Skocz do zawartości

AMD Phenom II X6 1045T czy AMD Phenom II X4 965?


Recommended Posts

Który z owych procesorów jest wydajniejszy do gier? Zamierzam grać w nowości i głownie w CS GO. Mało jest opinii o tym pierwszym więc dlatego stworzyłem ten temat , może inny procesor będzie wydajniejszy w klasie cenowej do 400-500zł?

@EDIT . Jaką płytę można kupić[najlepiej jak najtaniej] do owych procesorów , zeby można było bez żadnych obaw kręcić? Oczywiście jakieś chłodzenie po zakupie płyty głownej i procesora dokupie, chodzi mi jedynie o plyte glowna w cenie ~200zł.

Edytowane przez toxico
Link to post
Share on other sites

Zegar w zegar lepszy Phenom II X6 1045T, ale ma on zablokowany mnożnik, więc żeby go wysoko podkręcić potrzeba też dobrze kręcącego się RAMu (najlepiej 1600 MHz), bo kręcisz jedynie poprzez szynę FSB.  Z nowych procków, to FX-6300 (ma bardzo różne opinie) za 520 zł, albo używany i5 750/760.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Napisałem jedynie, że do wysokiego OC potrzebny jest dobry ram. Najlepiej 1600 MHz, bo ustawiasz wtedy FSB na 300 i wtedy pamięć z obniżonym mnożnikiem do 5,33 osiągnie właśnie 1600 Mhz, a mnożnik procesora ustawiasz np. na 14 i masz 4 GHz z teoretycznie stabilnym ramem (teoretycznie, bo różne rzeczy się dzieją ;)) działającym na stockowym taktowaniu.

Link to post
Share on other sites

MSI 970A-G46: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g46-amd-970-socket-am3-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-970a-g46-448166/

AMD Phenom II X4 965 BE: http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-ii-x4-quad-core-965-black-edition-3-4ghz-hdz965fbgmbox-box-263229/

 

ewentualnie zmiana płyty na Gigabyte 970A-UD3: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3-dualddr3-1866-sata3-raid-gblan-atx-ga-970a-ud3-405588/

 

965 spokojnie wystarczy do gier, z 1045T musiałbyś się trochę pobawić

do OC polecam płyte Gigabyte - wg mnie najlepsza płyta pod AM3/AM3+ w tym przedziale cenowym

MSI tez będzie ok, ale z kręceniem powyżej 4GHz może być problem, ale głowy nie daje :P

wszystko razem ok 700zł plus potem chłodzenie

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Który z owych procesorów jest wydajniejszy do gier? Zamierzam grać w nowości i głownie w CS GO. Mało jest opinii o tym pierwszym więc dlatego stworzyłem ten temat , może inny procesor będzie wydajniejszy w klasie cenowej do 400-500zł?

@EDIT . Jaką płytę można kupić[najlepiej jak najtaniej] do owych procesorów , zeby można było bez żadnych obaw kręcić? Oczywiście jakieś chłodzenie po zakupie płyty głownej i procesora dokupie, chodzi mi jedynie o plyte glowna w cenie ~200zł.

Panie MASLO19 rozumiem dobre intencje, ale polecam czytać uważniej posty ...

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Chyba zdecyduje się na :

Asrocka 970 PRO3

Phenoma II X6 1045T

4gb RAM

+ zasilacz 500W- zapewnę Chieftec-a ponieważ jestem w stanie dostać go za 100zł nawet.

Cena za wszystko gdzieś ok 800zł , myśle że jest to całkiem niezły zestaw , w przyszłości zainwestuje w jakieś chłodzenie i może będe kręcił tego prock-a.

Link to post
Share on other sites

Który z owych procesorów jest wydajniejszy do gier? Zamierzam grać w nowości i głownie w CS GO. Mało jest opinii o tym pierwszym więc dlatego stworzyłem ten temat , może inny procesor będzie wydajniejszy w klasie cenowej do 400-500zł?

@EDIT . Jaką płytę można kupić[najlepiej jak najtaniej] do owych procesorów , zeby można było bez żadnych obaw kręcić? Oczywiście jakieś chłodzenie po zakupie płyty głownej i procesora dokupie, chodzi mi jedynie o plyte glowna w cenie ~200zł.

 

x6 1045t bez dwóch zdań. 

 

Zastanów się jeszcze nad używką i3 2120 - są w cenach 300-350. Do gier to też dobry proc - potrafi ubić phenoma x4 @ 4,0GHz - ma mniejszy pobór i pójdzie na taniej płycie.

Link to post
Share on other sites

Który z owych procesorów jest wydajniejszy do gier? Zamierzam grać w nowości i głownie w CS GO. Mało jest opinii o tym pierwszym więc dlatego stworzyłem ten temat , może inny procesor będzie wydajniejszy w klasie cenowej do 400-500zł?

@EDIT . Jaką płytę można kupić[najlepiej jak najtaniej] do owych procesorów , zeby można było bez żadnych obaw kręcić? Oczywiście jakieś chłodzenie po zakupie płyty głownej i procesora dokupie, chodzi mi jedynie o plyte glowna w cenie ~200zł.

Obecnie gry to max 4 wątki. Mają bardzo podobną wydajność zegar w zegar. Jednak 965 ba start ma wyższy więc przeważnie będzie wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites

A mam pytanie która płyta spisze się lepiej do lekkiego OC?

MSI 970A-G43 AMD czy Asrock 970 PRO3? A może inna płyta w cenie do 250 zł?

@btw. da rade podkręci procesor bez jakiegokolwiek zagrożenia nie mając dodatkowego chłodzenia?

Edytowane przez toxico
Link to post
Share on other sites

GA-770-ud3 osobiscie wsadzilbym uzywki razem z  955be.dokrec do 3.9 na jakims thermaligt z poziomu ati ECC,bedzie super cicho,a wydajnosc wystarczy ci do wszystkich gier.sam mialem kupowac teraz i7 3770k z nowa plyta dalbym 1600zl,czytajac te badziewne slupki w testach .ale phenom spokojnie wystarcza z mocna grafa do 1600p po wykreceniu do 3.9,pozniej juz nie ma roznicy.zeby spalic procesor trzeba sie baaaardzo postarac,to jest niezniszczalne praktycznie.za calosc zaplacisz do 400zl.aha na boxowym nic sie prockowi nie stanie,jedynie bedzie wyakl jak f`16 tzn podloga ci w domu zacznie drgac i ci sie komp zresetuje

Edytowane przez Czaja89
Link to post
Share on other sites

MIałem podobny dylemat z procesorem x6 1045 bądź x4 965 BE. Po przerobieniu chyba wszystkich możliwych stron z testami/benchmarkami obu procesorów zdecydowałem się 965 BE z prostego powodu - w testach na stocku wypadał podobnie jak 1045T (niewielka przewaga 1045T), ale po OC 965 BE osiągał lepsze wyniki w grach. Także, jeżeli szukasz procka do gier to ja polecę 965 BE, poczytaj benchmarki, porównaj i twoja decyzja :-) Płytę wybrałeś ok, też myślałem nad kupnem tego modelu, ale wziąłem GIGABYTE 970A-UD3 z prostego powodu - lepsza sekcja chłodzenia, różnica między płytami to ok. 20zł, także można dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...