Skocz do zawartości

Zestaw dla grafika, gracza i przedsiębiorcy 3000+ ?


Recommended Posts

Witam.

 

Od zeszłego tygodnia mam następujący problem. Kolejny raz (już chyba czwarty) uszkodził się mój laptop, który mi praktycznie do wszystkiego wystarczał. Użytkowałem na nim przez 2 i pół roku lecz w tym okresie 4 razy miałem do wymiany dysk. W tamtym tygodniu przestał jakkolwiek pracować nowy dysk SSD 480GB za którego nie mało dałem więc postanowiłem już kolejny raz nie pakować się w to samo i postanowiłem trochę to odmienić. Zastanawiałem się nad kupnem stacjonarnego zestawu komputerowego plus dodatkowo tablet/netbook do prowadzenia spotkań biznesowych. Komputera używałbym zazwyczaj do Tworzenia i renderowania grafiki 3D, Używania Photoshopa - dosyć intensywnie, surfowania po necie, tworzenia dokumentów, prezentacji itp no i oczywiście w formie relaksacji - gier i filmów. Przez 2 lata trochę męczyłem się jeżeli chodzi o grafikę na laptopie z ekranem 15,6' dlatego jak już kupować nowy to włąśnie pomyślałem o komputerze z monitorem przynajmniej 21'' do wygodnego poruszania się w programach. Ostatnio przestałem się trochę interesować sprzętem, także sam nie wiem na jakich podzespołach bazować. Jeżeli chodzi o gry to raczej nie lubię ograniczać detali. Grafikę tworzę bardziej z pasji niż z zawodu dlatego też nie potrzebuję monitora za 5000zł :). Jeżeli jesteśmy już przy cenie to w tym momencie nie mam nic odłożonego, ale jestem skłonny wziąć na ten cel kredyt ale i tak nie chciłbym przesadzać. jeżeli dałoby radę to ok 3000 byłoby spoko za cały zestaw, czyli buda, monitor, klawiatura oraz tablet. Maksymalna cena myślę że 4000 będzie graniczna. Do tabletu również nie mam specjalnych wydziwień, potrzebuję głównie go do internetu, przedstawiania zdjeć, prezentacji i pracy online. 

 

W skrócie zestaw za ok 3000zł wyglądałby tak :

 

Komputer do pracy, grafiki 2D/3D, gier (raczej wymagających) i filmów;

Monitor >21'' rozdziałka FHD (nie potzrzebuje jakiegoś specjalnego za 5000zł)

klawiatura - coś ergonomicznego i nie drogiego.

Tablet nie drogi ale nie lubie klatkowania, możliwie jak najpłynniejszy.

 

To by było na tyle. Dzięki z góry za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Z tabletem nie pomogę, ale zestawik za 3,5k z monitorem pod 2d/3d/gry  mogę zaproponować ;)

Eco 3280zł 

i5 3570 3,4Ghz

MSI B75A-G43

16GB Team Group Vulcan DDR3 1600 8GBx2

GTX650Ti 1GB Gigabyte

1TB Seagate DM003

XFX 550W

Brutus 430

 

Gry 3550zł > zmiana GTX650TI na GTX660 

 

PS, gry*  3550zł > *gry na low detalach (gtx640), ale OC procka w to miejsce z nastawieniem na pracę, niż gry

i7 2700K + SP Fortis

Asrock P67 Pro3

16GB Team Group Vulcan DDR3 1600 8GBx2

GTX640 2GB Gigabyte

1TB Seagate DM003

XFX 550W

Brutus 430

 

Sam zdecyduj na czym Tobie najbardziej zależy. Możesz pokombinować i złożyć np.i5 + gtx640 i wtedy zestaw zamknie się w 3k zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...