskie.

 

Z tych co wymieniłeś żaden nie powala, właściwie wszystkie cztery (Fuji, Nikon, Samsung, Olympus) to taki sam szajs, chyba tylko samsung pozwala na filmowanie z użyciem zoomu OPTYCZNEGO, ale stabilizację ma tragiczną(!!!). Jakość zdjęć na poziomie sprzętu za 350 zł.

 

Ja bym proponował:

- Canon PowerShot SX220 - 14x zoom

- Samsung WB750 - 18x zoom

 

Canon trochę lepszy od Samsunga kosztem zoomu. Oba te aparaty gwarantują nieporównywalnie lepsze zdjęcia, niż jakikolwiek superzoom do 1000 zł, a kosztują mniej niż 2/3 tej kwoty. Spokojnie znajdziesz je za 500-700 zł. Dodatkowo oba kręcą filmy w FullHD. Ten WB750 chyba najlepiej odpowiada twoim wymaganiom (cena + zoom + dobre filmy).

Link to post
Share on other sites

Duża jest różnica miedzy tym Samsungiem WB750 a Olimpusem 620?

Ciężko nawet porównywać. WB750 jest na matrycy CMOS BSI, wskazany Olympus jak i pozostałe aparaty z pierwszego posta są na CCD. To jest ogromna różnica technologiczna, widać to po zdjęciach szczególnie z dużym zoomem właśnie. CMOSy są szybsze, jak i lepiej sobie radzą w słabszym świetle. Pomiędzy poszczególnymi aparatami na CMOSach też są różnice, akurat ten samsung wiem że jest naprawdę niezły biorąc pod uwagę niską cenę i duży zoom. Na pewno nie dorówna aparatom Canona czy Sony na takich samych matrycach, ale Canon SX240 czy Sony HX10 to wydatek ok 900 zł. Tak więc jak chcesz coś z dużym zoomem, żeby było tanie i przyzwoite to bierz WB750. Jakbyś miał nadmiarowe 200-300 zł to na pewno trochę lepsze będą Canon lub Sony.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jak już dokładać to do Canona lub Sony. Ten fuji to strasznie nieudana konstrukcja (podobnie jak cała linia superzoomów tej firmy). Na pewno będzie robił lepsze zdjęcia od superzoomów na CCD, ale nie widzę sensu w dopłacaniu do czegoś równie słabego w porównaniu do konkurencji. Dokładniej o tym tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/71715-fujifilm-finepix-hs25-exr-co-sądzicie/?p=874135

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...