Skocz do zawartości

Jakie GTX 660Ti wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym wkomponować kartę GTX 660Ti w poniższy zestaw:

 


 

Obecnie znajduje się tam:

 

ASUS GTX660Ti 2048MB 192bit PCI-E DirectCU II TOP, ale niektórzy doradzają:

Gigabyte GTX660Ti 3072MB 192Bit PCI-E OC.

 

Wersja Asusa ponoć ma dobre chłodzenie i jest chicha, za to Gigabyte ma 3GB pamięci, ale nie wiem jak z głośnością działania.

 

Poza tym mam pytanie czy na taki zestaw z taką kartą zasilacz 550W wystarczy.
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Osobiście bym brał Gigabyte - mam 660tke non ti i jest bardzo cicha i chłodna, Asus ma w Polsce kijowy serwis. Jesteś pewny, że chcesz dysk 2tb bo lepiej by było gdybyś wziął 1tb i dołożył do lepszej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci mogę powiedzieć jak jest z MSI, które posiadam.

Karta jak najbardziej spoko. Cena relatywnie niska 1100zł jak na te karty.


Chłodzenie:
+ Bez obciążenia jest niesłyszalne
+ W wymagających grach trzyma temperatury około 56C

+ Niebieskie podświetlenie :D
+ Każdorazowe odkurzanie radiatora przy uruchomieniu komputera. ( faktycznie działa :o )
+ Wygląd :) 

 

- Pod obciążeniem jednak je słychać, ale jak z głośników wydobywają się jakiekolwiek dźwięki to już jej nie słychać

 

Podkręcanie:
Totalna porażka, jeśli chodzi o rdzeń. Maksymalnie udało mi się ustawić 1090(bez boost) ze zwiększonymi napięciami. Za to ramy podkręcają się rewelacyjnie, +500MHz to spokojnie - więcej nie próbowałem. Bez OC rdzenia karta w 90% całkowitego czasu sama wykręca rdzeń do 1202MHz.

Sam wyciągnij wnioski czy się opłaca :)

Link to post
Share on other sites

Ok za Wasza radą  zmieniłem grafę na Gigabyte wersja 2GB, jest  prawie o 150 zl tańsza. Zmniejszyłem dysk do 1T i zmieniłem obudowę na SilentiumPC Gladius M40 Pure Black. Dodałem też dysk SSD (Kingston V300 120GB). Pełen zestaw wygląda teraz tak:

http://tiny.pl/h2krv

 

Spytam jeszcze raz bo wolę się upewnić, ten zasilacz 550W wystarczy na to, biorąc pod uwagę, że zamierzam podkręcić procka?

Edytowane przez lou_cypher
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...