Skocz do zawartości

1333 Mhz zamiast 1600


Recommended Posts

To w takim razie ja nie wiem jaka jeszcze może być przyczyna takiego zachowania...

 

Podam zestaw, może to komuś coś podpowie:

 

PSU: Ocz sxs2 500W

MOBO : Msi b75ma-p45

CPU: Intel Pentium G2020

RAM: 2X2GB Crucial Ballistix DDR3 1600 MHz CL8

GRAFIKA: asus gts 450 1GB

Link to post
Share on other sites

Timingi zmienianie recznie wraz ze zmiana napięcia, niestety sytuacja niezmienna. Pamięci są w slotach 2# i 4# bo tak dzialają w dualu.

Póki co nic nie pomaga... spróbuję przełożyć je do 1# i 3#, ale wątpie, że to może mieć wpływ. Tak przy okazji, Click Bios II na tej płycie jest dziwny, czasem ustawienia same sie zmieniały i niestety mało intuicyjny jest interfejs, przynajmniej dla mnie ^^

Dodam jeszcze, że wszystkie opcje typu spread spectrum, EIST oraz oszczędzanie energii mam wyłączone, więc wciąż jest to dla mnie zagadką ;/

Link to post
Share on other sites

jednak bazowo w kazdym z benchmarków bez zmian

jakich zmian?

aktualną prędkość pokazuje Ci np CPU-Z w zakładce Memory, powinieneś mieć wartość ok 800MHz [2*800 = 1600]

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Też mam problem z pamięcią 

 

Kupiłem taką pamięć Patriot 2X4GB Sector 5 1600MHz pc3-12800

Płyta główna Asus M5A97pro 

Procesor AMD Phenom 2 X4 955BE podkręcony z 3200GHz do ~4000GHz przez FSB 220 * 18.0

 

Problemem jest to iż pamięć nominalnie (ustawione przez bios) na takiej konfiguracji działa z prędkością około1172MHz ja zmieniłem szybkość na 1466 i to niestety ostatnia opcja na której pamięć wstaje :( 

Pytanie moje jest takie: jak ustawić te 1600MHz lub ewentualnie ciut więcej po OC czyli 1760

Niestety moja wiedza na temat pamięci RAM jest mała 

 

Dodaje zdjęcia z bios:

http://pokazywarka.pl/dmggz6/

Link to post
Share on other sites

CPU-Z w zakładce Memory, powinieneś mieć wartość ok 800MHz

 

Owszem powinienem, bo po to kupiłem pamięci 1600 Mhz, niestety efektu, bo wielu próbach osiągnać nie potrafię... 

 

Co do CPU-Z:

 

http://imgupload.pl/images/69672729498577946917.png

 

Chociaż jak się dobrze zastanowić to obecne timingi nawet przy częstotliwości 1333 (2 x 666), są chyba wydajniejsze... niż 1600 cl 8, mam rację?

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Chociaż jak się dobrze zastanowić to obecne timingi nawet przy częstotliwości 1333 (2 x 666), są chyba wydajniejsze... niż 1600 cl 8, mam rację?

jakby się tak w ogóle zastanowić, to różnica pomiędzy 1333 MHz, a 1600MHz jest znikoma :P

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

Ale jest i skoro, producent sprzedaje 1600, to qrcze, czemu nie można korzystać z 1600? ;/

Płyta blokuje... albo kontroler w procesorze. Innego rozwiązania nie ma. Z tego co mi wiadomo Phenomy II obsługują maksimum DDR3 1333Mhz a wszystkie wyższe to już wynik podkręcania - spróbuj zwiększyć FSB z 200Mhz na więcej, powinno pomóc - ale przez to podkręcisz nie tylko pamięci ale i procesor - zatem uważaj... ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety płyta b75 nie ma opcji zmiany FSB :)

... Chyba to jedyne wytłumaczenie, masz rację. Poprostu za słaby procesor, jak na tak słąbą płytę główną i widocznie, dopiero przesiadka na i3/i5 pomoże.

Szkoda, jeśli taka jest prawda :(

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

Niestety płyta b75 nie ma opcji zmiany FSB :)

B75 jest pod Ivy zatem powinna obsługiwać 1600Mhz o ile masz taki procesor. jesli masz Sandy to trudniejsza sprawa.

Próbowałeś dowoltować lekko pamięci?

 

BTW- tak to jest, jak temat ma trzech... czterech(?) autorów... userów pytających o pomoc :wariat:

Link to post
Share on other sites

Płyta blokuje... albo kontroler w procesorze. Innego rozwiązania nie ma. Z tego co mi wiadomo Phenomy II obsługują maksimum DDR3 1333Mhz a wszystkie wyższe to już wynik podkręcania - spróbuj zwiększyć FSB z 200Mhz na więcej, powinno pomóc - ale przez to podkręcisz nie tylko pamięci ale i procesor - zatem uważaj... ;)

Zgadza się i właśnie z tym tematem się borykam :/

Link to post
Share on other sites

o ile masz taki procesor

 

Tak, mam Ivy Bridge.

 

Próbowałeś dowoltować lekko pamięci?

 

Owszem, pisałem o tym.

 

tak to jest, jak temat ma trzech... czterech(?) autorów

 

Już zrobiłem swój, osobno w zapytaniach do MSI.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/81722-msi-b75ma-p45-crucial-1600-mhz-problem-z-taktowaniem/

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

ZAMYKAM

 

Niech każdy z piszących założy własny temat bo trudno się tu połapać, co i jak.

 

A gdyby założyciel tego tematu chciał go otworzyć - niech pisze do mnie na PW.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...