Skocz do zawartości

tania tania płyta pod fx 8120


Recommended Posts

Zdajesz sobie sprawę, że jak kupisz tanią płytę na starym chipsecie i z kiepską sekcją zasilania to o OC FX-8120 możesz zapomnieć? Moja płyta nie była najtańsza, a ma sekcję zasilania 4+1 i mam szczęście, że udało mi się bez gotowania karty i blue screenów osiągnąć stabilne 4GHz. OC w przypadku tego procesora to podstawa - na standardowych zegarach jego wydajność jest co najwyżej średnia. Warto zainwestować w płyty Gigabyte: GA-990FXA-UD3, GA-990XA-UD3 (zasilanie 8+2) lub EWENTUALNIE w model który ja posiadam czyli GA-990FXA-D3 (zasilanie 4+1). W płytach innych producentów się nie orientuję.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

mam teraz asrocka 990fx extreme3 i sadzi mi bluescreenami w occt mam błędy to link do tematu http://forum.benchmark.pl/topic/76329-b%C5%82%C4%99dy-w-occt-amd-8120/  

 

dziwna sprawda też mam zasike 4+1 i zdecydowanie mocniejszą potrzebuję max 400zł

 

 

chętnie kupię używkę :)

Edytowane przez MASLO19
Link to post
Share on other sites

Pierwsze co, to przywróciłbym ustawienia fabryczne biosu lub uefi (zależy co masz). Następnie wgrał najnowszą wersję biosu/uefi --> FX'y często tego wymagają. Jeśli system nie był reinstalowany po zmianie sprzętu (bo chyba zmieniałeś - wynika to z twojego posta o blue screenach) to bym go zainstalował ponownie. Jeśli system jest świeży, to upewniłbym się czy mam zainstalowane wszystkie niezbędne sterowniki do płyty głównej, chipsetu, grafiki etc. Następnie monitorowanie temperatur w stresie i spoczynku, a potem sprawdzenie RAMu Memtestem. Jeśli wszystko byłoby ok, a dalej występowały był blue screeny i błędy to rozważyłbym odezwanie się do supportu w sprawie gwarancji (płyta, proc). W ogóle jakiego systemu operacyjnego używasz i jaka jest reszta podzespołów?

 

Jeśli w tej chwili miałbym kupować nowe mobo to wybrałbym ten model - w miarę tania (~360 zł), sekcja zasilania 8+2, dobre wsparcie i bios, nie uefi (dla mnie to zaleta).

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

tzn. ten asrock już od dłuższego czasu mi coś świruję, mam najnowsze uefi posprawdzam pokombinuję i odezwę sie co i jak :)

Ok. Najlepiej by było gdybyś sprawdził podzespoły na innym zasilaczu (min. 550 Watów, lepiej 600) Co prawda błędy w OCCT nie dotyczą grafiki, ale twoja karta ciśnie pod obciążeniem chyba 170 Watów - to dużo. Kiepska sekcja zasilania na płycie + prądolubny FX + prądożerna karta i zasilacz 500 Watt mogą nie do końca współpracować.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

tylko przed kupnem 560ti hawk miałem 570 superclocked evga... wiec chyba ona jest bardziej prądożerna, a zasilacz 500w bequite streight power e9 500w gold niby jest bardzo dobry

Racja, ale sprawdzić na mocniejszym zasilaczu nie zaszkodzi. Ewentualnie na słabszej (czyt. mniej prądożernej) grafice. Trzeba sprawdzić wszystkie możliwe opcje zanim odda się sprzęt na gwarancję czy też wyda się ~400 zł na podzespół, który może okazać się zbędny (bo problemem było zupełnie co innego).

Link to post
Share on other sites

to ja napisze tak posiadam fx-8120 i płyte gigusia 78lmt-usb3 i proc bez problemu przy napieciu 1.480 robi 4.5ghz i tak pracuje na codzien. chłodzi go zalman cnps14x i temp w stresie 65 podczas grania okolo 62. na zasilaczu bq l7 630 i zadnych problemów. wiec płyta nie nalezy do lepszych a jednak daje rade i to dosc dobrze

Link to post
Share on other sites

to ja napisze tak posiadam fx-8120 i płyte gigusia 78lmt-usb3 i proc bez problemu przy napieciu 1.480 robi 4.5ghz i tak pracuje na codzien. chłodzi go zalman cnps14x i temp w stresie 65 podczas grania okolo 62. na zasilaczu bq l7 630 i zadnych problemów. wiec płyta nie nalezy do lepszych a jednak daje rade i to dosc dobrze

 

Szansa na udane OC jest zawsze, co widać u mnie i u Ciebie. Ale nie każdy ma tyle szczęścia i jeśli ktoś myśli o doładowaniu do nominalnego taktowania 1-1,5 GHz powinien zaopatrzyć się w przyzwoite mobo z dobrą i chłodzoną sekcją zasilania (oraz oczywiście odpowiednie chłodzenie, zasilacz). U autora tematu blue screeny i błędy w OCCT występują bez OC i to jest co najmniej dziwne.

Link to post
Share on other sites

problem rozwiązany(chyba) winna grafika 560ti hawk ma seryjnie 950mhz zmniejszyłem do 945 i wszystko śmiga jak szalone... także winna grafika jestem pewny w 90% po ponownym ustawieniu na 950mhz znowu reset itp, także mam jakąś wadliwą sztukę spróbuję podbić troche napięcie jak kazał mi jeden z użytkowników i zobaczymy bo jak karta jest nie stabilna po fabrycznym OC to jakiś problem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...