Skocz do zawartości

gigabyte OC 6950 na przyszłość czy zmieniać?


Recommended Posts

Witam am tv 32 cale ale ze względu na rozdzielczość 13... na ileś nie nadaje się pod pc więc pc odstawiam i musze pograć na nim na xboxie, tak krótko na wstępie.

 

po czasie sprzedam x klocka i tv i kupuje 32 z full żeby mieć większą rozdziałke

 

 

 

                                     NIE CHCE GRAC NA FULLHD I MAX DETALE!!!

 

mam Phenoma II 965BE  

płyta ASUS M4A88T-V EVO

8GB Corsair Vengeance

 

HD 6950 Gigabyte OC WFIII

 

 

Moje pytanie brzmi czy w przyszłości kręcić proca i dokupić drugiego takiego radka?

 

Czy popędzić póki w cenie i zamontować 4870X2 i w przyszłości dokupić drugiego 4870x2 i dać dużo większy zasilacz? 4870x2 są o połowe tańsze od 6950 a moc mają i 2x1gb

 

Kręcić proca czy zmienić do crossfire ale czy się opłaca babrać w Buldogi?

 

Wiadomo że chodzi o kasę ale wiem co robi stary dual core i 8800gtx, więc myślę że nie ma co pchać się slepo w nowości.

 

Proszę o radę

Link to post
Share on other sites

4870 nie obsługuje DirectX 11, przez co już teraz jest wg. mnie nieopłacalnym zakupem, nie muszę chyba pisać, jak sytuacja będzie się miała w przyszłości.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Droga, którą obrałeś jest " nietypową ".

Planujesz sprzedać w miarę aktualną " technologię " i cofnąć się wstecz ale ze zdwojoną siłą wybierając mocne produkty z poprzednich generacji. Opcja dość ryzykowna biorąc pod uwagę ew. brak gwarancji (brak tych kart w sklepach a na allegro 1 egzemplarz nowy, a używek tylko jedna zakładka) i niepewność kupowanego produktu. Łączenie tych kart razem też może przynieść różne efekty bo wiadomo, wyniki w 3d Mark`u to jedno, a granie po 4-5 h to drugie. Na 90 % przypadków łączenia kart w trybie crossfire dochodzi do " zacięć ", " dropów " i do dziś tematy te wałkowane są na forach bez większych efektów. Stąd próby tworzenia kart dwuprocesorowych na jednym laminacie by ominąć ten problem.

 

Ja skupiłbym się na bieżącej technologi i spróbował czegoś z rodziny HD 7800 - 7900, ew. jakiegoś GeForce`a (np. 660 GTX).

 

No i kręcenie procka obowiązkowo :)

 

Pytałeś o opinie, więc oto moja. Nie gniewaj się że jest sprzeczna z Twoją :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiałeś planuję obrać starą ale z zdwojoną siłą tylko właśnie jak to wyjdzie, na pewno więcej na prądzie ale 4gb w starej technologii pokaże pazur. Tylko jak miało by się to w porównaniu z GTX660 ale koniecznie z TI bez to nie opłaca mi się i tak fabrycznie kręcony gigus 6950 jest kozacki tym bardziej nie opłaca mi się zmieniać na 78..

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

Poroniony pomysł kolego masz zmień leki (sorry za ciąganie łacha) mam 6950 w CF wydajnościowo to 7950-7970 o ile gra działa z multigpu (i to jeszcze w eyefinity)

 

Tylko nie kupuj 640GT z 4 GB ram bo zamiast pazura zobaczysz FuckYou 4 GB No More

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się broń Boże w takie stare karty - o ile 4870x2 w kilku starszych tytułach (pierwszy Crisis) faktycznie nadąża za 5870 (za 6950 już nie bardzo) to w nowych już dostanie straszliwe baty od nowych kart.

No i oczywiście nie patrz na RAM bo nie RAM daje mocy kartom tylko ilość poszczególnych jednostek wykonawczych, shaderów w GPU, przepustowość pamięci (wypadkowa szerokości szyny, typu pamięci i taktowania pamięci. Pomijając już fakt potężnego podobu mocy starszej konstrukcji i tworzenia w obudowie piekarnika (4870x2 w CF to krematorium będzie) :P

Ja bym polecił coś z przedziału 7850<GTX 660<7870 (każda w swoim przedziale cenowym będzie dobrym wyborem)

Link to post
Share on other sites

Zdziwiony jestem tym podejściem 6950 to dobra karta i narazie wystarczająca jak bym miał zmieniać to na 7950 albo 670 ale jest jedno ale 965BE to za słaby proc do tych grafik, chyba że planujesz w przyszłości najbliższej zmienić proca.

 

Ja np mam stare e8200 + 660Ti ( w listopadzie sprzedałem GTX 460 który wystarczął do e8200, 660Ti to za mocna karta dla niego) czekam do czerwca jak wypadnie nowa generacja Intela i podejem decyzje co kupuje.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Pomysl poroniony i tyle

4870x2 w wiekszosci przypadkow bedzie gorszy od 6950 a o mocniejszym obciazeniu proca przez cf nie wspomne. Temperaruy i pobory mocy tez wielkie no i brak dx11 wiec o crysis3 zapomnij tak jak na bank innych tyt w tym roku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...